Den šestý: Tower of London

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
27. June 2009 1:40
První můj výlet do centra Londýna se odehrál až dnes. Dnes byl také první den, kdy jsem měl školu jen dopoledne. Poté, co jsme skončili výuku, následovala taková pseudooslava a předání certifikátů odcházejícím studentům. S Rositou, která nás doprovázela, jsme se potkali v půl druhé odpoledne a vyrazili směr wimbledonské nádraží.

Koupili jsme si lístek na celý den, díky kterému máme další slevy. Tady v Londýně je velmi složitá situace v hromadné dopravě. Funguje zde několik dopravních společností, ale pro každou jsou zvláštní lístky. Například když byste chtěli využít metro a pak přestoupit na autobus, musíte si koupit každý lístek zvlášť, a to vyjde velmi draho. My jsme zvolili nějaký denní lístek na základně doporučení naší učitelky. Do centra jsme odjeli vlakem a pak přestoupili na metro. To je zde poměrně složité, ale všude jsou přehledné cedule, kam jít.

Dorazili jsme na nábřeží Temže a vydali se směrem k Tower Bridge. Tento známý most je opravdu ohromující, ale možná jsem čekal ještě trochu více. Nicméně je pěkný. Přesunuli jsme se k Tower of London, koupili vstupenky za poloviční cenu a vešli dovnitř. Individuální prohlídka zabrala několik hodin. Bylo zde několik zajímavých věcí, nejzajímavější byly korunovační klenoty. Je zajímavé, že jsem neviděl české korunovační klenoty, ale britské už ano :-). Poté, co jsme prošli celý objekt, který je opravdu hodně rozlehlý, jsme vyrazili na cestu zpátky. To byla záležitost asi na hodinu.

K večeři jsme měli jehněčí, chutnalo to dobře. Poté Elayne a Steward odešli ke známým na scrabble a my plánovali další výlet.