Expedice Krkonoše

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
19. July 2007 11:36
Stejně jako loňský rok, kdy jsem s dvěma kamarády ze školy jel po cyklotrase Greenway z Prahy do Brna, jsme letos naplánovali cestu na sever Čech. Plánovali jsme projet Krkonoše, Jizerské i Lužické hory. Naštěstí se vše podařilo bez větších prblémů a výlet se, myslím, vydařil.

V pátek 13.7. jsme nasedli do vlaku v Českých Budějovicích a s přestupem v Praze jsme vystoupili i s koly v Hradci Králové. První den byla naplánována kratší trasa, neboť jsme vyjížděli asi až v 1 hodinu odpoledne. Po cestě jsme měli v podstatě každý den nějaké to "rozptýlení z jízdy", první den jsme navštívili vojenskou pevnost Josefov. Další den byl nejtěžší z celého výletu, protože jsme se dostali do oblasti Krkonoš, a byly to opravdu velké kopce. Nicméně jsme to zvládli i s výjezdem lanovkou na Sněžku (viz. foto). Do kempu jsme dorazili velmi pozdě, asi před půlnocí, protože jsme omylem sjeli z velkého kopce až do Vrchlabí, kde jsme původně ani neměli být. Další den vedla naše cesta z Krkonoš do Jizerských hor. V Harrachově jsme se podívali na známé skokanské můstky a vyzkoušeli místní letní bobovou dráhu. Spali jsme v kempu v Liberci. V pondělí jsme vyrazili z Liberce na Ještěd, kde už jsem sice jednou byl, ale i druhá návštěva stála za to - i když výjezd na nejvyšší horu v okolí Liberce byl opravdu unavující oproti dřívějšímu pěšímu výšlapu. Naším dalším stanovištěm měl být kemp v Kyjově, ale dozvěděli jsme se, že byl asi před šesti lety zrušen. Nicméně bývalý kemp jsme našli a zakempovali u místních chatiček. Poslední den jsme vyráželi poměrně brzy ráno, abychom stihli vlak domů. I když po cestě byly některé "slušně velké" kopce, do Ústní nad Labem jsme dorazili asi 2 hodiny před odjezdem vlaku. A pak už nás čekala jenom čtyřhodinová cesta domů.

A na závěr několik statistických údajů: Celkem jsme najeli 420,4 km s průměrnou rychlostí 15 km/h, což bylo v těch kopcích opravdu dost. Trasa vedla z Hradce Králové přes Jaroměř, Úpice, Poříčí, Pec pod Sněžkou, Vrchlabí, Špindlerův Mlýn, Harrachov, Josefův Důl, Liberec, Ještěd - Jablonné v podještědí, Krásná Lípa, Kyjov, Jetřichovice a Děčín do Ústí nad Labem.