Články

Právě se nacházíte v archivu mého blogu z minulých let. Články ze života studenta jsem psal ze svého zájmu několik let, zejména pak po dobu studia na vysoké škole. Nyní zde již žádné další přibývat nebudou, ani je nebudu zpětně upravovat z věcného nebo stylystického hlediska. Jedná se tedy pouze o archiv článků, který však může být někomu prospěšný, proto by byla škoda vše odstranit.

Šalinění 2014

Ze života | 30. April 2014
Stejně jako tomu bylo loni, i letos jsem se zúčastnil Šalinění - závodu v městské hromadné dopravě v Brně. Vzhledem k mému velmi dobrému výsledku v roce 2013 jsem si i nyní dělal naděje a chystal strategii, která se však po závěrečném zhodnocení absolutně neosvědčila. Skončil jsem na 29. místě, což mě vůbec nepotěšilo. Pro příští ročník je potřeba pořádně zapracovat na systému závodu a zlepšit se.

Jak drahá je intuice?

Ze života | 30. April 2014
Po velkém úspěchu, který u mne slavila kniha Jak drahé je zdarma, jsem se ponořil do dalšího dílu s názvem Jak drahá je intuice, opět od autora Dana Arielyho. Opět bych rád vyzdvihl některé pasáže, které mne v knize zaujaly.

Jak drahé je zdarma?

Ze života | 2x | 16. January 2014
Nedávno dočtená kniha Jak drahé je zdarma, kterou napsal Dan Ariely, mne přiměla k zamyšlení se nad každodenním životem. Hlavně pak nad událostmi ve spotřebním chování a při nakupování, ale i v jiných oblastech všedního dne. Rád bych si zde uchoval postřehy, které jsou v knize důkladně rozebrány a otestovány na pokusech s lidmi.

Ohlédnutí za rokem 2013

Ze života | 1x | 17. December 2013
Pohledem do kalendáře zjišťuji, že už je opět konec roku, a tím pádem je potřeba tento rok zhodnotit, popřemýšlet o tom, co se povedlo, co se nepovedlo a na co se chystám. Letos vidím, že se mi toho nějak moc povedlo, to je nějaké podezřelé. Asi je to tím, že na ty špatné věci člověk rychle zapomíná. A to je dobře.

Odložil jsem do krabice GPS, GC, TB i CWG

Ze života | 18. September 2013
Na dobu neurčitou jsem se rozhodl opustit hru, která patří celosvětově k nejznámějším v oblasti orientace v přírodě a má v Čechách mnoho příznivců. Geocachingu jsem se začal věnovat v roce 2005. Nyní, po osmi letech hry, během které jsem našel přes 1000 keší, mě tato záliba pomalu přestává bavit. Může za to hlavně velmi rychle se množící počet keší, které jsou pochybné kvality a jejich nalezení mi nepřináší radost.

Studentská léta jsou u konce

Vzdělání | 1x | 12. June 2013
Tak je to konečně tady. Nevím, jakými slovy bych popsal svoji radost nad právě dokončeným úplným vysokoškolským vzděláním. Ano, je ze mne inženýr. Stalo se tak před několika dny, kdy jsem úspěšně složil státnice na Fakultě podnikatelské na VUT v Brně. Postupně však radost mírně opadává a střídá ji nutnost řešit horší zprávy. Dnes jsem byl například naposledy v naší menze.

Jak jsem byl v televizi

Ze života | 20. May 2013
Za svůj život jsem se díky brigádám a sportovním výletům už několikrát objevil v médiích. Vždy se jednalo o velmi malou chvilku nebo fotku. Dnes už však mohu říct, že jsem v televizi opravdu byl - a ne tak, jako dosud, ale tak nějak doopravdy. Zúčastnil jsem se natáčení reportáže o orientaci v přírodě pro Českou televizi. Pro mne jako pro člověka neznalého takového natáčení to byl celkem zážitek.

Diplomová práce: hotovo

Vzdělání | 10. May 2013
Naposledy jsem se ze své závěrečné práce radoval před dvěma lety. Dnes se mohu radovat opět. Má diplomová práce je konečně hotová, svázaná a odevzdaná. Už není cesty zpět. Podle vyjádření mého vedoucího i oponenta je na velmi dobré úrovni a obhajoby se nemusím obávat. Nyní už mě čekají jen státnice a bude hotovo. Doufám.
Poslední dobou čím dál častěji pozoruji techniky, kterými se asi majitelé internetových obchodů snaží zbavit zákazníků. Rostoucí trend internetového nakupování je sice silnější, takže se jim stále daří, nicméně mě už od nákupů jejich systém mnohdy odradil. To, že si vyzvednete své zboží zdarma na pobočce nebo že zaplatíte platební kartou jako v obchodě, není už vůbec samozřejmostí.

Zkoušky: hotovo - 5. ročník - letní semestr FP

Vzdělání | 1x | 24. April 2013
Nedávno jsem ve svém životě prošel dalším významným milníkem. Pokud nenastane nějaká nečekaná událost, tak mohu říct, že jsem před několika dny navštívil poslední přednášku v životě na vysoké škole. Sice ještě nemám celé studium za sebou, protože mě ještě čekají státnice, ale poslední semestr studia jsem již uzavřel. Tentokrát to bylo jednoduché, spíše nudné.

Nové terárium pro Cilku

Ze života | 2x | 17. April 2013
Želva Cilka, kterou vlastním od roku 2008, až do této doby bydlela ve svém prvním teráriu. V době, kdy jsem si ji koupil, byla malinká a vážila 77g. Dnes už je o mnoho větší a váží okolo 350g. Už v létě minulý rok jsem začal zjišťovat, že stávající terárium je pro Cilku malé. Nezbylo nic jiného, než jí pořídit nový domov.
Podnikáte rádi výlety? Využijte výhodné jednodenní jízdenky. Tyto jízdenky jsou především výhodné pro Brňany, kteří vyrážejí do okolí na výlety. Takto láká dopravní podnik své zákazníky na zakoupení speciálních výletních jízdenek. Jednu takovou mám. Jaké mě však čekalo překvapení, když jsem si podrobně zjistil, jak ji mohu využít.

O přístupu vedení FIT VUT k dobrovolným přednáškám

Situace k zamyšlení | 1. March 2013
Toto zamyšlení bude trochu jiného druhu. Nejde totiž o můj článek, ale uvádím jen odkaz na zajímavé počtení, které ukazuje na situaci, která na FITu vládne. Z vlastních zkušeností mě vůbec nepřekvapuje, že se děje to, co bývalý student popisuje. Však si to přečtěte sami. Alespoň poznáte, jak se staví Fakulta informačních technologií k tomu, když chce někdo obohatit její studenty.

Šalinění, závod ulicemi Brna

Ze života | 1x | 23. February 2013
Šalinění - to je název závodu, který mě předevčírem upoutal na internetu. Úplně na poslední chvíli jsem si stihl účast promyslet a na závod se přihlásit. Jde o závod v městské hromadné dopravě, kde musí účastníci navštívit během 3 hodin co nejvíce zastávek a použít co nejvíce linek. Ambice jsem neměl žádné, ale stal se asi zázrak. Skončil jsem na krásném 5. místě.
Před malou chvílí jsem se stal svědkem plánovaného útoku na můj účet u T-mobile. Naštěstí jsem dostatečně prozřetelný, akorát jsem se tomu vysmál a oznámil to T-mobilu, kde (alespoň to tvrdili) byli za moji informaci velmi rádi. Člověk si stále mění nějaká hesla, aby mu je nikdo neuhodl. Jak vidím, omezenost podvodníků nezná mezí. Prostě si o to heslo normálně řeknou.

Kapitánské zkoušky

Ze života | 3x | 29. January 2013
Loni na podzim jsem se dozvěděl o možnosti udělat si kapitánský průkaz. Ne, že bych o tom tedy nevěděl dříve, ale nějak se mi to připomenulo a já jsem sám sebe čím dál více přesvědčoval, že bych ho měl mít. Z principu. Průkaz vůdce malého plavidla je totiž doživotní, jeho získání zabere minimálně měsíc času a tak v případě potřeby nebude čas na jeho vyřízení. No vida, a už ho mám doma.

Zahájení projektu MUNISS

Vzdělání | 16. January 2013
Už je to celkem dlouho, kdy jsem projevil svůj zájem o účast v meziuniverzitním projektu MUNISS. Před několika dny se však věci začaly hýbat, já jsem byl vybrán do projektového týmu a zúčastnil jsem se slavnostního zahájení projektu. Teď už jen celý náš tým čeká na přidělení konkrétního zadání práce. Jedná se o projekt, který vyhlašuje město Brno a studentské týmy řeší různé problémy zejména z města Brna.

Nalezena 1000. cache

Ze života | 1x | 14. January 2013
Před několika dny jsem překonal v geocachingu magickou hranici 1000 nalezených keší. Původně jsem si myslel, že bych to mohl stihnout ještě v roce 2012, ale asi o 3 cache mi to nevyšlo, tak jsem si splnil tento cíl až nyní. Rok 2012 byl za celé mé geocachingové období nejproduktivnější, našel jsem celkem 336 keší. Myslím, že touto dosaženou hranicí mé výlety za poklady nekončí, ale asi se značně omezí. Geocaching už není to, co býval.
Další důvod k radosti, za poslední dny se mi nějak daří, i když je to vykoupeno značným časem učení. Všechny zkoušky z letního semestru na Fakultě podnikatelské jsou za mnou. S úlevou mohu říct, že všechny úspěšně. Tento semestr byl tak trochu kritický, protože jsem opakoval jeden těžký předmět a další těžký mě čekal. Naštěstí se ale vyplatilo poctivé učení, ale také jsem měl asi celkem dost štěstí.

Záhadná karta Eurobeds

Ze života | 1x | 5. January 2013
V rámci předběžného plánování letní dovolené na horách na Slovensku jsem objevil zajímavou slevu, a to většinou ve výši 50% z ceny ubytování na horských chatách v Tatrách. Díky kartě Eurobeds je možné tuto slevu využít, a tak jsem začal pátrat po tom, jak tuto kartu získat. Systém mi přijde celkem nelogický, ale kartu už mám doma a doufám, že ji na horské chatě vůbec někdy viděli.

Zázraky se dějí

Vzdělání | 4. January 2013
Před malou chvílí se stalo něco, co jsem opravdu nečekal. Ti, kteří si už stihli přečíst poslední článek o plánech do roku 2013, si mohou rovnou jednu položku vyškrtnout. Navzdory mému špatnému očekávání a de facto oficiální informaci, že jsem neudělal zkoušku z mikroekonomie, mám nyní černé na bílém potvrzeno, že jsem uspěl. Jednalo se o lidskou chybu. Jak je vidět, zázraky se dějí.

Ohlédnutí za rokem 2012

Ze života | 4. January 2013
Stejně jako v minulých letech po shlédnutí silvestrovských ohňostrojů a novoročním přípitku opět usedám k sepsání hlavních věcí, které se mi v tomto roce povedly. Některé naplánované se podařili, jiné přesouvám do dalších let. Celkově však byl uplynulý rok úspěšný a rozhodně si nemohu stěžovat.

O zálohování dat

Situace k zamyšlení | 2x | 11. December 2012
Není to tak dlouho, co jsem se od kamaráda doslechl, že jeho kamarádka ztratila notebook. Ne, že by jí ho někdo ukradl, jednoduše ho zapomněla na zastávce autobusu. V dané zprávě bylo velmi dojemně uvedeno, co všechno v notebooku měla, kolik úkolů do školy, seminárek a prací, které se musejí nyní na konci semestru odevzdat. Za nalezení nabízela velkou odměnu s tím, že když ho nenajde, vážně to ohrozí její studium. Ano, ztráta notebooku je mrzutá. Nicméně to, že se lidé ještě nenaučili si důležitá data zálohovat, je ještě mrzutější.

O ochraně osobních údajů

Situace k zamyšlení | 27. November 2012
Ochrana osobních údajů je jedno z témat, které se na nás denně valí ze všech směrů. Každý si pod osobními údaji představí jiný rozsah těchto dat, někdo se nebojí zveřejnit absolutně všechno, jiný by nejraději nikomu neříkal ani své křestní jméno. Vláda to za nás vyřešila tak, že určila citlivé údaje, které budou postupně mizet z občanského průkazu. Postupně bude údajů ubývat, v roce 2020 na občanském průkazu už bude jen jméno, příjmení a číslo průkazu. Zatím to však vypadá tak, že to pěkně ztíží všem situaci.

O lidské chamtivosti

Situace k zamyšlení | 3x | 22. November 2012
Češi jsou svým způsobem ojedinělý národ, zejm. co se týká slev a akcí v obchodech. Některé průzkumy udávají, že až 60 procent lidí si vybírá obchod podle nabídky ve slevovém letáku. Už je to tak, najdeme něco, co bychom mohli získat trochu levněji, a hned po tom všichni jdeme. Ať už to potřebujeme nebo ne.

O důležitých telefonních číslech

Situace k zamyšlení | 2x | 19. November 2012
Mobilní telefon má dneska každý a lidí v seznamu kontaktů u většiny z nás určitě stále přibývá. Podle toho, co jsem zjišťoval, však téměř nikdo nemá v telefonu dva nejdůležitější kontakty. Je to telefon na otce a matku. Namítáte, že je tam máte? A jsou označení jako "otec" a "matka"? Tak to pak blahopřeji.

O vyhrazených místech v MHD

Situace k zamyšlení | 4x | 15. November 2012
Městskou hromadnou dopravou už jsem toho v Brně najezdil poměrně hodně. Za posledních 5 let se výrazně zlepšil komfort v cestování zejm. v šalinách (pro mimobrněnské v tramvajích). Co se však nezměnilo, podle mě ani k lepšímu ani k horšímu, je chování cestujících. A to se týká všdch cestujících. Nejsem zaujatý proti nějaké konkrétní skupině lidí, prostě se mi zdá, že ač o tom všichni ví, v praktickém životě nikdo nic nedělá. Dnešní zamyšlení bude na téma vyhrazených míst v MHD.

O miliskování se na Facebooku

Situace k zamyšlení | 4x | 13. November 2012
Sociální sítě jsou od toho sociální, že se na nich "potkávají", seznamují a diskutují lidé. Pod sociální komunikací si můžeme představit ledacos, od sdělování plánů na víkend, pořádání zábav, sledování televize nebo realizaci výkladní skříně v obchodě. Na Facebooku se spokojíme s přidáváním aktuálních stavů a fotek. Patří sem však také veřejné okázalé vyznávání lásky? Asi ano, bohužel.

O e-mailových adresách

Situace k zamyšlení | 3x | 5. November 2012
E-mail má dnes každý, na koho se podíváme, a to ne jeden. Většina lidí má podle mého odhadu tak 3 e-mailové schránky, ze kterých některé používá aktivně, některé méně a některé jen tak dožívají. Během založení nové e-mailové schránky, kterou plánujete používat jako svoji hlavní je snad nejdůležitější krok volba uživatelského jména, které bude sloužit jako vaše adresa. Mnoho lidí však tomuto rozhodnutí věnují málo času a následky jsou pak špatné. Alespoň z mého pohledu.

O upřímných přáních k narozeninám

Situace k zamyšlení | 3x | 1. November 2012
Dnešní zamyšlení se bude týkat přání k narozeninám. Ne však takových přání, kde se sejde celá rodina na oslavě a všichni si s oslavencem tisknou ruce s přáním všeho nejlepšího. Bude to o přáních, která putují skrze počítačovou síť a připadá mi, že na této cestě se z nich zcela vytratí snad zamýšlená upřímnost. Narozeniny má každý. Facebook, Skype, popř. ICQ má také každý. Vyplněné datum narození v těchto službách má většina. A v tom je ten problém.

O pravopise v neformálním textu

Situace k zamyšlení | 29. October 2012
Nejvíce na základní škole, ale i během dalšího studia se každý učíme psát gramaticky správně. Někomu to jde lépe, někomu hůře. V mém případě jsme systémem jedna chyba = o stupeň horší známka byli ke správnému pravopisu vedeni opravdu přísně. Věřím, že na ostatních základních a středních školách tomu bylo podobně, bohužel čím dál častěji se setkávám s opravdovými pravopisnými lahůdkami, a to zejména na internetu.

O tvoření fronty

Situace k zamyšlení | 2x | 26. October 2012
Dnešní zamyšlení se bude týkat ohleduplnosti ve frontách, která je někde samozřejmostí, jinde se s ní setkáváme velmi málo. Nebudu se však zabývat tím, jak se lidé předbíhají a pokřikují po sobě, ale podíváme se konkrétně na jednu situaci, která se už několik let stále opakuje v menze u mých kolejí.

O psaní e-mailů

Situace k zamyšlení | 22. October 2012
Dneska bych se chtěl zamyslet nad psaním e-mailů, resp. nad jejich započetím a ukončením. Řeč je o oslovení a o podpisu. O dvou velmi krátkých částech, které mě poslední dobou vyvádějí z míry. Přestože by se zdálo, že není na těchto pár řádcích textu v e-mailu co zkazit, až překvapivě mnoho e-mailů je z mého pohledu špatně. Ne, že by to nějak znehodnotilo obsah zprávy, ale přinejmenším si o těchto autorech nezačnu myslet nic pěkného...

O zakládání keší

Situace k zamyšlení | 1x | 19. October 2012
Hra Geocaching vznikla v roce 2000 jako odezva na zrušení uměle přidávané chyby do GPS údajů, které měly dříve strategické vojenské účely. Postupně se rozšiřovala komunita geocacherů a počet založených keší. Pět let po začátku geocachingu bylo v ČR asi 700 keší. Za dalších pět let, v roce 2010 ji bylo přes 20 000. Pro letošní rok jsem data nesehnal, z vývoje je však zřejmé, že počet keší roste opravdu velmi rychle. Nutně musí vyvstávat problém, že nové cache již není možné dávat na zajímavá místa. Tak proč je vůbec zakládat?

O zvedání telefonu

Situace k zamyšlení | 15. October 2012
Mobilní telefon - věc, kterou bych označil za největšího přítele i nepřítele zároveň. Věc, která mi poskytuje rozhled a zároveň bere svobodu, zejména pokud se jedná o "chytrý" telefon. Sám jsem vlastníkem takového přístroje. Hned na počátku jsem se dle mne správně rozhodl, že být on-line na Facebooku o podobných knihách 24 hodin denně opravdu nemusím. Co se však týče telefonování, přijde mi to podobné. A mnoho lidí to nechápe.

O věrnosti zákazníka

Situace k zamyšlení | 2x | 11. October 2012
Každá firma, podnik, obchod se snaží udržet si zákazníky. Bez zákazníků by jejich byznys nefungoval a i když existuje mnoho obchodů, kde zákazníky vyloženě opovrhují, věřím, že je většina těch, kdo má zájem o zákazníka spokojeného. Spokojenost a následná věrnost zákazníka však bývá často mylně spojována s objemem vynaložených peněz za jejich nákup.

Po stopách zvěrokruhu

Ze života | 1x | 11. October 2012
Poprvé to bylo loni, co jsem narazil na hru CWG směnárna. V té době mi to ještě moc neříkalo, ale informace o této hře jsem nacházel čím dál častěji a tak jsem se tento rok rozhodl, že se jí zúčastním. Jedná se o rozšíření hry Geocaching, kde musím najít určité cache v ČR, abych se dostal až k cíli. Podařilo se.

O nákupu jízdenky na vlak

Situace k zamyšlení | 8. October 2012
Není to tak dávno, co České dráhy umožnily nákup jízdenek přes internet. Já, coby zákazník, který oceňuje elektronickou komunikaci se zákazníky, jsem začal v podstatě pro každou transakci tento systém využívat. Jednak z hlediska slevy, jednak z úspory času - mého času. Pokud však někdo zavádí nové řešení pro zákazníky, musí ho implementovat ve všech částech stávajícího systému. U Českých drah tomu tak nebylo a stále není. Je sice možné si jízdenku na internetu koupit a zaplatit, co však nastává ve vlaku, je cestujícím k smíchu a průvodčímu k pláči.

Situace k zamyšlení

O tomto webu | 4. October 2012
Počínaje těmito dny můžete na mém webu najít jednu novinku. Jedná se o krátké články, které jsem nazval "situace k zamyšlení". Bude se jednat o velmi krátké články, spíše taková zamyšlení, jak už název napovídá. Jde o to, že na psaní celého článku není vždy čas ani nálada, a tak budou časové prostoje mezi jednotlivými články vyplněny občas nějakým zamyšlením.

Že se něco změní, mohu jen doufat

Situace k zamyšlení | 2x | 3. October 2012
Má opravdu smysl, abych zde psal o mých pocitech, problémech a o překvapeních každodenního života, se kterými se setkávám? Má smysl, abych podal informaci o tom, jak na věc nahlížím a jak si myslím, že je to správné? Těžká otázka... Každopádně, nyní se na tomto místě budete mít možnost dozvědět a diskutovat o tom, co si myslím o maličkostech, se kterými se všichni denně setkáváme.

Zásoba CWG doplněna dalšími 50 kusy

Ze života | 1x | 19. September 2012
V roce 2009 jsem si poprvé objednal CWG pro hru geocaching. Pro ty, kteří nevědí, o co jde, malé přiblížení - jedná se o malá dřevěná kolečka, kde je vypálen obrázek a na druhé straně logo geocachingu. Jde o jakousi vizitku, která se může vložit do cache. Nyní jsem k narozeninám dostal další várku, takže už zase mohu odměňovat vybrané pěkné cache mými CWG.

Nový vzhled i obsah webu

O tomto webu | 16. September 2012
Prázdniny pomalu končí a jak bývá u mého webu zvykem, i toto léto jsem prováděl určité úpravy. Na rozdíl od minulých let, letošní úprava webu je velmi výrazná, co se týče vzhledu i samotného obsahu. Cíl této velké úpravy bylo přizpůsobit web mému dalšímu použití a očistit ho od zbytečných a neaktuálních informací.

Cyklomaraton K24

Ze života | 2x | 26. June 2012
Po několika letech jsem se opět vydal na cyklistický závod. Minule šlo o cca hodinový závod v okolí Soběslavi, nyní byl závod trochu delší, na 24 hodin. Máte 24 hodin času na to, abyste ze sebe vymáčkli maximum a na 30 kilometrovém okruhu ujeli co nejvíce koleček. Můžete jet, můžete spát, je to na vás. Svůj plán ujet 300 km jsem sice nesplnil, ale velmi jsem se této hranici přiblížil. Tak třeba příště.

Srovnávací test FIT a FP

Vzdělání | 18x | 23. May 2012
Druhý semestr na Fakultě podnikatelské je za mnou a já mám nyní trochu času se poohlédnout nad dosavadním studiem na FITu a na FP. Jde o rozdílné fakulty a tak není divu, že o rozdíly mezi školami není nouze. Rozhodl jsem se proto dát dohromady několik odlišností, které mezi sebou zmíněné školy mají.
Po dlouhé a zralé úvaze jsem dospěl k názoru, že po 5 letech stáhnu z webu zveřejněné projekty z předmětů na FITu a veškeré další materiály, které se k FITu vztahovaly, jako cvičení, semestrální zkoušky apod. Mé rozhodnutí se váže k ukončení studia na FITu a je konečné. Hodnocení, komentáře, stejně jako skladba dílčích částí předmětů zůstává zachována.
Hurá, opět je ten slavný den, kdy si můžu říct, že mám hotovo. Už jsem tuto situaci zažil mnohokrát, ale vždy mě to velmi potěší. Úspěšně jsem dokončil všechny zkoušky ve škole. Ani nevím, jestli jsem to někdy zvládl tak rychle. Každopádně podařilo se a navíc s pro mě excelentním výsledkem.

Přechod do světa zrcadlovek

Ze života | 15. May 2012
Přešel jsem do vyšší ligy. I když zde výraz "vyšší liga" asi není tak přesný, jelikož Nikon D3100 je základní zrcadlovka pro amatéry. I tak si ale myslím, že pro mě jako fotografa amatéra je to dobrý kompromis mezi cenou a kvalitou. Ano, už je to tak, zakoupil jsem si svoji první zrcadlovku, abych se naučil s foťákem tohoto typu pracovat a vyzkoušel jeho možnosti.

Překonán osobní rekord: 200 km na kole

Ze života | 6x | 22. April 2012
Včera jsme si spolu s Martinou a Standou všichni překonali své osobní rekordy v jízdě na kole na 200 kilometrů dlouhém výletu. Naplánovali jsme si tuto trasu, abychom zjistili, co jsme schopni ujet na plánovaném 24 hodinovém cyklistickém maratonu, kterého se zúčastníme za měsíc.

Výzva: Kdo si zarezervoval pokoj A05/0802?

Ze života | 17. April 2012
Vyzývám studenta, který si na příští rok zarezervoval pokoj na PPV A05/0802? To je náš pokoj! :-)

Light show rozzářila koleje VUT v Brně

Ze života | 12. April 2012
Unikátní světelná show rozzářila dnes večer koleje Pod Palackého vrchem VUT v Brně. Light show je součástí soutěže Kolej roku, ve které drží koleje PPV druhé místo v rámci ČR. Kombinaci světelných efektů a hudby jsem dnes sledoval spolu s dalšími 5000 studenty, kteří se v areálu kolejí sešli.

Děkujeme za nákup, dárek nedostanete

Ze života | 2x | 30. March 2012
Také jste si v poslední době koupili nějakou věc, kde bylo uvedeno, že po zakoupení obdržíte dárek? Věřím, že ano. Na takové zboží narážíme na každém kroku. Tak jsem si také - leč nevědomky - koupil Emco ovesnou kaši s dárkem - lžičkou. No... byla tam? Nebyla.

Jak píše zelená propiska? Modře, přece...

Ze života | 3x | 23. February 2012
Dneska jsme ve škole dělali poměrně složitý graf, na který už má jediná propiska s modrou barvou písma nestačila. Rozhodl jsem se tedy, že udělám nákup a investuji do dalších dvou barev - do červené a zelené. Do červené jsem se trefil...

Boj je u konce - studium FITu předčasně ukončeno

Vzdělání | 7x | 31. January 2012
Jak se zpívá v jedné písničce: "Chtěli jsme na ně vlítnout, ale oni vlítli na nás." Tak nějak to vypadalo v mém případě se studiem na Fakultě informačních technologií. V těchto dnech definitivně opustím FIT a vydám se náhradní cestou, cestou Fakulty podnikatelské. Myslím, že je to správné rozhodnutí. Co si budeme nalhávat, na FIT asi nemám.
Mám za sebou další semestr. Poslední. Není to však bohužel poslední semestr pro všechny, ale jen pro mě. Vzhledem k tomu, že jsem neobstál v předmětu Teoretická informatika, tímto pro mě studium na FITu končí.

Silencer - aplikace pro automatické ztišení telefonu

Ze života | 2x | 11. January 2012
V letošním semestru bylo málo věcí, které mě na škole bavily. Jedna z nich však byla opravdu zajímavá, a to vývoj aplikace pro mobilní telefon. Naše skupina si vybrala platformu Android a vyvinuli jsme aplikaci, která na základě naplánovaných událostí změní vyzváněcí profil telefonu. Můžete vyzkoušet.

Ohlédnutí za rokem 2011

Ze života | 1. January 2012
Další rok je zase za námi. Po vzoru z loňska jsem opět dal dohromady několik okamžiků z roku 2011, které se mi v tomto roce povedly. Celkově hodnotím minulý rok jako úspěšný, nyní jsem se zamyslel nad tím, čeho bych chtěl dosáhnout v roce 2012.

Moje první T5 cache

Ze života | 1x | 1. November 2011
Konečně. Po pěti letech, které se zabývám geocachingem, jsem se konečně dostal na svoji první T5 cache, čili cache, která má určený terén hodnotou 5 z 5, tj. nejtěžší. Odlov cache proběhl bez problémů cestou ze školy za přítomnosti dalších dvou spolužáků, jednoho cachera a jednoho necachera - fotografa.

Mapy k fotkám ve fotogalerii

O tomto webu | 21. September 2011
Dnes jsem spustil nový doplněk na svém webu, který umožňuje u fotek ve fotogalerii zobrazit mapu, kde byla fotka vyfocena. Již nějakou dobu pořizuji ke všem vyfoceným fotkám GPS údaje, které určí pozici pořízení snímku. U fotek, kde tyto údaje jsou, je pod náhledem odkaz na mapu Googlu. Po otevření mapy se zobrazí místo pořízení fotky.

Moje nové bydlení

Vzdělání | 1x | 19. September 2011
Stejně jako každý rok jsem si i letos vyzvedl na vrátnici kolejí klíče a šel s první várkou krabic do pokoje. Když jsem však odemkl a otevřel dveře, nevěřil jsem tomu, co vidím. Náš starý pokoj, který tam byl snad beze změny několik generací, byl opraven. Nejen že bylo vyměněno zařízení uvnitř, ale byl také změněno rozvržení pokojů v buňkách.

Záhada na serveru Novinky.cz

Ze života | 2x | 10. September 2011
Nevěřil jsem vlastním očím. Představte si, že si otevřete e-mail na jednom počítači, pak ten samý e-mail na druhém počítači, a pokaždé je v něm jiný text. Něco na ten princip jsem viděl včera večer, když jsem si četl zprávy ze světa. Server Novinky.cz na internetu psal v článku něco jiného, než mi v tom samém článku přilo na čtečku knih z toho samého serveru.

Amazon Kindle 3 je doma

Ze života | 4x | 10. September 2011
Nakonec jsem se rozhodl - a koupil. Elektronickou čtečku knih Amazon Kindle 3 už mám pár dní doma a zatím jsem velmi spokojen. Koupi předcházelo velké rozhodování o potřebnosti a užitku tohoto zařízení, ale už od začátku mi bylo jasné, že je jen otázka času, kdy si čtečku pořídím. Nakonec jsem se rozhodl, z USA dorazila bez problémů během pár dní.

Nalezena 500. cache

Ze života | 2x | 6. June 2011
Dočkal jsem se. Konečně jsem dospěl k dalšímu milníku v geocachingu, a to nalezení 500 cache. V poslední době jsem s celkovým nalezeným počtem poměrně pohnul. Za rok 2011 jsem zatím našel 122 cache, jen o deset méně než v zatím nejsilnějším roce 2008. Ale je začátek června, počítám, že tento rok bude silně nadprůměrný.

Na skok do Španělska

Ze života | 2x | 11. May 2011
Za posledních 7 dní jsem toho nacestoval tolik, jako už dlouho ne. Vydal jsem se totiž s mamkou za sestrou, která studuje už 3 měsíce ve Španělsku. Začalo mi sice zkouškové období, ale výlet to nebyl nijak dlouhý, jen 4 dny. Nyní už zase sedím nad skripty a učím se na nadcházející zkoušky. Výlet do Španělska však stál za to.
Ode dneška se v mé cyklistické statistice budou u jednotlivých tras objevovat i výškové profily. Jedná se o delší trasy, kde zaznamenávám cestu pomocí GPS. Ve výpisu tras tak je možné nyní zobrazit přehlednou mapu celé trasy, výškový profil a dalších několik informací např. o kvalitě cesty.

Novinky na webu

O tomto webu | 15x | 17. March 2011
Microsoft nedávno uvolnil finální verzi internetového prohlížeče Internet Explorer 9. Vzhledem k tomu, že podporuje některé pokročilé funkce, rozhodl jsem se je zakomponovat i do tohoto webu. Uživatelé ostatních prohlížečů je nebudou moci využít, ale doufejme, že časem srovnají krok.

Koktejlový bar

Ze života | 2x | 25. February 2011
V poslední době chodíme často na nějaké koktejly, míchané nápoje a tak. Říkal jsem si, že by nebylo špatné si najít postupy na přípravu nějakých zajímavých koktejlů a namíchat si je sám. Poslední návštěva Aloha baru v Brně mě v tom utvrdila. Nyní už si pár koktejlů mohu připravit sám.

Když náš život visí na laně

Ze života | 22. February 2011
Už je to několik let, co jsem začal s boulderingem. Postupem času se můj zájem více orientoval na lezecké stěny, kde je více zábavy a člověk se naučí pracovat se základními lezeckými pomůckami. Když jsme si s Martinou loni koupili vlastní lano, začal se mi tento sport líbit ještě více. Nyní opět rozšiřujeme naše vybavení o jistící pomůcku grigri.

Mám o jedno kolo více

Ze života | 3x | 22. February 2011
Mám ji. Konečně. Dlouho vyhlížená jednokolka nakonec dorazila až ke mě na kolej. Výběr nebyl ani tak složitý jako u normálního kola, protože na této jednokolce v podstatě není nic než kolo, vidlice, pedály a sedlo. Konečně jsem si ji tedy koupil a nyní čekám na jaro, až bude trochu teplo, abych se na ní mohl naučit jezdit.
První semestr magisterského studia mám za sebou. Nemohu však říct, že úspěšně. Ze sedmi předmětů jsem jeden, Teoretickou informatiku, neudělal. Několik ostatních bylo jen tak tak. Mám za sebou jednoznačně nejhorší semestr na vysoké škole. Na FITu je nyní vše obtížnější než minulé roky a mě nezbývá než doufat, že se tím nějak prokoušu.

Boj přerušen

Vzdělání | 27. January 2011
Dnes jsem si přerušil studium na Fakultě podnikatelské. O tomto záměru jsem se už rozhodoval dříve, ale nyní jsem se k tomu teprve dostal. Rozhodl jsem se tak z důvodu, že dávám přednost Fakultě informačních technologií a FP je jen jakási záchrana v případě neúspěchu.

Ohlédnutí za rokem 2010

Ze života | 7x | 6. January 2011
Přišel další rok a nastal čas, abych se poohlédl za tím předchozím. I když je to v této době zkouškového období složité, našel jsem si trochu času a dal dohromady některé události, které se mi za rok 2010 povedly. Zamyslel jsem se i nad mými plány do letošního roku.

Projekt 4 Seasons of My Life dokončen

Ze života | 2x | 25. December 2010
Před rokem, v zimě 2009 jsem se rozhodl zahájit svůj fotografický projekt 4 Seasons of My Life. Spočíval ve fotografování 9 fotek každý den po dobu 4 měsíců. Před nedávnou dobou jsem projekt dokončil. Všechny fotky jsem postupně zpracovával, až vznikla obsáhlá kniha mapující 4 měsíce mého života.

Tag cloud mého webu

O tomto webu | 2. December 2010
Pod pojmem "tag cloud" jsem si dříve nic nepředstavil. Nyní jsem zjistil, že jsou to popisky (štítky), které se vytvoří z nějakého textu. Princip už znám dlouho a docela se mi líbí, proto ho zveřejňuji i na tomto webu. Jedná se o zobrazení výskytu nejčastějších slov na webu. Může jít například o nejhledanější slova, já používám pouze souhrn slov na celém webu.

Prestižní škola, prestižní výsledky

Vzdělání | 10x | 1. December 2010
Dnes nastal pro všechny studenty v našem ročníku velký den. Dozvěděli jsme se výsledek půlsemestrální zkoušky z předmětu Matematické struktury v informatice. Jak je vidět, všechno jde, když se chce. A když je vůle vyhodit polovinu ročníku, není to žádný problém. Stačí jedna písemka.

Opět jsem byl poražen

Ze života | 2x | 30. November 2010
V poslední době chodíme s Martinou často hrát stolní tenis. Na koleji konečně po dlouhé době opravili místnost se stolem, a tak můžeme jenom sejít jedno patro a hned hrát. Zpočátku našich her byly naše síly řekl bych vyrovnané, ale nyní je tomu jinak. Martina mě stále poráží.

Týden bez zastavení

Vzdělání | 17x | 17. November 2010
V poslední době mám pocit, že vůbec nic nestíhám. Doufám, že je to jen můj pocit a zase se všechno vrátí do normálu, jinak nevím, jak to dopadne. Posledních několik dní mi přijde ve škole velmi náročné. Samé písemky, úkoly, termíny... Nějak nevím, co dříve a hodně věcí nechápu.

Padl můj osobní rekord v bowlingu

Ze života | 17. October 2010
Stalo se to v pátek, docela nečekaně. Není to žádná sláva ani důvod k velkým oslavám. Je to jen taková moje malá radost - překonal jsem svůj osobní rekord v bowlingu. Dřívejší skóre něco okolo 130 jsem překonal výsledkem 163. Pro někoho běžná hra, pro mě životní úspěch.

Návod na stisknutí tlačítka

Ze života | 22x | 15. October 2010
Jen tak něco mě nerozhodí, ale poslední dobou jsem si začal všímat jedné věci, ze které začínám trochu šílet. Vážení, proč minimálně 75 % lidí neumí používat signalizační tlačítka v brněnských autobusech a šalinách? Chtěl bych vysvětlit, že není nutné před zastávkou stisknout tlačítko 5x, stačí to jednou.

Sport Life a festival Kolem světa

Ze života | 11. October 2010
Minulý týden se jako každý rok konala v Brně výstava Sport Life spolu s cestovatelským festivalem Kolem světa a Mezinárodním festivalem outdoorových filmů. Ani letos jsem ti to nenechal ujít a byl se na brněnském výstavišti podívat. Stálo to za to, ale žádné velké sportovní novinky jsem neobjevil.

Želva Kuška vypuštěna do světa

Ze života | 11. October 2010
Včera jsem vypustil do světa svůj několikátý geocoin pro hru geocaching. Nyní se jednalo o želvu Kušku. Dostal jsem ji od Martiny a přemýšlel jsem, kam ji poslat. Nakonec zvítězil návrh, že bude cestovní želva putovat do blízkosti dalších živých želv a bude se s nimi fotit. Tak uvidíme.

Strojařské schody

Ze života | 30. September 2010
16 pater, 320 schodů, 35 zatáček, 60 metrů převýšení. Fakulta strojního inženýrství, Brno. To jsou základní informace o závodu, ze kterého jsem se před několika hodinami vrátil. Strojařské schody je každoroční závod v běhu do schodů v nejvyšší budově v Brně. Čekal jsem trochu lepší výsledek, ale jsem rád, že jsem se nahoru dostal rychleji, než je průměrná doba čekání na výtah a jeho cesta nahoru.

První týden na dvou školách

Vzdělání | 6x | 29. September 2010
Mám za sebou první týden magisterského studia na dvou školách současně. Abch řekl pravdu, zatím jsem moc nepocítil rozdíl mezi studiem jedné a dvou škol. Asi to všechno ještě přijde. První dojmy z Fakulty podnikatelské byly celkem dobré. Rozvrh mám však často do večera, a tak chodím z šaliny s čelovkou.

Fakulta podnikatelská: zapsán

Vzdělání | 2x | 12. September 2010
Abych toho příští školní rok nebylo málo, rozhodl jsem se studovat navíc další vysokou školu. Důvod je ve skutečnosti trochu jiný, snažím se předejít možným studijním problémům. Nyní jsem zapsán na dvě školy, za dva týdny uvidím, jak to lze či nelze stíhat.

Prázdniny bez chvilky lelkování

Ze života | 1x | 9. September 2010
O co jsem měl letošní volno kratší, o to více bylo naplněno různými akcemi a výlety do nejrůznějších míst. Kvůli státnicím mi začaly prázdniny až v červenci, ale stihl jsem vše, co jsem si naplánoval. Z celkových dvou měsíců jsem byl celkem 2 týdny doma a 6 týdnů pryč.

Mé fotky nyní obsahují GPS informace

Ze života | 2x | 1. September 2010
V nedávné době jsem začal využívat technologii, díky které mohu do fotky vložit informace o místu jejího vzniku. Princip je jednoduchý, i když opět přidá trochu času při zpracování fotek. Díky tomu však bude vyhledávání fotek u mě v počítači jednodušší a fotky půjde snadněni třídit.
Další semestr je za mnou. A nyní nejen semestr, ale celá část vysoké školy. Složil jsem státní závěrečnou zkoušku a ukončil tak bakalářské studium na Fakultě informačních technologií. Budu zde však dále studovat na navazujícím magisterském oboru Management a informační technologie.

Put your hands up in the air!

Vzdělání | 14. June 2010
Ano přátelé, dal jsem to! Dneska jsem složil státní závěrečnou zkoušku a tímto se ze mě stal oficiálně student s ukončeným vysokoškolským vzděláním s titulem bakalář. Dlouhá doba příprav nakonec přinesla své ovoce. Jsem nesmírně šťastný za tento den a je mi úplně jedno, že mě v menze u pokladny obrali o 200 Kč.

Odpočet právě započal

Vzdělání | 6x | 5. June 2010
Je to tady. Dozvěděl jsem se přiřazenou komisi pro státní závěrečné zkoušky a další informace, jak bude všechno probíhat. Čas největšího stresu za mých posledních 22 let nastane přesně v pondělí 14.6.2010 v 9:15. Postará se o to komise složená z členů několika ústavů na Fakultě informačních technologií.

Začala mi tenisová sezóna

Ze života | 31. May 2010
Martina mě přemluvila - byli jsme poprvé na tenise. Docela jsem se tohoto sportu obával. Když člověk v televizi vidí, jak se u toho naběhají a jakou rychlostí tam létají míčky, byl jsem si jistý, že to nemůžu zvládat. Po našem prvním tenisovém dnu jsem však zjistil, že se nemusí tolik běhat, nedávat takové rány a jde to také. Tenis se zařadil mezi mé sporty a počítám, že nyní na něj budeme chodit často.

Nejtajemnější cache v Brně nalezena

Ze života | 10x | 24. May 2010
O víkendu jsme s Martinou dokončili hledání nejtajemnější cache, kterou znám. Na její hledání jsem se chystal už dlouho, ale až nyní jsme se odvážili. Byl to jedním slovem - nářez. Do míst, kam nás cache zavedla, bychom se jinak asi nikdy neodvážili. Přece jen, do tunelu pod silnicí, kde teče potok, do vnitřku chladící věže, do vojenského krytu hluboko pod zemí nebo do kanalizační stoky se člověk tak často nedostane.

Nový mobil - HTC Touch Pro 2

Ze života | 2x | 18. May 2010
Jednoho dne jsem si řekl: "Až budu bakalář, koupím si nový mobil". Tak dlouho jsem však čekat nevydržel a začal se věnovat výběru nového mobilu už nyní. Měl jsem ale celkem jasno, toužil jsem po HTC Touch Pro 2. Nyní už ho mám na stole a přes malé nedostatky je naprosto dokonalý. Věřím, že mi vydrží déle než rok, jako Nokia E66, kterou jsem měl dříve.

Příprava na státní zkoušky začala

Vzdělání | 11. May 2010
Konečně jsem dokončil bakalářskou práci a mohl bych si říkat, že mám na chvíli klid. Ale ono to tak není. Za měsíc a kus mě čekají závěrečné státní zkoušky, které prověří, co jsem si ze studia odnesl. Takže sotva jsem dodělal bakalářku, už se zase učím. A ještě minimálně měsíc budu.

Bakalářská práce: hotovo

Vzdělání | 4x | 7. May 2010
Dnes nastal konečně ten velký den. Dokončil jsem svoji bakalářskou práci. Je to nejrozsáhlejší dokument, který jsem za dobu studia na Fakultě informačních technologií na Vysokém učení technickém napsal. Nyní je již práce kompletně hotová a připravená na odevzdání. Doufám, že se bude ve škole líbit.

Málem mě dostali! Nedal jsem se

Ze života | 2x | 23. April 2010
Každé ráno čtu na Seznamu hlavní zprávy. To, co jsem tam dneska viděl, mi vyrazilo dech: Česká obchodní inspekce vyšetřuje internetový obchod. Právě v tomto obchodě jsem měl v úmyslu si koupit nový mobil za více než 8000 Kč. Asi bych se ho nikdy nedočkal. Naštěstí jsem nepodlehl nízké ceně a obchod si prověřil ještě před nákupem.

In-line statistika

O tomto webu | 21. April 2010
Vzhledem k tomu, že se v poslední čím dál častěji jezdím na in-line bruslích, založil jsem novou sekci webu - in-line statistika. Jedná se o něco podobného jako je zde zveřejněná cyklostatistika, jen jde o jiný sport. Statistika jízd na bruslích je zatím omezena jen na ujetou vzdálenost.

Mám nový kaktus - jmenuje se Echinocactus Grusonii

Ze života | 5x | 16. April 2010
Hurá, konečně jsem si koupil svůj první velký kaktus. Minulý týden jsem byl náhodou v zahradnictví, kde jsem si všiml pěkných kaktusů. Napadlo mě, že bych si mohl nějaký koupit. Přece jen, zvadlá fialka mi na koleji příliš ozdoby nenadělá. Bylo to však v Českých Budějovicích a vézt kaktus vlakem do Brna by asi nebylo to nejlepší.

Nová rubrika - zboží k prodeji

O tomto webu | 14. April 2010
Dnes jsem na tomto webu zveřejnil novou rubriku s názvem "Věci na prodej". Už déle jsem o této rubrice uvažoval, ale neměl jsem čas ji na web doprogramovat. Nyní jsem v souvislosti s prodejem mého mobilního telefonu tuto sekci zavedl. Dozvíte se v ní, co všechno můžete ode mě koupit resp. čeho se chci zbavit :-).

Velikonoce v NP Podyjí

Ze života | 9. April 2010
Letošní velikonoční pondělí připadlo překvapivě na pondělí, čímž se vytvořili tři dny volna. Předpověď počasí sice nehlásila nic dobrého, přesto jsme se s Martinou rozhodli vyrazit na kola do národního parku Podyjí. Celý víkend mělo pršet, být zataženo a zima. Skutečnost tomu naštěstí vůbec neodpovídala a užili jsme si krásný prodloužený víkend.

Nasadil jsem brusle - v dešti

Ze života | 31. March 2010
Před několika dny jsme se s Martinou rozhodli, že se vydáme na in-line brusle. Termín padl na středu ráno, kdy na cyklistické stezce kolem Svratky nebudou žádní lidé. Pravda, nebyli, za celou cestu jsme potkali dva bruslaře. Možná, že to bylo tím, že pršelo jako z konve. Tak jsem si zahájení bruslařské sezóny nepředstavoval.

Festival Jeden svět 2010

Ze života | 2x | 31. March 2010
Stejně jako předloni i loni jsem se letos zúčastnil filmového festivalu Jeden svět. Letošní 29. ročník přichystal řadu zajímavých filmových projekcí o lidských právech, které se promítaly ve 29 městech v ČR. Já jsem se vydal v Brně na 4 filmy, které se mi z nepřeberné nabídky zdály nejlepší a časově mi nejvíce vyhovovaly.
Nedávno jsem si na internetu všiml článku, kde se psalo o snižujících se cenách solární panelů. Napadla mě souvislost, že jsem kdysi viděl v obchodě solární nabíječku na mobilní telefony. Po chvilce hledání už jsem měl jasno, že z internetového obchodu neodejdu s prázdnou. Nyní ji mám na stole - a stojí to za to.

Obrazovek není nikdy dost

Ze života | 5x | 22. March 2010
Nedávno jsem vymyslel, že bych mohl zkusit si na kolej zapojit k notebooku další monitor. Ne, že by mi jeden nestačil, ale tušil jsem, že práce se dvěmi bude pohodlnější. Skutečně je. Nechtěl jsem nic drahého, monitor mi stačil mi obyčejný a plochý. Na Aukru jsem ho velmi levně koupil, dnes dorazil. Všechno jsem zapojil, nastavil, a docela se mi to líbí.

Budí mě nový budík

Ze života | 1x | 15. February 2010
Před dvěma lety jsem si koupil pěkný radiobudík. Uměl přehrávat CD, měl pěkně podsvícený displej a až do teď mi vyhovoval. Nyní mi přišlo, že je čas na změnu a je potřeba budík vyměnit. Vadilo mi, že displej sice pěkně modře svítí, ale v noci je světlo tak intenzivní, že docela ruší. Dříve často poslouchaná CD jsem vyměnil za hudbu z počítače. Zakoupil jsem tedy nový budík, který více vyhovuje mým potřebám.

Zkoušky: hotovo - 3. ročník - zimní semestr FIT

Vzdělání | 7x | 26. January 2010
Opět křičím: "Hurá!". Pátý semestr je konečně oficiálně a definitivně za mnou, nedávno jsem se dozvěděl výsledek poslední zkoušky. Ani jsem nečekal, že všechno půjde tak hladce. Veškeré zkoušky se mi podařilo udělat na první pokus, což jsem popravdě ani nečekal. Předcházelo tomu však dlouhé učení a nervování se vždy před zkouškami, které byly jako vždy nasázeny jedna za druhou bez možnosti velkého odpočinku. Nyní už mám snad zasloužené dva týdny volna, než začne letní semest a pojede vše opět znovu.

Nové možnosti vyhledávání

O tomto webu | 20. January 2010
Na tomto webu je zveřejněno už docela hodně článků, fotek a dalšího materiálu. Přemýšlel jsem, jak vylepšit vyhledávání v těchto dokumentech. Dříve jsem používal integrované vyhledávání Googlu, ale příliš se mi neosvědčilo. Nyní jsem vyhledávač předělal na vlastní. Sice nevyhledává všude, ale zato kvalitně.

Je ze mě kytarový hráč

Ze života | 3x | 4. January 2010
Občas jsem tak přemýšlel, že bych jednou chtěl vzít do ruky kytaru a zkusit na ni něco zahrát. Jednoduše, že bych k mnou vyzkoušeným hudebním nástrojům jako je flétna a klávesy, přidal právě kytaru. Stačila jedna zmínka u Martiny - a kytara je doma. Sice mě už pořádně bolí prsty, ale uspokojuje mě představa, že už umím zahrát Halí belí, koně v zelí.

Silvestr bez maminky

Ze života | 4. January 2010
V minulých letech jsme konec roku vždy slavili u známých na chalupě nebo doma v Budějovicích s přáteli. Je to sice podivné, ale přelom roku 2009 a 2010 jsem strávil poprvé mimo tuto společnost, a to v Brně. Docela si tady začínám zvykat. Silvestr bez rodiny jsem přežil bez úhony. Už jsem asi velký kluk...

Jsme v katalogu - už podruhé

Ze života | 3x | 24. December 2009
Již několikátý rok za sebou jsme absolvovali letní dovolenou s cestovní kanceláří Alpina z Brna. Z každé této dovolené bylo množství fotek, které jsme pořídili. Některé z nich jsem pak poslal do CK s tím, že si je mohou umístit na web. Nedávno mi přišel dotaz, jestli je možné mé fotky umístit do katalogu cestovní kanceláře. Souhlasil jsem, a tak už podruhé za sebou máme své fotky v oficiálním katalogu nabídky zájezdů CK Alpina.

Podepsal jsem

Ze života | 1x | 22. December 2009
Nedávno jsem se náhodou na našem studentském fóru dočetl o nevídané změně. Od 1.1.2009 dojde jako každý rok k některým změnám na linkách městské hromadné dopravy v Brně. Bohužel tentokrát se tyto změny týkají i nás, studentů na kolejích. S konečnou platností bude zrušen autobus, který jezdí ke kolejím a denně ho využije přes 1000 studentů. Důvod? Nízký finanční rozpočet. Na kolejích bylo možné podepsat petici proti zrušení této zastávky. Mnoho studentů svůj podpis připojilo. Včetně mě.

Vánoční koncert Čechomor

Ze života | 2x | 14. December 2009
Hej, hej hej, hejááá, hej. Vý - bor - výborně křičeli lidé poté, co hudební skupina Čechomor dohrála krátký blok jejich největších hitů. Včera jsem tento koncert navštívil a bylo se opravdu na co dívat. Brněnské kulturní centrum Semilasso není příliš velké, proto skupina odehrála dva koncerty po sobě. Já jsem navštívil ten druhý a stálo to za to.

Vánoční koleda 3D

Ze života | 12. December 2009
Před několika dny mě spolužák informoval o probíhající akci Filmánie v brněnském kině Palace Cinemas a možná i v dalších kinech u nás. Všechny filmy jsou tento týden jen za 50 Kč. Netrvalo ani hodinu a už jsme měli koupené lístky. Výběr padl na 3D film Vánoční koleda. I když jsem zjistil o co se jedná až po zakoupení vstupenek, bylo to docela hezké.

Promiň, nestíhám

Ze života | 2x | 9. December 2009
Tak je to zase tady. Blíží se konec semestru a s tím se blíží i spousta termínů, které se musí dodržet. Za poslední dva týdny jsem strávil na projektech do školy více času, než za celý semestr a myslím, že další dva týdny to bude ještě takto pokračovat. Naštěstí si alespoň občas najdu trochu času na nějaké to odreagování.

Klajda - další lezecká příležitost

Ze života | 16. November 2009
Před měsícem jsem byl poprvé v lezeckém centru Rajče v centru Brna. Celkem jsem se spokojil s kvalitou místních lezeckých cest a usmířil jsem se s velkým počtem lidí. Stejně nebylo na výběr, kam chodit jinam. Na Rajčeti jsem byl asi 3x. Nyní o víkendu jsme byli vyzkoušet nové lezecké centrum Klajda. Závěr je jediný: nevím, jestli se na Rajče ještě někdy vrátím...

Week of Life

Ze života | 16. November 2009
Týden mého života je za mnou. Alespoň, co se fotografického projektu týče. O mém rozšíření s název 4 Seasons of My Life jsem už psal, minulý týden to bylo podobné. Na zkoušku jsem si otestoval, jestli budu schopen pořizovat denně 9 fotek pro zachycení všech důležitých událostí každého dne. Není to jednoduché, ale věřím, že je reálné fotit i měsíc v kuse.

Den blbec

Ze života | 2x | 12. November 2009
Dneska se příliš nedařilo. Téměř všechno, na co jsem sáhl, se nepovedlo a akce, do kterých jsem se pustil měly vždy nějaký háček. Snad se zítra bude dařit lépe, i když pohled do kalendáře na seznam studijních povinností a písemek nehovoří příliš optimisticky. Však posuďte sami...
Už to bylo asi 3 týdny, co jsem měl v kalendáři poznámku, že na uplynulý víkend připadal sportovní veletrh Sport Life. Letos jsem si na něj konečně udělal čas a stálo to za to. Navštívil jsem několik přednášek a filmů s cestovatelským tématem, prošel si expozice brněnského výstaviště, náhodou jsem se setkal se spisovatelem Vladimírem Tkáčem a jako divák jsem se zúčastnil světového poháru v lezení na obtížnost. Opravdu se bylo na co dívat.

4 Seasons of My Life

Ze života | 5. November 2009
Rozhodl jsem se uskutečnit velký fotografický projekt. Možná, že to ke mě až tak nesedí, jelikož nevlastním žádný super foťák, ale chtěl bych si to zkusit. Plánuji zmapovat 4 roční období v mém životě na několika stovkách fotografií. Každý den budu vždy první měsíc na jaře, v létě, na podzim a v zimě pořizovat 9 fotografií. Slibuji si od toho zajímavé zkušenosti, zábavu a je to pro mě výzva. Celou tuto myšlenku již realizoval minulý rok fotograf Adolf Zika a denně ho následují desítky příznivců a nadšenců. Já se řadím se mezi ně.

Je ze mě squashový hráč

Ze života | 21. October 2009
Na začátku října si Martina zaregistrovala squash jako sport pořádaný školou. Začal jsem přemýšlet o tom, jestli bych to také někdy nezkusil. Byla jenom otázka času, kdy se domluvíme na první společnou hru. Dohodli jsme se na večer od 21 hodin, kdy už nejsou kurty tak drahé. Domů jsem se po hodinové hře vrátil docela vyřízený. Všichni mě upozorňovali na to, že je to náročný sport, nevěřil jsem. Měli však pravdu.

Vylezli jsme na Rajče

Ze života | 1x | 15. October 2009
Na začátku studia na VUT jsem začal zkoušet bouldering. Nyní, po více než dvou letech, jsem se konečně dostal do lezeckého centra Rajče, které se nachází v hale Sokol na Kounicově ulici. Tam jsem šel díky Martině, jinak bych se tam ještě asi dlouho nepodíval. Nyní byla vhodná situace, a tak mohu mezi sebou porovnat už dvě navštívené lezecké stěny.

Už mi zbývá jen 31 zubů

Ze života | 6. October 2009
Nedávný nález mé zubařky mě nemile překvapil. Tím hůře, že jsem si na svůj problém upozornil nevědomky sám. Ještě nedávno jsem si nedělal nic z toho, že jsem vlastníkem všech čtyř osmiček. Nyní už sedím doma v křesle, koukám na televizi a zotavuji se ze zubní operace, která mě o jeden z těchto zubů připravila. A všemu není ještě konec.

Registrace bakalářské práce

Vzdělání | 2x | 5. October 2009
Dnešní den se už pomalu chýlí ke konci. Naštěstí, protože byl celý plný stresu a napětí. Způsobil to termín registrace bakalářských prací. Původně jsem měl vymyšlený svůj vlastní návrh mé práce. Ten mi však několik vedoucích odmítlo s tím, že se jedná o příliš jednoduchou aplikaci. Nyní už mám naštěstí bakalářku zaregistrovanou.

Sedmičky spuštěny

Ze života | 4. October 2009
Konečně nastala ta velká chvíle, kdy jsem se rozhodl přejít od operačního systému Windows Vista k Windows 7. Instalace systému a všech problémů byla trochu problematická, což ale bylo moji vinou. Nyní si už užívám všech funkcí Windows 7 a jsem docela spokojen. Jenom doufám, že brzy seženu všechny ovladače na zařízení, která mi zatím nefungují.

Dějí se zvláštní věci...

Vzdělání | 1. October 2009
Včera jsem strávil asi hodinu v knihovně a vybíral si vedoucího mé budoucí bakalářské práce. Nakonec jsem se rozhodl pro člověka, který už mnoha lidem pomohl s jejich prací a byl na škole velmi oblíbený. Když jsem přišel spokojený domů na kolej, zasáhla mě zpráva, které jsem ani nechtěl věřit. Budu si muset hledat někoho jiného, můj budoucí vedoucí učinil dopoledne závažné rozhodnutí, vzít si život. Desítky svíček u fontány na FIT nám všem připomínají, jak oblíbený to byl člověk.

Rozšířené možnosti RSS

O tomto webu | 2x | 30. September 2009
Dlouho jsem na tento web nepřidal žádnou novou funkci, přibývaly spíše jen nové články. Dnes jsem se rozhodl trochu inovovat a rozšířil tak možnosti RSS kanálů mé osobní prezentace. K dosavadní možnosti odebírat pomocí RSS nové články se přidala možnost odebírat i nabídky nových akcí, na které se můžete ke mě přidat.

Tak nám to zase začalo

Vzdělání | 28. September 2009
Ani jsem se nestačil vzpamatovat z návratu z rakouských Alp, a už začala škola. Pravda, ne sice nijak rychle, ale už mi náš informační systém stačil připravit nemálo stresových situací. Dnes se mi navíc rozbil router, který mi zajišťuje internet na pokoji. Takže klasický nástup do nového akademického roku. Doufám, že podobných nemilých situací bude čím dál méně. Ale kdo ví...

Alpy Solné komory

Ze života | 1x | 22. September 2009
Na začátku prázdnin jsem byl rozhodnutý, že pojedu na zájezd pro výuku ferratového lezení. Pak jsem vše přehodnotil, že by to bylo pro mě příliš jednoduché :-). Na konci září jsme se tedy v počtu 4 studentů vydali do Rakouska na pořádné zajištěné cesty. Ještě, že byly zajištěné... Něco tak těžkého jsem zatím nešel. Výlet jsme si všichni opravdu užili. Navíc, do mého života se tak trochu náhodou vloudila další dobrá duše.

Zasadil jsem plechovku

Ze života | 1x | 21. September 2009
Nedávno jsem k svátku dostal plechovku. Nebyla to ale obyčejná plechovka, byla plná hlíny a semínek nějaké masožravé květiny. Dneska jsem to celé rozbalil, přečetl si návod a plechovku zalil. Doufám, že z toho alespoň něco vyroste, a mohlo by nám to vychytat mouchy na pokoji.

Opět na koleji

Vzdělání | 17. September 2009
Tak jsem opět na koleji. Žádné překvapení ve formě privátu se tedy nekoná a opět zůstávám na stejném místě jako předchozí dva roky. Balení všech věcí mi doma zabralo celé odpoledne, ale už to jde lépe než dříve. Podle seznamu, který má nyní 257 položek si přesně sbalím vše, co potřebuji a nemusím už do Brna napodruhé nic moc vozit.

Želva Poly

Ze života | 4x | 14. September 2009
Je velká, je barevná, je usměvavá, má velké oči. Má jednu hlavu, čtyři nohy a jeden ocásek. Je 60 cm dlouhá, 50 cm široká a 25 cm vysoká (když si nestoupne na všechny čtyři). Jak jsem se dočetl, je z mikrovelurového froté. Je to polštář, je to plyšová hračka. Je česká, narodila se v Brně. Je moje, je nádherná. Moje želva Poly. (a mě je 22 let...)

Týden s Bastienem

Ze života | 3x | 4. September 2009
Celý minulý týden jsme měli doma návštěvu. Přijel k nám Radky kamarád z Francie, a tak jsme mu připravili bohatý program. Sice se málem přizabil na koloběžkách a promrznul na otáčivém hledišti v Krumlově, ale tvrdil, že to byl jeho nejlepší týden během jeho prázdnin. Pak mu zkrachovaly aerolinky, se kterými měl letět domů. Týden v ČR si tedy patřičně užil.

Můj první bowling

Ze života | 1x | 1. September 2009
Není to tak dávno, kdy jsem do svého sportovního repertoáru zařadil inline bruslení. Nedávno jsem mezi své sporty přidal i bowling. O tento sport jsem se nyní, poprvé v životě, pokusil při společném odpoledni s Bastienem z Francie. Stalo se tak v restauraci U Jelena a docela mě to bavilo. Už se těším, až se zase najde příležitost pro další hru.

Terénní koloběžky

Ze života | 1. September 2009
V rámci týdne se sestry kamarádem z Francie jsme se vydali vyzkoušet koloběžky, kterých jsme si nedávno všimli na vrcholu Kletě. Netušili jsme, jak se vlastně na koloběžce pojede, a jestli to nebude pro našeho poněkud nesportovního kamaráda obtížné. Nakonec si všichni výlet užili, až na to, že Bastien bude vzpomínat na tento den jako na "můj první pád na koloběžce".

Litva na kolech

Ze života | 27. August 2009
Stejně jako v loňském roce jsme při vybírání letošní letní cyklodovolené zvolili nám už dobře známou CK Alpina z Brna. Rozmýšleli jsme se mezi několika destinacemi, ale nebylo to až tak jednoduché. Rok od roku je výběr složitější, protože se nabídka krátí kvůli tomu, že už jsme na mnoha místech byli. Nakonec jsme se rozhodli pro Litvu. Žádný z pobaltských státu jsme zatím nenavštívili, a tak nás tato země lákala - a stálo to za to.

Polarizační filtr

Ze života | 26. August 2009
Zatímco jsme byli v Litvě na letní cyklistické dovolené, Ondra do mě stále naléval přednosti a výhody polarizačního filtru k foťáku. Věc došla až tak daleko, že jsem si ho zanedlouho po příjezdu z dovolené zakoupil. Zatím jsem neměl mnoho příležitostí a času ho pořádně otestovat. Podle prvních zkušebních fotek mi však nezbývá, než mu za to, že mě přesvědčil ke koupi, poděkovat.

Ve znamení bílé

Ze života | 1x | 6. August 2009
Ekonomická krize tvrdě postihla i všechny studenty, kteří si letos hledají barigádu. Žádné smysluplné práce totiž nejsou k sehnání. Firmy samy propouštějí zaměstnance, natož aby přijímaly brigádníky. Mě se však podařilo sehnat nárazovou práci, a to bílení interiéru jednoho domu. Dnes už mi bílá barva leze krkem a očekávám, že budu dnes v noci bílit i ve snu.

Dolomity potřetí

Ze života | 6. August 2009
Při plánování letošní letní dovolené v horách jsme se rozmýšleli mezi několika lokalitami, ale nakonec padlo konečné slovo na italské Dolomity. Už potřetí. Byli jsme tam loňský rok i předloni, ale stále je tam objevovat co nového. Byl to náš zatím asi nejobtížnější výlet, ale rozhodně stál za to. Zkusili jsme si ferratu obtížnějšího stupně i průchod dlouhým tunelem v hoře.

Jsem na Facebooku (spokojen)

Ze života | 4. August 2009
Pokud zadáte do internetového vyhledávače slovo Facebook, najde vám přes miliardu odkazů, které se tohoto tématu týkají. Slovo Facebook je dnes na iternetu i v tištěných novinách skloňováno ve všech pádech. Jedná se o další sociální internetovou síť, která konkuruje webům jako MySpace nebo Twitter. Nedávno jsem se přidal mezi ostatních 200 milionů uživatelů i já.

Notebook Lenovo T500

Ze života | 13. July 2009
S nástupem do dalšího ročníku na Fakultě informačních technologií bylo potřeba vyřešit otázku nákupu nového notebooku. Ne, že bych potřeboval každý rok nový, ale byla zrovna vhodná situace k nákupu. Vybral jsem si Lenovo T500, zůstal jsem tedy věrný značce, se kterou jsem velmi spokojen. Ať už se jedná o kvalitu provedení, tak i o technickou podporu.

Závěrečné hodnocení

Ze života | 13. July 2009
Tři týdny v Anglii uplynuly poměrně rychle. Před odjezdem jsem si říkal, že to bude dlouhá doba. Když už se pobyt blížil ke konci, sice jsem se těšil domů, ale bylo by i mnoho důvodů pro to, abych zde zůstal déle. Myslím, že ale zvolená doba byla pro mě optimální, protože mám ještě o prázdninách další plány. Celý studijně-poznávací pobyt v Londýně se vydařil, a těžko bych hledal okamžiky, na které bych si stěžoval.

Den dvacátý: poslední den ve škole

Ze života | 10. July 2009
Každý pátek je svým způsobem výjimečný. Ne však pro každého, ale jen pro ty studenty na Milner School, pro které je to jejich poslední den. Dnes to byl poslední den pro nás. Dostali jsme certifikáty o navštěvování školy a rozloučili se se studenty, které jsme za tu dobu stihli poznat. Doma jsme zabalili všechny naše věci a připravili se na zítřejší odjezd.

Den devatenáctý: Kew Gardens

Ze života | 10. July 2009
Na tento den jsme čekali celý týden. Předpověď počasí v novinách prozradila, že čtvrtek bude asi jediný z celého týdne, kdy nebude pršet a bude dokonce svítit slunce. Dneska byla tedy jediná příležitost jít se podívat na poslední místo našeho pobytu v Anglii, a to do Kew Gardens. Škoda jen, že je tento park velmi blízko letiště Heathrow. Mohlo by to být pěkné, klidné místo.
Dnes se neudálo mnoho zajmavých situací, které by stály za zmínku. Za pár dní už se budeme připravovat na odjazd, tak si teď užíváme domova. Ráno jsme se vzbudili do deštivého počasí, asi takového, jaké je tady v Anglii úplně normální. Po snídani jsem tedy opět vyndal bundu, která už od včerejška pěkně uschnula. Neušel jsem ani 100 metrů směrem ke škole, a už byla zase mokrá...
Už první den ve škole nám nabídli, že si můžeme v knihovně vypůjčit různé filmy s anglickými titulky a pak se na ně doma v klidu podívat. Dnes jsme tuto službu využili poprvé. Jednak proto, že jsme předchozí dny stále někam chodili, ale i proto, že u nás doma máme filmů plnou skříňku. Dnes celé odpoledne pršelo a prší stále. Dnešní den byl tedy ve znamení filmů.

Den šestnáctý: druhé kolo

Ze života | 6. July 2009
Za celý pobyt, co jsme tady v Anglii, nám nepršelo. Jen jednou v noci, kdy nám napršelo do pokoje. Dneska se počasí trochu zkazilo, a asi hodinu pršelo. Ten největší déšť přišel samozřejmě, když jsme byli na cestě domů bez možnosti se někde schovat. Naštěstí už jsme byli blízko teplého pokoje. Dneska jsme podnikli podobný výlet jako včera s tím rozdílem, že byl všední den a bylo otevřeno vše, co jsme chtěli vidět.
První a poslední den během našeho třítýdeního pobytu, kdy jsme se pořádně vyspali. Vstávali jsme asi v 10 hodin, a pomalu se rozhodovali, kam vlastně jít. Včera jsme šli spát pozdě, vítali jsme nového studena a zároveň se loučili se starým. Nakonec jsme vybrali asi poslední část Londýna, kde jsme ještě nebyli. Bohužel, ne všechno se vyvedlo tak, jak jsme očekávali.

Den čtrnáctý: Stonehenge + Bath

Ze života | 5. July 2009
Budíček v 6:30 není nic pro mě, ale nedalo se nic dělat. V osm hodin jsme se sešli na zastávce metra Southfields s Corinne, studentkou na Milner School ze Švýcarska. Dojeli jsme na nádraží Victoria, a začali hledat stanoviště, odkud odjížděl náš autobus na Stonehenge a do města Bath. Tento výlet jsme si vybrali z několika nabídek, které máme z dispozici ve škole. Pokud budu mluvit za sebe, já jsem byl s dneškem velmi spokojen. Hanka zařadila Stonehenge i Bath do kategorie "nikdy více".

Den třináctý: Science Museum

Ze života | 3. July 2009
Včerejší nabírání sil jsem dnes nijak nepocítil. Asi jsem žádné nenabral. Ráno v půl deváté se mi jako vždy nechtělo vstávat, ale co se dalo dělat. Do školy jsem dorazil trochu s předstihem, protože jsem musel ještě vyhledat jednu spolužačku, která měla u mě nedopatřením už asi týden bundu. Ani si na to nevzpomněla, celý týden bylo hezky. Docela jsem si oddechl, když jsem jí ji dal. Nerad bych ji vezl do ČR.

Den dvanáctý: nabírání sil

Ze života | 3. July 2009
V dnešním dni se mnoho zajímavých věcí neudálo. Hlavně asi proto, že jsme se rozhodli udělat si odpočinkový den. Vždyť už od minulého týdne jsme každý den v centru Londýna, stále někam jezdíme nebo chodíme. Dnes jsme tedy nabírali síly na dalších několik dní a odpočívali doma.

Den jedenáctý: London Transport Museum

Ze života | 2. July 2009
Dnešní den jsme opět jeli do centra Londýna. Oproti našemu plánu jsme se však od zastávky metra nevzdálili na více než 200 metrů. Chtěli jsme se podívat tam, kam jsme to včera nestili, ale i přes to, že jsme ze školy odcházeli bez zbytečného zdržování, došlo jen na dvě místa: Covent Garden Market a London Transport Museum. Ale stálo to za to.

Den desátý: City of Westminster a Southwark

Ze života | 1x | 1. July 2009
Dopolední výuka probíhala bez jakýchkoli zvláštností. Probírali jsme tvoření otázek v různých situacích atd. Ihned po obědě v kantýně jsme s Hankou odjeli do centra, abychom viděli zase další kousek Londýna. Naplánovali jsme si poměrně dlouhou cestu pěšky podél řeky okolo množství místních zajímavostí. Na večeři v půl osmé jsme se stihli vrátit jen tak tak.

Den devátý: setkání s Andrejem

Ze života | 1x | 29. June 2009
První den nového týdne začal hledáním učebny, kam jsem byl přidělen. Některé studenty z naší skupiny už jsem znal, jiní byli noví. Opět máme ve třídě celkem 4 čechy včetně mě. Nová učitelka je jen o pár let starší než my a zdá se být v pohodě, tak snad bude všechno následující dva týdny v pořádku.

Den osmý: každou nohou na jiné polokouli

Ze života | 29. June 2009
Včerejší optimistický plán, kolik toho stihneme, moc nevyšel. Londýn je velké město a stihnout všechno, co se naplánovalo, bylo nemožné. Ale alespoň něco. Londýnské akvárium, Tower Bridge, Greenwich a Monument pro dnešek stačili. Po tomto víkendu už jsme dost unavení, a zítřejší dopolední škola bude vlastně odpočinek po celodenním výletu.

Den sedmý: Buckingham Palace

Ze života | 2x | 27. June 2009
Ráno jsme se sešli na wimbledonském nádraží. Bylo až s podivem, že jsme se sešli témeř všichni, protože tak složitá komunikace, jako se mezi námi odehrála včera, se jen tak nevidí. Bylo nesmírně obtížné se dohodnout, ale nakonec jsme se usnesli na vyhovujícím čase i místě setkání. Někteří z nás si koupili lískty na metro, a mohli jsme vyrazit.

Den šestý: Tower of London

Ze života | 27. June 2009
První můj výlet do centra Londýna se odehrál až dnes. Dnes byl také první den, kdy jsem měl školu jen dopoledne. Poté, co jsme skončili výuku, následovala taková pseudooslava a předání certifikátů odcházejícím studentům. S Rositou, která nás doprovázela, jsme se potkali v půl druhé odpoledne a vyrazili směr wimbledonské nádraží.

Den pátý: just relax

Ze života | 26. June 2009
Dneska se mnoho zvláštního neudálo. Snad až na to, že se ve škole objevilo několik informací o příštím týdnu. Je to takové velké "stěhování národů". Každý zjistil, do jaké třídy bude příští týden chodit, jaký bude učitel, jaký rozvrh hodin a další informace. Někdo zůstává na stejné úrovni, někdo postupuje o úroveň výš. Já zůstávám v kurzu Intermediate B, nic se nemá přehánět, stejně na více nemám.

Den čtvrtý: hledání Central Courtu

Ze života | 24. June 2009
Dneska ráno jsme to jako každý den stihli do školy jen tak tak. Už to takhle dál nejde, budeme muset trochu dříve vstávat. Přesto, že začínáme v půl a já jsem přišel v 8:31, byl jsem ve třídě první. Všichni se dostaví tak do třičtvrtě. Přes den probíhala výuka jako každý jiný den a po večeři jsme šli hledat slavný Central Court, což nebylo vůbec snadné.

Den třetí: prohlídka Wimbledonu

Ze života | 24. June 2009
Dnes jsem unavený, jako jsem tady ještě nebyl. Podnikli jsme totiž s Hankou velmi dlouhý výlet v okolí. Bylo to asi 15 km pěšky. Po škole jsme se rozhodli, že se porozhlédneme po Wimbledonu. Už jsme jednou jen tak do části nakoukli, ale dneska jsme to vzali kompletně. Jsem rád, že už ležím v posteli, poslochám MTV a vše je OK.

Den druhý: první školní den

Ze života | 23. June 2009
Dneska se dostávám k psaní opět až kolem půlnoci... Je tady tolik věcí co dělat, že na takové maličkosti jako psát články není moc čas. Třeba dnes jsme přišli domů asi až v 6 hodin večer. První školní den předčil mé očekávání a byl jsem spokojen. Snad to tak zůstane i nadále.

Den první: příjezd do Londýna

Ze života | 3x | 22. June 2009
Po náročné noci v autobuse jsme se probudili u eurotutelu. Vlak nám zrovna těsně odjel, takže jsme měli asi půl hodiny čas. Poté celý autobus i s námi najel do vagónu, a po čtvrt hodině z něho vyjel na pobřeží Velké Británie. Přetočili jsme si hodinky, zařadili se na co nejlevější část dálnice do levého pruhu a vyjeli směrem k Londýnu. Autobus nás vysadil kdesi na silnici, protože se prý nádraží, kam jsme měli jet, zrovna opravuje.

Odjíždím

Ze života | 19. June 2009
Zítra asi v 5 hodin konečně odjíždím do Anglie. Dlouho plánovaná akce tak vypukne naplno, a jsem zvědav, jak nakonec všechno dopadne. Odjíždím z Prahy, autobusem společnosti Student Agency, tak doufám, že bude o komfort po cestě postaráno.

Nový domov pro Cilku

Ze života | 14. June 2009
Konečně se mi po několika týdnech podařilo dokončit nový příbytek pro želvu Cilku. Dočetl jsem se, že přes léto mohou být želvy venku, a tak jsem se rozhodl pro její nový domov. Práce trvala docela dlouho, hlavně kvůli tomu, že jsem mohl pokračovat jen když jsem byl doma v Budějovicích.

Ignis Brunensis 2009

Ze života | 4. June 2009
Jako každý rok, i letos se v Brně konal festival Ignis Brunensis - Brno, město uprostřed Evropy. V rámci tohoto dvoutýdenního festivalu se pořádalo velké množství akcí, ať už v Brně, nebo v jeho okolí. Ve městě byla spousta divadelních představení, průvody masek, různé venkovní atrakce atd. Nejvíce lidí však tradičně přilákaly přehlídky ohňostrojů.

Cilka překročila 100 gramů

Ze života | 2x | 3. June 2009
Volejte sláva a tři dni se radujte! Dneska je velký den. Právě dnes, 3. června 2009 nastal historický okamžik. Moje téměř dvouroční želva Cilka přesáhla hranici 100 gramů své váhy. Když jsem jí koupil, měla něco málo nad 40 gramů. Nyní, po jednom zimování a půl roce v teráriu se už tedy její váha více než zdvojnásobila. To je dobrá zpráva. Vypadá to, že želva je zdravá a snad jí nic nechybí. Zatím jí vše, co dostává, chutná, včetně piškotů, které naprosto zbožňuje a doslova za nimi utíká, jakmile jí je do terária položím.

Prázdninová optimalizace webu

O tomto webu | 3x | 3. June 2009
Už je skoro tradicí, že když mi v létě skončí škola, věnuji přibližně týden optimalizaci tohoto webu. Přes rok se práce nashromáždí, ale na realizaci není čas. Letos jsem se to úprav pustil také. Byla o náročná a zdlouhavá práce, ale jak tak koukám na své výsledky, stála za to. Na rozdíl od loňska, kdy se změnila struktura webu, nyní návštěvníci nic nepoznají. Letošní změny se týkaly pouze úprav zdrojového kódu jednotlivých stránek.

Zkoušky: hotovo - 2. ročník - letní semestr FIT

Vzdělání | 4x | 29. May 2009
Tak jsem si po 3 měsících opět oddechl. Začátkem tohoto týdne jsem se dozvěděl výsledky posledních zkoušek, a vše dopadlo dobře. Tento semestr opravdu stál za to... Byly to 3 měsíce plné práce, stresu, neustálého řešení nějakých problémů. Do školy bylo hodně projektů, zejména v druhé polovině semestru. Navíc, nebyly až tak jednoduché, jako jsem byl zatím zvyklý. Nakonec ale všechno dobře dopadlo. Naštěstí.

Tři týdny v Anglii

Ze života | 5x | 26. May 2009
Tak jsme se rozhodli. Definitivně. Na konci června odjíždím s kamarádkou do Anglie, konkrétně do Londýna. Celou věc jsme projednali se zprostředkovávající agenturou, která většinu věcí zajistí. V Londýně budeme bydlet ve čtvrti Wimbledon právě v době konání nejznámějšího tenisového grandslamu. Ubytování je zajištěno v místní rodině, tak jsem zvědavý, jak se s nimi domluvíme. Během týdne budeme navštěvovat místní jazykovou školu Milner School of English.

Moderní zábava zvaná NeoCube

Ze života | 4x | 24. May 2009
Může to být krychle, může to být koule. Může být plná, může být dutá. Mohou to být nejrůznější zvířátka, korále, náramky. Může to být cokoliv, co vás napadne. V neposlední řadě vám to může zničit veškerou domácí elektroniku :-). Ale co je to určitě - je to Neocube.

Dlažební nadšení

Ze života | 1x | 17. May 2009
V sobotu 16.května proběhla v Brně Brněnská muzejní noc. Tato pravidelná akce přitáhne každý rok tisíce návštěvníků. Až do půlnoci se mohou lidé bezplatně podívat do brněnských muzejí a galerií. V návalu učení jsem si vůbec neuvědomil, že se tato akce koná. Večer už jsem měl dost učení a rozhodl se, že se půjdu podívat do města a vyfotit veřerní Brno. Ještě jsem ale nevěděl, že se opravdu bude na co dívat.

QR code - jedinečné řešení pro mnoho situací

O tomto webu | 3x | 11. May 2009
QR kód(Quick Response Code) je jedním ze způsobů, jak vizuálně zakódovat určitou informaci. Do stejné skupiny spadají čárové kódy, které známe např. z výrobků v obchodech. QR kód je příklad dvojrozměrného kódu zapisovaného do čtverce. Kód tvoří černé a bíle bloky, které mohou zakódovat text o délce až 4300 znaků. Nyní je tento kód dostupný na každé stránce tohoto webu a obsahuje adresu právě prohlížené stánky.

Další z Microsoft certifikátů, další áčko

Vzdělání | 2x | 8. May 2009
Třikrát hurá! Právě jsem úspěšně absolvoval další, v pořadí již druhou zkoušku Microsoftu, a získal za ni certifikát. Tentokrát to bylo všechno trochu narychlo, takže jsem se obával výsledku. Nakonec se ale podařilo, a počet získaných bodů mile překvapil. Navíc mi to zajistilo známu "A" do předmětu Serverové systémy Microsoft Windows.

Jarní Paříž

Ze života | 1x | 1. May 2009
Přibližně v lednu jsem si všiml, že cestovní kancelář Kojan stejně jako loni vyhlásila jarní zájezd do Paříže. Tento zájezd bývá velmi rychle plný, proto jsem neváhal a začal shánět, kdo by se mnou jel. Nakonec souhlasil jen Břéťa, a tak jsme se přihlásili. V té době jsem ještě netušil, že mi to pořádně zamíchá se školou. Nakonec však vše dobře dopadlo, školu jsem dohnal a výlet se podařil.

Příliš velké nasazení

Vzdělání | 29. April 2009
Jak člověk prochází jednotlivými semestry na škole, dochází mu, že je každý následující semestr obtížnější než ten předešlý. Nyní jsem ve čtvrtém semestru a doufám, že tady někde se obtížnost konečně zastaví, protože tolik práce, co mám za sebou za poslední měsíc, se snad nedá ani popsat. Obávám se však, že tady ještě všechno nekončí...

Nakonec došlo i na mě

O tomto webu | 2x | 28. April 2009
Postupem času, jak se tento web vyvíjí, přibývá i možností přidávat k jednotlivým sekcím komentáře. Často diskutovanou problematikou na internetu je v tomto směru ochrana právě takových komentářů před automatickými roboty, které přidávají místo komentáře reklamy na nejrůznější zboží. Nedávnou jsem se i já stal cílem takového útoku, ale během dvou dní už s tím byl naštěstí konec. Doufám, že napořád.

Návštěvnost webu přesáhla 10 000

O tomto webu | 3x | 5. April 2009
V dubnu roku 2008 jsem si zaregistroval tuto doménu campula.cz O dva měsíce později jsem zprovoznil statistiky webu. Většina z nich je přístupná pouze mě, ostatní návštěvníci vidí pouze celkový počet návštěvníků. Dnes toto počítadlo překročilo stav 10 000 návštěvníků. Takové číslo jsem za necelý rok vůbec nečekal.

Do Brna přišlo jaro

Ze života | 4. April 2009
Do Brna definitivně přišlo jaro. Minulý týden jsem ještě šel do školy v zimní bundě, odpoledne sněžilo. Nyní už teploty ve dne přesahují 20 stupňů. V okolí kolejí se jako každý rok objevují studenti vyhřívající se na dekách v místním "parku". Na chodbě je opět slyšet z jednoho pokoje papouška, který ruší denní i noční klid, ale nic si z toho nedělá :-) Do města vyrazili cyklisté a dnes byla oficiálně zahájena turistická sezóna. Jaro je tady!

Nový chodník po roce (skoro) dokončen

Ze života | 3. April 2009
Celý jeden rok trvalo městu Brnu, aby postavilo asi 200 metrů chodníku od nově vybudované tramvajové zastávky Technologický park k areálu studentských kolejí. Je sice pěkné, když vám zavedou šalinu blízko koleje, ale když se chcete dostat na zastávku a boty si obohatíte nánosy bahna, začnete přemýšlet, proč tu zastávku vlastně stavěli. Dnes už je tomu jinak. Nedávno byl dokončen chodník, který zastávku a areál Kolejní spojuje. Tedy skoro...

Sportů není nikdy dost

Ze života | 28. March 2009
Nedávno jsem se bavil s Břéťou o tom, jak jezdí v Brně v létě na brusích. Později jsem o tom uvažoval a rozhodl se, že si také inline brusle pořídím. Všechno se má jednou zkusit. Po vyhodnocení toho, kde se vlastně dá v Brně bruslit jsem měl jasno. Možností je hodně a je třeba shánět. Po dlouhém vybírání vyhrály brusle značky Rollerblade Astro 7.0.

Festival Jeden svět 2009

Ze života | 27. March 2009
Minulý víkend jsem navštívil jeden z nejvýznamějších festivalů dokumentárních filmů o lidských právech. Projekce, které jsem navštívil, se konaly v brněnském kině Art a v sále Břetilsva Bakaly. Na výběr bylo opravdu velké množstív filmů, zato málo času na to, aby člověk stihl všechny, které by ho alespoň trochu zajímaly. I přes to jsem si některé filmy vybral a vypravil se na ně.

Projekt ICE - skutečnost nebo hoax?

Ze života | 19. March 2009
Už je to déle, co vím o britském projetku ICE. Dříve jsem tomu nevěnoval příliš pozornost, ale nedávno jsem si na tuto kampaň opět vzpomněl a rozhodl se, že se také zapojím do skupiny lidí, kteří ICE využívají. Jedná se o zkratku In Case of Emergency a tento projekt má za cíl v případě nutnosti dát na vědomí záchranným složkám informace o blízkých příbuzných postiženého člověka. Je tato kampaň skutečná, nebo se jedná o druh poplašné zprávy? Kdo ví...

Myš VX Nano součástí mé výbavy

Ze života | 2x | 18. March 2009
Nedávno jsem celý den ve škole řešil jeden projekt. Celou tu dobu jsem na notebooku místo myši používal trackpoint. Když jezdíte s kurzorem sem a tam po obrazovce tak hodinu dvě, nechá se to vydržet. Když ale pracujete na počítači celé odpoledne, už toho máte dost. Tak jsem se rozhodl, že si pořídím myš, kterou budu nosit s sebou v batohu spolu s notebookem. Vyhrála myš Logitech VX Nano Cordless.

Hledám si střechu nad hlavou

Vzdělání | 5x | 4. March 2009
Jsem v Brně. Mám pokoj na studentských kolejích, na okraji města, blízko přírodní rezervace Medlánské kopce. Ideální pozice pro výjezdy na kole do okolí Brna. Mám skoro vlastní kuchyňku, úplně vlastní postel :-) i pracovní stůl. Tak co mě vede k tomu si hledat střechu nad hlavou? Touha...

Geocaching - premium member

Ze života | 3x | 2. March 2009
Při hře geocaching se dělí lidé do dvou skupin. Member a Premium member. Member je každý, kdo si založí účet na www.geocaching.com. Kdo má zájem využívat více služeb, musí si zakoupit účet Premium. Právě takto jsem se rozhodl minulý týden a zatím jsem velmi spokojen.

Czech Wood Geocoin

Ze života | 13. February 2009
Když jsem se na konci roku 2005 pustil do geocachingu, byl jsem ze začátku zaměřen zejména jen na hledání co nejvíce cache. U toho jsem zůstal, ale nyní hledám i další aktivity, které s touto hrou souvisí. Tento týden došlo na Czech Wood Geocoin.

Cilka úspěšně odhibernovala

Ze života | 5x | 11. February 2009
Od začátku zimy si u nás doma snad spokojeně užívala zimní spánek moje želva. Neustále jsem se obával o její probuzení a chodil jí kontrolovat. Minulý týden se Cilka úspěšně probudila. Velký dík přitom patří mé rodině. Nyní už si libuje ve svém teráriu a momentálně je zahrabaná až po krunýř.

Cyklistická statistika - mapy u vybraných tras

O tomto webu | 31. January 2009
Až do dneška si bylo možné u delších tras, které mám zapsané v části "cyklistická statistika", stáhnout soubor PLT. Toto byl soubor pro program OziExplorer, ve kterém bylo možné zobrazit celou trasu na mapě. Nyní si mohou mapy prohlížet všichni návštěvníci a nezáleží na tom, zda používají tento program nebo ne.

Logbooky konečně kompletní

Ze života | 27. January 2009
Letec, Kotek, Locus perenis a Omlenicka. To jsou 4 cache, které jsem během 3 let založil. Jako návštěvní knihu používám velké osvědčené logbooky na papír A4. Jenomže jejich kapacita je celkem omezená. Na jeden list se vejde jen 14 záznamů. Často tedy chodím logbooky vyměňovat a už se mi doma z nich dělá velká kopice. Rozhodl jsem se, že budu všechny logbooky, které z cache přinesu domů, scanovat.
Hurá, hurá, hurá! Konečně jsem si oddechl od zkoušek zakončující zimní semestr. Už několik dní si užívám pohody bez učení a stresu. Pro většinu lidí jsou Vánoce svátky klidu a pohody, pro mě to bylo stejně jako v prvním ročníku zejména učení, co jsem během té doby dělal. Už před Vánoci jsem měl hotové 2 zkoušky z předtermínu, ale i tak toho bylo hodně. V lednu jsem zkouškové období začal pro mě ne zrovna oblíbenými předměty Matematikou a Návrhem počítačových systémů.

Vlastní kuchařka

O tomto webu | 13. January 2009
Jakmile jsem nastoupil do Brna na kolej, zjistil jsem, že o víkendu nevaří žádné menzy. Z toho vyplývá, že si musím každý týden vařit o víkendu sám. Postupem času jsem se ustálil na několika jednoduchých jídlech. Nyní jsem k Vánocům dostal dvě kuchařky pro začátečníky :-), tak čas od času nějakou další specialitu do okruhu svých jídel přidám. I vy se můžete podívat na to, co si vaří obyčejný student každý obyčejný víkend. Více v menu Záliby, Moje kuchařka.
V rámci v podstatě každého předmětu na FITu mají studenti za úkol vytvořit nějaký projekt. Zatím se vždy jednalo o relativně jednoduché úkoly, které se daly zvládnout do týdne. V tomto semestru však máme předmět Formální jazyky a překladače, a samozřejmě i do tohoto předmětu je zadán projekt. Ovšem oproti ostatním, tento byl hodně náročný. Nakonec se nám podařilo vše stihnout v předepsaném termínu a teď nezbývá než doufat, že nás hodnocení příjemně překvapí.

Microsoft Certified Professional

Vzdělání | 4x | 13. December 2008
Když jsem si zaregistroval předmět Desktopové systémy Microsoft Windows, věděl jsem, že je možné zakončit ho nějakým certifikátem. V té době jsem o tom však měl velmi málo informací. Nyní, na konci zimního semestru, jsem si zjistil, jak to s těmi certifikáty je a jaký to má význam ve škole. Nedávno jsem právě jednu takovou Microsoft zkoušku složil.

Festival Hory a město

Ze života | 21. November 2008
V úterý a ve středu 18. a 19. listopadu se v Brně uskutečnil festival horského filmu a dobrodružství Hory a město. Na přípravě festivalu a výběru filmů se podílela i Hana Podhorská, která je garantem boulderingu. Právě na jedné z hodin boulderování nás upozornila a nalákala na tuto akci.

Kdyby jenom přednášky

Vzdělání | 21. November 2008
Nedávno jsem zde upozornil na možné problémy, které souvisí s přednáškami ve slovenštině. Mám totiž zapsán jeden předmět, který se právě slovensky vyučuje. Nechtěl bych se Slováků nijak dotknout, ale myslím, že na české škole by se mělo vyučovat česky. Mě ale slovenština nijak nevadí a je pro mě příjemným zpestřením přednášek.

Opravdu veselé Veselé paničky windsorské

Ze života | 2. November 2008
Herci činoherního souboru Mahenova divadla v Brně na tuto sobotu jen tak nezapomenou. Těžko říct, zda se více smáli herci, kteří nutně nemohli udržet vážnou tvář hraných postav, nebo diváci, kterým připravili nevídané vystoupení. Shakespearovské drama Veselé paničky windsorské není třeba představovat. Ovšem tak, jak ho viděli diváci tento víkend, ho už asi dlouho nikdo neuvidí.

Hodnocení předmětů v prvním ročníku

Vzdělání | 1. November 2008
Nedávno jsem na internetu četl hodnocení předmětů z prvního ročníku na FIT VUT v Brně. Rozhodl jsem se, že své zkušenosti a připomínky k předmětům také zveřejním. Mohlo by to být například užitečné pro osatní studenty, aby vědětli, co od kterého předmětu očekávat. Hodnocení jsem dodatečně napsal za zimní i letní semestr. Zajímavé jsou i počty studentů, kteří jednotlivé předměty úspěšně zakončili. Až jsem si někdy divil, že tak málo studentů postupuje dále. Hodnocení si můžete přečíst u informací o jednotlivých semestrech.

Sledujte články pomocí RSS

O tomto webu | 1x | 21. October 2008
Zpřístupnil jsem kanál RSS, na kterém jsou všechny publikované články. Kanál si můžete zobrazit pomocí internetového prohlížeče, e-mailového klienta nebo dalších programů. Pokud používáte portál Seznam.cz, máte možnost si přidat na hlavní stránku nejnovější články z tohoto webu. Postup je jednoduchý. Přihlaste se na Seznam na domovskou stránku, poté na těchto stránkách klikněte na tlačítko umístěné na konci každé stránky, a na Seznamu potvrďte přidání článků. Nyní budete mít nové články na hlavní stránce Seznamu.

Nalezena 200. cache

Ze života | 18. October 2008
Dnes byl velký den, alespoň co se geocachingu týče. Měl jsem v Brně volný den, a tak jsem se rozhodl, že ho vyplním právě hledáním cache. Našel jsem si 8 souřadnic, kde bych rád hledal, a vyrazil. Hned u první cache mě příjemně překvapil druh cache (viz. foto). Předměty a logbook byl umístěn uvnitř knihy. Velmi nápadité, zvláště když se cache vázala k Moravské zemské knihovně. Asi ve čtyři hodiny odpoledne se stal zlomový okamžik, kdy jsem blízko náměstí nalezl svou 200.cache.

Nová kalkulačka

Vzdělání | 2x | 16. October 2008
Během svého studia na od základní až po vysokou školu jsem zatím vystřídal 3 kalkulačky. Jednalo se samozřejmě o stále lepší a lepší, aby zvládala požadované výpočty. Poslední kalkulačku jsem zakoupil asi před čtyřmi lety na střední škole. Nyní jsem se rozhodl, že zase o krok povýším, a pařídím si věc, kterou už do konce studia nebudu muset nahradit. Zvítezil model Casio Algebra FX 2.0 plus.

Přednášky česky nebo slovensky?

Vzdělání | 6x | 25. September 2008
Dneska jsem měl první přednášku předmětu o Microsoft Windows, na kterou jsem se docela těšil. Jednak proto, že se v tomto předmětu probírá mě blízké učivo, ale i proto, že výstupem bude certifikát od Microsoftu, kterým bude doloženo, že se v dané problematice orientuji. Abych ho získal, musím v lednu složit nějakou extra zkoušku, tak doufám, že dobře dopadne. Když přišel do učebny učitel, připadal mi velmi sympatický a říkal jsem si, že z tohoto pohledu s ním nebudou žádné problémy. Překvapení však přišlo ve chvíli, kdy začal vysvětlovat osnovu předmětu. Mluvil totiž slovensky.

První týden třetího semestru

Vzdělání | 25. September 2008
Tak mi to zase začíná. 22.9. mi jako všem ostatním studentům VUT v Brně začala škola. Pro mě to znamenalo přijet na začátku víkendu na kolej se všemi věcmi, vše vybalit a zabydlet se. Předání pokoje proběhlo až podezřele rychle a bez problémů. Asi po čtyřech hodinách práce jsem byl více méně vybalený a vše bylo na svém místě.

Černá Hora

Ze života | 16. September 2008
Konečně po delší době zase jeden postřeh ze života. Skončili mi prázdniny, které byly poměrně nabité, tak jsem ani neměl příliš času na psaní. V průběhu roku jsme se doma domlouvali, kam pojedeme na letní dovolenou. Bylo víceméně jasné, že to bude dovolená cyklistická, stejně jako v posledních dvou letech. Nakonec zvítězila Černá Hora v termínu na konci srpna.

Nový přírůstek do naší rodiny - želva

Ze života | 3. September 2008
Už déle uvažuji o tom, že bych si pořídil nějaké zvíře. Doma máme psa, sestra má křečka, rybičky, ale já nic. Tak jsem jednoho dne začal uvažovat o želvě. Je to zase něco jiného než křeček, něco víc exotického. Pročetl jsem hodně informací o želvách, ať už na internetu nebo v různých knížkách. Až mě překvapilo, jak se jednotlivé informace liší. Nakonec jsem si z toho odnesl, že každý doporučuje něco jiného a bude tedy nejlepší zeptat se přímo tam, kde bych si želvu koupil.

Konec výpadků stránek

O tomto webu | 3. September 2008
Poslední dobou jsem zaregistroval velkou četnost výpadků těchto stránek. Jsou to chyby na straně poskytovatele, kde leží můj web. Možná že se to ale za chyby nedá počítat, protože jsem měl tyto služby zdarma, kde se s takovými situacemi musí počítat. Nyní se výpadky objevovali čím dál tím více, což znemožňovalo moji práci na tomto webu a nebyl často dlouhou dobu dostupný.

Nová tiskárna

Ze života | 11. August 2008
Už na začátku minulého semestru jsem pocítil vliv toho, že nemohu na koleji v Brně jednoduše tisknout ani kopírovat. Ve škole sice tuto možnost máme, ale komu by se chtělo pořád chodit do školy si vytisknout jen pár listů. V bloku kolejí je také copycentrum, ale obsluha, která tam je, neumí pomalu ani zacházet s počítačem, natož aby něco dokázali vytisknout.

Cyklistická statistika

O tomto webu | 3x | 25. July 2008
Od začátku roku 2005 si vedu podrobnou statistiku všech výjezdů na kole, ať už jedu jenom do města nebo na větší výlet. Zapisuji si termín výjezdu, vzdálenost, průměrnou rychlost, případně i tep zjištěný ze sport testeru a mapu, která se s pomocí GPS automaticky vytvoří. Všechno toto si můžete prohlédnout v mých cyklistických statistikách.

Odjíždím z Brna

Vzdělání | 27. June 2008
Je za mnou rok na VUT a s tím spojené i bydlení na koleji. Za tři dny mi vyprší ubytovací smlouva, a musím pokoj opustit. Mohl bych zde bydlet i přes prázdniny, ale chci jet domů, vždyť tady budu zase za rok. Dneska jsem zbalil většinu svých věcí, zbyl jen počítač na stole a nějaké jídlo v lednici.

Zeď úspěchů 2008

Vzdělání | 27. June 2008
Blízko kolejí, kde bydlím, je místo, kde je postavena místo plotu zeď. Tuto zeď studenti každoročne využívají pro roční zvěčnění jejich úspěchů po státních zkouškách. Nyní jsou státnice už za nimi, a tak těm, kterým se podařilo získat svůj většinou první titul, malují na zeď různé obrázky, podpisy atd.

Festival One World a Red Bull káry

Ze života | 23. June 2008
Tento víkend se docela vydařil. Říkal jsem si, že si konečně odpočinu od brigády, ale o odpočinku to rozhodně nebylo. Nevěděl jsem, co budu přesně dělat, a tak jsem si na internetu našel dvě akce, na které jsem se byl podívat. V sobotu to byl festival One world, a v neděli akce 3.Red Bull káry.

Nový foťák

Ze života | 2x | 15. June 2008
Hurá, konečně jsem se odhodlal a po dlouhé době vybírání jsem si koupil foťák. Skoro rok jsem v Brně fotil mobilem. Ten sice nedělal špatné fotky, protože je osazen poměrně kvalitním 3MPix foťákem, ale nebylo to ono. Nyní už mám po problému.

Konec článků na píše.cz

Ze života | 11. June 2008
Až donedávna jsem využíval k publikování článků služeb serveru píše.cz. Dnes se tam však můj blog stává neaktivní, neboť jsem veškeré články přesunul sem. Učinil jsem tak hlavně kvůli přehlednosti a sjednocení všech mých aktivit do jednoho webu. Nové články proto už nehledejte na www.roman.pise.cz, ale zde.

Nová práce

Ze života | 11. June 2008
Minulý týden jsem nastoupil na moji novou brigádu v Brně. Našel jsem ji na internetu přes jednu personální agenturu. Teď, když už mám po zkouškách, mám v Brně alespoň co dělat. Jedná se o práci ve výrobní hale, kde se balí elektronická zařízení do krabic a na palety.

Rapidshare jede na kočky

Ze života | 2x | 31. May 2008
Také vás štve, že čím dál častěji musíte na internetu při různých činnostech opisovat znaky z obrázku? Je to čím dál častější jev, ke kterému jsou nuceni administrátoři webů, aby se ochránili od spamu a robotů, kteří by automaticky např. rozesílali e-maily a podobně. Stejně je tomu na serveru Rapidshare.com, který slouží ke sdílení souborů.

Nejlepší citace

Ze života | 27. May 2008
Dneska jsem narazil na krásný web. Věnuje se citacím z internetových chatů a programů, jako je ICQ apod. Vzhledem k tomu, že jsou příspěvky moderované, je většina z nich je opravdu povedená.
Hurá, konečně je za mnou letní semestr, a i všechny zkoušky, které k němu patří. Zkouškové období začalo na začátku května, od té doby jsem měl 7 zkoušek. Naštěstí většina z nich dopadla úspěšně, hned na první pokus. Až na předmět "Jazyk C", který mi příliš nevyšel a zkoušku jsem nudělal. Vzhledem k tomu, že se ale jedná o nepovinný předmět, tak mě to ani tak netíží, protože to mému dalšímu studiu nijak nevadí. Oproti očekávání jsem všechny zkoušky napsal lépe, než jsem si myslel. Průměr známek 1,66 jsem ani nečekal.

Pokroky v tvorbě webu

O tomto webu | 23. May 2008
Dneska se musím pochválit. Poslední dobou jsem celkem pokročil v tvorbě internetových stránek. Zvláště jsem některé nově naučené novinky aplikoval na těchto stránkách. Je to asi tím, že mám teď už více času, než když jsem se musel připravovat na zkoušky nebo na ostatní projekty do školy.

Zkouškové období - 2.semestr

Vzdělání | 9. May 2008
Tak je to tady. Po přibližně třech měsících výuky zase zkouškové období. Na začátku semestru jsem si myslel, že je předmětů více, ale budou jednodušší. Mýlil jsem se. Předmětů je více, a jsou těžší. V květnu mě čeká celkem7 zkoušek. Některé z nich, zvláště na načátku května, jsou snadné, ale pak jsou tam i takové, o jejichž absolvování pochybuji. Momentálně mám za sebou již 2 zkoušky, které dopadly úspěšně. Tak doufám, že to tak bude i s těmi ostatními.

Náročný týden

Vzdělání | 4. April 2008
Dneska usedám k PC, abych sem napsal několik novinek, které se v poslední době udály ve škole, na koleji, a tak... Tento týden byl pěkně unavující. Odevzdávalo se několik projektů snad do všech předmětů... Navíc k tomu byly naplánovány dvě půlsemestrální zkoušky, takže o učení také nebylo nouze. Vezmu to pěkně popořádku.

První větší cyklovýlet

Ze života | 15. March 2008
Dneska nastal ten velký den, kdy poprvé od října opustím vlastními silami své studijní město Brno. Minulý týden jsem si přivezl kolo, a dneska se na něj konečně dostalo. Z kolárny nezmizelo, což mě potěšilo, že mám na čem jet (narozdíl od paní vrátné, které jsem byl vyloženě na obtíž, když musela sáhnout do šuplíku a podat mi klíč). Vybral jsem si ze začítku poměrně náročnou trasu, a tak jsem musel plán zkrátit, protože bych asi do večera nepřijel. Navíc je to jeden z prvních výletů v této sezoě, a tak to nechci ze začátku nějak přehnat.

Přechod na Linux

Ze života | 11. March 2008
Tento článek píšu trochu opožděně, protože jsem poslední dobou tak trochu nestíhal. Studium na FITu mě donutilo hlavně předmětu Operační systémy začít používat jiný operační systém než dosud. Měli jsme na výběr z několika možných, ale vzhledem k rozšířenosti a podpoře jsem si vybral Linux. Vůbec jsem nevěděl, co čeho jdu, a tak mi kamarád nabídl distribuci Linux Mandriva 2008, která je zdarma.

První brněnské kilometry

Ze života | 10. March 2008
Tak jsem tento víkend byl po třech týdnech na koleji zase doma. V neděli jsem se jako vždy sbalil, ale ke všem věcem jsem ještě přibral kolo, protože už je začátek března a pomalu se otepluje. A to je hlavní důvod, proč ho s sebou vezu. Cesta s kolem vlakem nebývá většinou nijak náročná. Tedy pokud netáhnete dvacetikilovou krosnu a průvodčí vám neřekne, že je výluka... Naštěstí výluku behem cesty zrušili, takže jsem si oddechl, že nemusím tahat kolo někam do autobusu apod.

Aktuality z kolejního života

Vzdělání | 24. February 2008
Tento týden byl ve škole tzv. doháněcí. Minulý týden jsem byl v Itálii na lyžařské dovolené, a tak nezbývalo nic jiného, než to teď vše dohnat. Naštěstí nového učiva nebylo tolik, a myslím, že jsem to zvládnul. Lyžařský týden se na podepsal i na mém zdravotním stavu. Vystihl bych to asi tak, že když píšu tento článek, tak mi teče z nosu do klávesnice a bolí mě v krku :-) Ale snad už to přechází.

Start nového semestru

Vzdělání | 1x | 23. February 2008
Počátkem února začal další semestr mého studia na VUT. Ještě před tím, než semestr začal, se konala internetová registrace volitelných předmětů. Byla to honička jako pokaždé, když se registruje cokoliv jiného. Např. v jednom předmětu bylo asi 200 míst, já jsem se registroval 2 sekundy po termínu začátku registrace a byl jsem asi 150. takže nářez jako vždy. Nakonec jsem se ale dostal všude, kam jsem chtěl. Jediné, co mě mrzí je, že se na naší fakultu nedostalo dostatek míst výuky angličtiny, takže budu zase semestr bez cizího jazyka. to to už asi všechno zapomenu...

Zkoušky: hotovo - 1. ročník - zimní semestr FIT

Vzdělání | 21. February 2008
Konečně nastal ten dlouho očekávaný okamžik, kdy jsem se dozvěděl definitivní výsledky všech zkoušek. Naštěstí vše dopadlo dobře, tak nemusím jít na žádný opravný termín, ani žádný předmět opakovat příští rok. Vše dopadlo podle plánu, i když občas to bylo jen tak tak.

Zkoušky, zkoušky, zkoušky...

Vzdělání | 9. January 2008
Omlovám se těm, kteří sledují tento blog pravidelně a už dlouho se nedočetli nic nového. Je to způsobeno jednou věcí, která k vysokoškolskému studiu neodmyslytelně patří - zkouškové období. Nyní mám mezi učivem trochu času, tak se pokusím přiblížit nynější atmosféru.

Víkend na konci semestru

Ze života | 15. December 2007
Studium prvního semestru na VŠ se pomalu blíží ke konci. Práce už tolik není, když tedy opominu učení se na zkoušky. Tím myslím, že už mám hotovy všechny projekty z různých předmětů, které byly nutné k získání zápočtu. Takže teď o víkendu je docela pohoda. Tak jsem si vyrazil dopoledne do města, nakoupit nějaké dárky na Vánoce a porozhlídnout se po okolních cache.

První brněnská cache

Ze života | 1. December 2007
Dneska jsem měl odpoledně chvíli času, a tak jsem se rozhodl, že se projdu okolo našich kolejí. A tak jsem po dvou měsících v Brně zjistil, jak to vypadá o kus dál, tam, kde jsem ještě nikdy nebyl, na konci Brna. Nečekal jsem, že hned vedle našich kolejí jsou pole a poměrně velké kopce. Nedaleko je právě chráněná lokalita Medlánské kopce. Procházku jsem spojil s hledáním dvou geocache.

Základy programování na plný plyn

Vzdělání | 1x | 30. November 2007
O předmětu Základy programování se zmiňuji v těchto článcích asi nejčastěji. Řekl bych, že je to stěžejní předmět tohoto semestru. Už podle toho, že mu věnuji nejvíce času. V průběhu semestru řešíme 4 projekty, které spočívají v napsání programu na dané téma, sepsání technické dokumentace a obhájení projektu u asistenta vyučujícího.

Týden ve znamení stresu

Vzdělání | 30. November 2007
Nedávno jsem psal o týdnu, kdy jsme měli opravdu málo práce, co se školy týče. Další a tento týden se ovšem v tomto směru změnil a měli jsme co dělat. Začalo to tím, že jsem obhajoval projekt z předmětu Základy programování, naštěstí úspěšně. Ten samý den jsme odevzdávali příklady z matematiky, které byly poměrně abstraktní, a ani člověk pořádně nevěděl, co mu vlastně vyšlo a co si z toho vzít. Tyto úlohy nám zbývají ještě 4 a zbývá měsíc studia.

Týden ve znamení pohody

Vzdělání | 16. November 2007
Tento týden byl až na několik vyjímek ve znamení pohody. To zejména díky to mu, že byl sudý týden, kdy máme málo předmětů, a ještě další nám odpadly. Navíc se k tomu všemu konalo slavnostní otevření nového posluchárenského komplexu, a tak v den, kdy mám nejvíce předmětů, odpadla celá výuka. Když to shrnu, tak za celý týden jsem byl ve škole 7 hodin čistého času, což není až tak moc :-)

Novinky na FITu

Vzdělání | 1x | 4. November 2007
Tento víkend zůstávám opět na koleji, jako každý druhý týden. Zatímco minule jsem se o víkendu více méně nudil, teď už to tak není. V pondělí totiž odevzdávám projekt z předmětu Základy programování. Mám ho sice už hotový, ale ještě dolaďuji nějaké ty maličkosti. Proto jsem musel jít v sobotu (!) do školy, abych si svůj program vyzkoušel na Linuxu, který se ve škole používá, a na kterém budeme své projekty obhajovat.

Bouldering pokračuje

Ze života | 6x | 25. October 2007
Včera jsem byl opět na hodině boulderingu. Přesto, že jedna hodina trvá maximálně hodinu a půl, je člověk pořádně unavený a je rád, že potom udrží příbor v ruce... Nicméně se mi zdá, že hodinu od hodiny je to lepši a lepší, že už ten příbor udržím. :-) Rozhodli jsme se ve dvojici s Břéťou, že je zapotřebí zakoupit si magnésium, což je v podstatě uhličitan hořečnatý. To je prášek, díky kterému se člověku nepotí ruce a neklouže to při držení na stěně.

Přednáška o autorském zákoně

Vzdělání | 25. October 2007
Před nějakým časem jsem si na webových stránkách KolejNetu, což je kolejní počítačová síť, všiml ankety a o pořádání přednášky na téma autorský zákon. Samozřejmě jsem zvolil možnost "přijdu" a čekal, co bude dál. Skutečně, před několika dny se tam objevila informace, že se přednáška koná, navíc jen 50 m od mé koleje.

Invex a Digitex 2007

Ze života | 25. October 2007
Před několika dny jsem se zúčastnil veletrhu Invex a Digitex 2007 na brněnském výstavišti. Asi před třemi lety jsem zde byl také a rád bych porovnal tyto dva ročníky výstavy a poohlédnul se za tím, co ve mně tato akce zanechala. Když si vzpomenu právě na rok, kdy jsem byl na Invexu naposledy, tak příliš výstavní počasí nebylo. Pršelo, byla zima a počet lidí by se dal témeř spočítat na prstech jedné ruky. Letos tomu bylo podobně.

Imatrikulace

Vzdělání | 2x | 18. October 2007
Dneska byl velký den. Konala se totiž slavnostní imatrikulace studentů prvního ročnku Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně. Poučen od mého kamaráda, který má již imatrikulaci za sebou, jsem věděl, že si jen tak sedneme na půl hodiny do posluchárny, oni nám něco řeknou, a pak zase půjdeme. u nás to však bylo trochu jinak.

Náš pokoj

Vzdělání | 4x | 18. October 2007
Myslím, že kdo pravidelně čte články v této rubrice si už někdy zavzpomínal na svá studentská léta a na život na kolejích. Rozhodl jsem se (částečně také proto, že od minulého týdne mám možnost v Brně fotit s novým mobilem), že sem umístím pár fotek z koleje, aby si každý udělal obrázek o tom, jak dnešní studentská mládež žije. Podotýkám, že toto jsou pravděpodobně nejlepší koleje v Brně. Jsem zde poměrně spokojený a doufám, že se mi podaří takový pokoj získat i příští rok.

Nové zážitky

Vzdělání | 17. October 2007
Zatím ještě stále studuji, pravděpodobně proto, že ještě nebylo zkouškové období... :-) Minulý týden jsme uspořádali sešlost s naší spolužačkou z gymplu. Byli jsme sice jenom tři (víc se nás prostě nesešlo), ale i tak to stálo za to. Zjistil jsem, že zdaleka nemám nejvíc učení v celém Brně, a že vlastně můžu být rád, že je toho "jen" tolik, kolik si na nás škola vymyslela. Tento víken plánuji zůstat opět v Brně bez cesty domů. Narozdíl od minulého, který jsem víceméně proflákal na průzkumných jízdách Brnem, se teď už asi budu učit. Začíná to přibývat. Prokejty na předměty se stále množí, nevím, jak to všechno stihnu.

Jak jsem se dostal na černou listinu

Vzdělání | 3x | 8. October 2007
Máme tady první problém. Včera jsem se chtěl podívat na nějakou internetovou stránku a prohlížeč mi nahlásil, že mám deaktivovanou přípojku na internet kvůli zavirovanému počítači. Dost jsem se tomu podivil a hned zkontroloval počítač antivirovým systémem. Žádný virus nenalezen. Bohužel to si myslím, že není moc velká výmluva. Dnes večer jsu za správcem sítě si to s ním vyříkat.

FIT na mém webu

Vzdělání | 6. October 2007
Vzhledem k tomu, že hodně lidí na FITu má své internetové stránky (i když jak jsem tak koukal kvalita rozhodně neodpovídá studentovi informačních technologií...), vytvořil jsem si i já jednu podstránku o škole na tomto webu. Můžete se na ní podívat po kliknutí na odkaz "Vzdělání, FIT VUT - info". Budou se tam objevovat informace o mém studiu a o projektech, na kterých právě pracuji. Nicméně hodně z toho bude i ve formě článků zde.

Druhý týden

Vzdělání | 3x | 3. October 2007
Druhý týden na fakultě informačních technologií VUT v Brně probíhá zatím v pořádku. Dnes je pro mě naštěstí volný den, kdy nemám ani jeden předmět. Za to včera a zítra je studijní den poměrně dlouhý. Rozhodl jsem se, že přece jen využiji předraženou školní tiskárnu (1,5 Kč/str.) a vytisknu si z internetu skripta z několika předmětů, abych se měl alespoň z čeho učit.

Týden pokračuje

Vzdělání | 3x | 25. September 2007
Dneska je druhý studijní den a jí začínám zjišťovat milé i nemilé zprávy. Tak například. Z matiky jsem si učivo představoval trochu jinak, ale to, jak jsem pochopil, asi všichni. Na začátek poměrně těžké, poté snad lehčí. Ale to bude až v letním semestru, kam nevím, jestli se vůbec dostanu :-). Dříve jsem očekával, že budu mít alespoň jeden den volna, ale podle rozvrhu se učí každý den. Naštěstí dneska jsem zjistil, že prakticky celé pondělí volno mám.

První studijní den

Vzdělání | 3x | 24. September 2007
Dneska byl "velký" den :-). Začínala škola. Podle rozvrhu jsem si zjistil, kam mám jít, což je poněkud náročná operace. Nejdříve zjistit, jaký mám předmět. Poté, kde se tento předmět vyučuje, pak zjistit adresu tohoto areálu, najít si na mapě Brna, kde to je a na konec si zjistit vhodný spoj MHD. Začal jsem v počítačové laboratoři. První problém byl v šatně, kde se mi povedlo si zamknout boty do skříňky na kód tak, že už nešla otevřít.

První dojmy

Vzdělání | 22. September 2007
Tak jsem přijel na kolej... Úspěšně jsem si našel svůj pokoj a začal se pomalu zabydlovat. Bez problémů jsem dostal povlečení, kde byli rozhodně příjemnější lidé než na vrátnici, kde asi nemají rádi, když jim tam chodí mnoho lidí. Tak jsem se tak trochu zabydlel, ale ne úplně, protože ještě nevím, jak to bude s případným stěhováním do jiného pokoje. Bydlím na dvoulůžkovém pokoji, ale stále ke mně nikdo nepřijel, možná dneska večer. Tak uvidím, koho budu mít za spolubydlícího.

Nová rubrika

O tomto webu | 22. September 2007
Rozhodl jsem se tady vytvořit novou kategorii, a to "FIT VUT". A to z jednoho prostého důvodu. V letošním roce jsem začal studovat na Fakultě informačních technologií v rámci Vysokého učení technického v Brně. Budou se zde objevovat aktuality, informace a střípky z mého studentského života. Doufám, že se z toho alespoň někdo poučí, a když ne, tak se snad alespoň někdy pobaví.

Dovolená v Dolomitech - Itálie

Ze života | 16. September 2007
Letos je co se týče dovolené pro mě tak trochu jiný. Nastupuji totiž na vysokou školu a učíme se až od začátku října, tím pádem mám o měsíc prázdnin navíc. Vzhledem k tomu, že ale mé mladší sestře rozhodně nevadí absence prvního týdnu na gymnáziu jsme se celá rodina rozhodli pro další dovolenou, tentokrát v horách (Dolomity) v Itálii.

Ukrajina

Ze života | 8x | 8. August 2007
Letošní letní dovolená, které se pravidelně celá rodina účastníme, se odehrávala na Ukrajině - v místě, kde se zastavil čas. Na východ od Čerské republiky jsme jeli vůbec poprvé. "Každý jezdí většinou na západ nebo na jih, ale na východ, to by mohlo být netradiční", říkali jsme si. A také že bylo. Ještě někdy bych se tam rád vrátil.

Nové kolo

Ze života | 3x | 24. July 2007
Minulý víkend byl ve znamení samých nových věcí. Kromě toho, že jsem si zakoupil nový notebook, abych měl na čem pracovat ve škole, jsem si koupil také nové kolo. To původní mi totiž kdosi v Českých Budějovicích odcizil... viz článek Lidi jsou svi**. Vybral jsem si značku Favorit, asi kvůli tomu, že mi stačí obyčejné kolo, která Favorit vyrábí.

Expedice Krkonoše

Ze života | 19. July 2007
Stejně jako loňský rok, kdy jsem s dvěma kamarády ze školy jel po cyklotrase Greenway z Prahy do Brna, jsme letos naplánovali cestu na sever Čech. Plánovali jsme projet Krkonoše, Jizerské i Lužické hory. Naštěstí se vše podařilo bez větších prblémů a výlet se, myslím, vydařil.

Expedice Vladař

Ze života | 9. July 2007
Je za námi několik volných dní v důsledku státních svátků a já jsem je opět využil sportovně. Každý rok vyrážíme v tomto období na cyklistický výlet s dalšími třemi rodinami, a nejinak tomu bylo i letos. Jako cílovou destinaci můj strýček, který vše každý rok organizuje a vymýšlí, zvolil karlovarsko.

Víkend na Vltavě

Ze života | 23. June 2007
Od neděle do středy jsem absolvoval výlet na vodu se spolužáky z bývalé třídy z gymnázia. Bylo nás sice jenom šest, ale to bylo jenom dobře, protože jsme alespoň byli pořád spolu. 4 kluci, 2 holky, ideální kombinace. Možná to bylo způsobeno tím, že hned s oběma jsem spal ve stanu... no nic, nějak se to tak sešlo. Byly to opravdu povedené čtyři dny plné legrace,

Lidi jsou svi**

Ze života | 12. June 2007
Dneska se na mě štěstí příliš neusmálo. Jel jsem poprvé na svou novou brigádu u nádraží v Českých Budějovicích. Ráno jsem zaparkoval u značky a odešel pracovat. Byl jsem velmi spokojen s výběrem této práce, protože jsem poznal, že mě to bude opravdu bavit. Po poledni jsem vyšel ven, abych se trochu protáhl, a co nevidím (slovo nevidím je zde myšleno doslova...) - u značky nic.

Maturita

Vzdělání | 4x | 30. May 2007
Hurá! Je to za mnou. Dnes jsem na gymnáziu Jana Valeriána Jirsíka v Českých Budějovicích skládal maturitu. Docela jsem se toho obával, ale poté, co jsem se šel na maturity v pondělí podívat, zjistil jsem, že to snad půjde dobře. A také že šlo. Čekal jsem to opravdu horší. I když musím přiznat, že jsem si vylosoval asi ty nejjednodušší otázky, co byly možné.

Reality show

Ze života | 1x | 22. May 2007
Našel jsem na internetu exklusivní reality show "Zrající sýr". Jedná se o sýr cheddar, který je snímán kamerou a všichni se mohou podívat, v jakém je právě stádiu.

Pochod Praha - Prčice

Ze života | 2x | 19. May 2007
Dneska jsem se zúčastnil známého pochodu Praha-Prčice. Na chození pěšky však moc nejsem, ale upoutala mě možnsost tří cyklotras, které jsou součástí této akce. Jeli jsme s celou rodinou autem do Tábora, odkud jsme pokračovali na kolech až do Prčic. Moc lidí na kole nejelo, to bylo dobré zvláště v cíli, kde bylo alespoň "kam si sednout". Zato pěšáků jsme potkali (zvláště pak na zpáteční cestě) strašně moc. Akce to byla ale celkem povedená, takový pěkný asi 60 kilometrový výlet.

Poslední zvonění

Vzdělání | 18. May 2007
Dneska se uskutečnilo na naší škole poslední zvonění naší třídy. Akce probíhala vcelku poklidně. Ráno jsme vybírali drobné od příchozích do školy, nejvíce se však vytáhli ředitel a zástupce ředitele se svými 50 Kč. Celkem jsme vybrali něco přes 5000 Kč, takže zase něco k dobru do našeho třídního fondu. Poté program pokračoval v tělocvičně, kde jsme ještě 5 minut před začátkem vymýšleli, co tam budeme dělat.

Národní srovnávací zkoušky II

Vzdělání | 9. May 2007
Tak je to tady. Právě jsem se díval na výsledky národních srovnávacích zkoušek z matematiky, které jsem dělal a psal jsem o nich v předchozím článku. Pravda, moc se mi to nepovedlo, udělal jsem to "jen" na 48 %, ale bylo to asi opravdu těžké. Ostatní totiž na tom byli ještě hůře, a s percentilem 78 mě přijmou na další 3 vysoké školy. HURÁ!

Národní srovnávací zkoušky

Vzdělání | 6x | 28. April 2007
Jako jeden z mnoha jsem dneska absolvoval druhé kolo národních srovnávacích zkoušek. Vybral jsem si matematiku, protože v případě dobrého výsledku bych byl přijat na některé vysoké školy, kam bych chtěl příští školní rok nastoupit k dalšímu studiu. Na internetu jsem si poctivě udělal všechny cvičné testy, které tam byly, abych nic nezanedbal.

Maturita z češtiny - slohová práce

Vzdělání | 1x | 2. April 2007
Tak a je to tady! První část mé maturity dneska začala. Psali jsme slohovou práci z češtiny. Naštěstí se píše písemná práce pouze z češtiny, jinak by to bylo o hodně horší, kdyby se psala ze všech předmětů maturity. Poté, co jsem si 2 dny předem přečetl v jednom časopise článek o maturitních slohových pracích, zjistil jsem, že je konec.

Maturita na nečisto - pokračování

Vzdělání | 2x | 27. March 2007
Dneska jsem si dal pokračování maturity na nečisto. Kritika by pokračovala v podobném duchu jako včera, ale nerad bych se opakoval. I když, musím přiznat, že matika byla o trochu těžší než čeština a angličtina včera. Nicméně vzhledem ke konzultaci výsledků s ostatnímí spolužáky jsem zjistil, že mám všech asi 20 příkladů bez chyby. Nemyslím si, že jsem tak dobrý, asi to bude tím, že úrověň těchto zkoušek je opravdu směšně nízká. K úrovni maturity na nečisto se můžete vyjádřit pomocí ankety v předchozím článku.

Maturita na nečisto

Vzdělání | 26. March 2007
Dneska jsem si jako dalších 73 441 studentů napsal maturitu na nečisto. Doufám, že se mou zprávou nedotknu toho, kdo ty testy vymýšlel. Je to úplně na nic. Vůbec nechápu, proč se takové testy dělají. To, co se po mě chtělo, by zvládl i žák 9. třídy ZŠ. Pak taky nevím, proč se tomu říká "maturita na nečisto", když to s maturitou nemá nic společného.
© Roman Čampula 2018
Facebook Google+ LinkedIn Aukro Česko-Slovenská filmová databáze Databáze knih YouTube Geocaching