Jsem na Facebooku (spokojen)

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
4. August 2009 15:48
Pokud zadáte do internetového vyhledávače slovo Facebook, najde vám přes miliardu odkazů, které se tohoto tématu týkají. Slovo Facebook je dnes na iternetu i v tištěných novinách skloňováno ve všech pádech. Jedná se o další sociální internetovou síť, která konkuruje webům jako MySpace nebo Twitter. Nedávno jsem se přidal mezi ostatních 200 milionů uživatelů i já.

Nejdříve jsem Facebooku nepřikládal žádnou důležitost, a i když mě ostatní k používání přesvědčovali, ignoroval jsem to. Celý systém se mi zdál příliš složitý a přišo mi to jako ztráta času. Nyní vše vidím trochu jinak. Když jsem poznal, že na Facebooku jsou všichni mí spolužáci ze škol, rozhodl jsem se, že to také zkusím. Dnes, po pár měsících používání vidím, že tento systém je opravdu trochu složitý, ale nechá se na to zvyknout. Díky tomu, že Facebook dnes používají téměř všichni moji kamarádi a přátelé, je jednoduché domlouvat si srazy, sdílet informace, fotky atd. Určitě je to jednodušší, než všechno řešit mailem.

Na Facebooku mám v současné době přidáno asi 50 přátel, a každý týden se toto číslo zvyšuje. Se zájmem si čtu, co ostatní zrovna dělají, jak tráví prázdniny nebo kam chodí na brigádu. Dnes jsem do svého profilu umístil také některé fotky z různých akcí. Jedná se o kopii fotek, které mám umístěny na tomto webu. Na Facebooku se k nim však mí přítelé snadněji dostanou a můžeme tak lépe rozebírat naše zážitky. Tak jako na všech podobných webech je ale třeba v první řadě myslet na své soukromí a nedávat lehkovážně k dispozici všechny osobní údaje.