Den třetí: prohlídka Wimbledonu

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
24. June 2009 0:42
Dnes jsem unavený, jako jsem tady ještě nebyl. Podnikli jsme totiž s Hankou velmi dlouhý výlet v okolí. Bylo to asi 15 km pěšky. Po škole jsme se rozhodli, že se porozhlédneme po Wimbledonu. Už jsme jednou jen tak do části nakoukli, ale dneska jsme to vzali kompletně. Jsem rád, že už ležím v posteli, poslochám MTV a vše je OK.

Na ulici Broadway jsme si prohlédli wimbledonské divadlo a velké nákupní centrum. V centru bylo opravdu hodně lidí, kvůli tenisovému grandslamu. Všude chodí spousta lidí s tenisovými suvenýry, míčky, dalšími sportovními potřebami a místními novinami. Je trochu zvláštní, že všude v obchodech zavírají v 7 hodin. I v tom největším nákupním centru. Pak jsme pokračovali uličkami Wimbledonu a došli do parku Wimbledon Common. Tam jsme trochu s obtížemi našli místní velmi známý větrný mlýn. Pravda, museli pomoci až rodiče na telefonu, neboť jsme vyráželi bez toho, aniž bychom věděli, kde mlýn je...

Po obhlídce mlýna jsme pokračovali do parku Wimbledon Park. Kvůli tenisu zde bylo strašně lidí. Právě v tomto parku se vše významné odehrává, hrají se turnaje, kupují se lístky, stojí se přes noc ve frontách. Doprava na stupni 4. Kvůli tomu jsme nemohli park projít po běžných cestách, ale museli ho obejít velkým okruhem. Domů jsme se tak vrátili asi až v půl desáté večer.

Je zajímavé a velmi pěkné, jak jsou tady jednotlivé menší ulice ve stejném stylu. Stejné domky, většinou červené cihlové, předzahrádka. Domek má většinou více než dvě patra a je velmi úzký, stejně jako náš. Z našeho pokoje se dneska prý začali ozývat nějaké divné zvuky. Tak jsme společně zjistili, že je nějaký problém na vodovodním potrubí do koupelny. Prý se na to někdo podívá, tak to snad bude v pořádku. Voda teče normálně, ale v celém domě je to slyšet, když ji pustíme.

Dnes jsem zase o něco rozšířil ohruh svých nových přátel, už mi došly všechny vizitky s kontakem. Začínáme plánovat společné výlety do centra Londýna.