Den sedmý: Buckingham Palace

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
27. June 2009 23:54
Ráno jsme se sešli na wimbledonském nádraží. Bylo až s podivem, že jsme se sešli témeř všichni, protože tak složitá komunikace, jako se mezi námi odehrála včera, se jen tak nevidí. Bylo nesmírně obtížné se dohodnout, ale nakonec jsme se usnesli na vyhovujícím čase i místě setkání. Někteří z nás si koupili lískty na metro, a mohli jsme vyrazit.

Docela jsem si oddechl, když mě turniket do metra pustil. Využil jsem Oyster kartu, kterou jsme si před několika dny složitě koupil a dnes to byla první cesta na ní. Po dvou zastávkách jsme přibrali další dva členy naší, nyní už pětičlenné skupiny. Dorazili jsme na Victoria Station, odkud bylo nejblíže k našemu prvnímu cíli. Buckinghamský palác mě až tak nenadchl, nicméně byl pěkný. Počkali jsme si na půl jedenáctou, kdy se zde střídají stráže. Nejdříve kapela zahrála několik pochodových písní a pak jsme se přesunuli k bráně paláce. Zde však už bylo tolik lidí, že bylo problematické něco vidět, natož fotit. Kolem nás prošlo několik vojáků na koních, pěšky, a nakonec i ona kapela.

Poté, co se stráž vyměnila, našli jsme nejbližší mapu a podle ní se vydali do Hyde Parku. Uprostřed bylo jezero, po kterém jezdili lidé na šlapadlech a na břehu krmili kachny. Obešli jsme polovinu jezera a přešli ho po čistě náhodou nalezeném mostě. Vedle Hyde Parku jsme si užili v "brouzdališti", které bylo opravdu unikátní. V mírném svahu bylo vybudováno mělké koryto, a do něj vpuštěna voda. Lidé včetně nás jsme se procházeli vodou a ochlazovali se tak v horku, které tento den bylo snad největší, jaké jsem tady zažil.

Všichni říkali, že se musíme podívat do obchodního domu Harrods. Když jsme vešli dovnitř, hned nás zastavila ochranka, že nesmíme nosit batohy na zádech, ale v ruce... Nevím proč, ale možná to mělo spojitost s tím, že se jedná o nejluxusnější obchodní dům v Londýně. Před východem stáli pomocníci v zelených oblecích, kteří odnášeli lidem nakoupené věci v taškách do přivolaných taxíků. Někdo z nás našel v blízkosti obchod, kde se prodávali trička za 600 liber, což je asi 18000 Kč. No nekupte to...

Našli jsme nejbližší stanici metra a přesunuli se na Oxford Street. Tato ulice je poměrně známá pro svůj neustálý turistický ruch a množství obchodů se vším možným. V jednom z nich několik z nás nakoupilo domů suvenýry. Do Wimbledonu jsme dojeli z Oxford Street bez problémů, asi jen s jedním přestupem. Cestou jsme také viděli dva cestující utíkající v chodbách metra před člověkem, který je honil. Asi neměli platné jízdenky. Čekali jsme nějakou akci, ale nic se nekonalo...

Při večeři jsme probírali, kde všude jsme dneska byli. Dostali jsme se i na Prahu a na to, co je tam zajímavého. Netušil jsem, že když řeknu Pražské jaro, vybaví se našim hostitelům Alexander Dubček a téma se změní na politickou situaci v Evropě a v ČR.
Comments

chtěla bych jen podotknout, že velikost trička mám L!!! - až zase půjdeš kolem toho obchodu...

OK, očekávám na svém účtu 600 liber, a pak ti ho přivezu :-)