Den osmnáctý: další film a Scrabble v angličtině

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
8. July 2009 23:29
Dnes se neudálo mnoho zajmavých situací, které by stály za zmínku. Za pár dní už se budeme připravovat na odjazd, tak si teď užíváme domova. Ráno jsme se vzbudili do deštivého počasí, asi takového, jaké je tady v Anglii úplně normální. Po snídani jsem tedy opět vyndal bundu, která už od včerejška pěkně uschnula. Neušel jsem ani 100 metrů směrem ke škole, a už byla zase mokrá...

Během vyučování jsme dnes probírali různé rozdíly mezi časy, spojení "used to" a dalších několik věcí z gramatiky. Dnes jsme dostali nějak mnoho domácích úkolů. Řekl bych, že nám toho naše učitelka dává čím dál více. Ale na druhou stranu se nejedná o nic těžkého. Hanka měla na dnešek také udělat úkol, ale nevěděla si rady s jedním cvičením. Šla se tedy včera zeptat domácích, jak to má být. Tak jí poradili, a dnes zjistila, že ani oni by neměli vše správně :-).

Odpoledne jsme ve škole vrátili filmy, které jsme měli ze včerejška, a půjčili se další dva, protože počasí nenasvědčovalo tomu, že by se dalo někam jít. Dnes jsme vybrali Maid in Manhattan a nějaký druhý s Tomem Hanksem. Po večeři jsme dali domácím jednu lekci českého jazyka, jak si přáli. Docela sranda. Měli jsme pro ně připraveny základní slovní spojení v angličnině a češtině, a některá jim dělala opravdu problémy. Například vyslovit "České Budějovice" nebo zapamatovat si "dobré ráno" je pro ně naprosto nemožné. Naopak slovo "pračka" si Elayne velmi oblíbila a stále dokola ho opakovala s tím, že se jí moc líbí a bude ho používat.

Po lekci českého jazyka jsme se dostali na rozhovor o rozdílech mezi angličtinou, češtinou a italštinou. Gain-Luca (dále GL) totiž mluví italsky. Poměrně legrace, když jsme se dostali na jednotlivé jazykolamy. Elayne nám nabídla, jestli si nechceme zahrát Scrabble, s čímž jsme rádi souhlasili. Hrál jsem ale jen já s GL. Vždy jsem měl v hlavě plno českých slov, ale žádné anglické. Opravdu to nebylo nic jednochého. Asi po dvou hodinách vyhrál GL v poměru 197:179. Ptal jsem se Elayne, jaký je tak průměrný výsledek, a dozvěděl se, že přibližně 300. Máme se ještě co učit. Poté jsem udělal ten dlouhý úkol do školy, Hanka napsala novinový článek a šli jsme spát. Doufám, že zítra už bude počasí lepší. Podle předpovědi, která byla dnes ráno v novinách, by to mělo být dobré a hlavně bez deště.