Den druhý: první školní den

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
23. June 2009 0:34
Dneska se dostávám k psaní opět až kolem půlnoci... Je tady tolik věcí co dělat, že na takové maličkosti jako psát články není moc čas. Třeba dnes jsme přišli domů asi až v 6 hodin večer. První školní den předčil mé očekávání a byl jsem spokojen. Snad to tak zůstane i nadále.

Ráno jsme začali zřejmě typickou anglickou snídaní. Toasty, müsli, cereálie s mlékem. Čaj, džus, káva. Ve třičtvrtě na devět jsme se dostavili do školy na první hodinu. Napsali jsme vstupní test a pohovořili s místní učitelkou, která nás na základě našich výsledků rozřadila do jednotlivých skupin. Já jsem ve skupině Intermediate B. Dopoledne jsme měli vyučování rozdělené jednou přestávkou až do času oběda. Ve skupině je nás asi 10, z toho kromě mě ještě jeden Čech. Výuka probíhala standardně, poměrně dost mluvení (hlavně ze strany učitelky :-)), různá cvičení v zapůjčené učebnici nebo z jejich okopírovaných papírů.

Celý tento týden máme výuku ještě odpoledne. V půl druhé jsme se tak dostavili do jiných učeben, mezi jiné skupiny, s jiným vyučujícím. Odpolední lekce jsou více zaměřeny na mluvenou řeč. Zde bylo 8 studentů, z toho 4 Češi. Mnoho lidí by řeklo, že Češi ve skupině nejsou dobrá věc, já si to zatím nemyslím. Jsou jako ostatní, máme "zakázáno" mluvit v hodinách česky. Takže je to člověku jedno, jestli je z Brazílie nebo z ČR. Po odpolední výuce následovaly "welcome drinks" pro nové studenty. Přišlo jen asi 5 Čechů :-) Tak mám alespoň nějaké nové známosti, alespoň z české části studentsva.

Následovalo poměrně složité nakupování předplatní jízdenky na metro. Mysleli jsme si, že budeme mít nějaké slevy, protože jsme studenti. Neměli jsme. Nevím proč, ale ta paní za pokladnou na wimbledonském nádraží stále nechtěla pochopit, co chceme :-). Nakonec jsme si ujasnili, že opravdu na žádnou slevu nárok nemáme, tak jsme si museli koupit obyčejnou předplatní jízdenku pro dospělé. Stejné zkušenosti měli i ostatní. Nyní alespoň už ale necestujeme za 120 Kč za jednu cestu jako včera, ale zhruba za polovinu.

Na večeři bylo filé. Druhé oblíbené jídlo naší hostitelské rodiny. Stewart na večeři s námi dneska nebyl, protože hrál někde ve městě bridge. I my jsme se domohli karet a spolu s Inge hráli různé hry, Inge je také studentka na Milner School a bydlí s námi. Jinak žije v Estonsku. Bylo trochu komplikované pochopit v angličtině smysl některých her, ale trochu to šlo. Zítra jsem zvědav na další studijní den, možná půjdeme večer do nějakéhu místního pubu spolu s ostatními.