Den třináctý: Science Museum

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
3. July 2009 23:39
Včerejší nabírání sil jsem dnes nijak nepocítil. Asi jsem žádné nenabral. Ráno v půl deváté se mi jako vždy nechtělo vstávat, ale co se dalo dělat. Do školy jsem dorazil trochu s předstihem, protože jsem musel ještě vyhledat jednu spolužačku, která měla u mě nedopatřením už asi týden bundu. Ani si na to nevzpomněla, celý týden bylo hezky. Docela jsem si oddechl, když jsem jí ji dal. Nerad bych ji vezl do ČR.

Ve škole se jako každý pátek po skončení dopolední výuky rozdávaly certifikáty o absolvování jednotlivých kursů studentům, kteří školu opouštějí. Několik spolužáků, se kterými jsem se zde seznámil, byli ve škole právě poslední den a odjíždějí. Jsem tu celkem jen tři týdny, ale i tak se našlo pár lidí, kteří přijeli, když už jsem na škole byl, a odjíždějí, a já tam stále jsem. Jet sem na týden mi ale přijde zbytečné a škoda.

Odpoledne jsme se vydali do města do vědeckého muzea, které nám všichni doporučovali. Stejně jako nedávno, i dnes jsme ušli kromě muzea jen několik desítek metrů z metra a zase do metra. I tak jsem ale čím dál více unavený, nevím, čím to je. Doufám, že přežiju náročný zítřek :-), a pak zase nabereme síly na další týden.

Muzeum bylo opravdu obrovské, mělo asi pět pater. Občas mi sice připadalo, že je příliš málo exponátů na velkém prostoru, ale celkem tam toho bylo hodně. Od všech možných historických i současných motorů, přes lokomotivy, až po moduly, které létají do vesmíru. Pěkná byla expozice počítačů a podobné techniky. První obchodní kasy, počítadla a počítače. Počítač z roku 1958, který zabíral několik desítek metrů čtverečních, mě docela zaujal :-). Steward nám pak doma říkal, že přesně na takovém počítači pracoval. Nepochopitelné. V posledním patře byly umístěny ukázky z lékařského prostředí od minulosti až po současnost. Úplně nejvíce mě ale překvapila velikost jednoho motoru boingu 747. Kdo neviděl, neví, o čem mluvím. Člověk je oproti tomuto motoru malinkatý. Do vrtulí takového motoru bych se tedy dostat nechtěl.

Právě jsme dohráli s Ingou karty, vypínám film E.T. - Mimozemšťan, přepínám na hudební MTV a jdu vymýšlet organizaci zítřejšího dne.