Terénní koloběžky

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
1. September 2009 19:59
V rámci týdne se sestry kamarádem z Francie jsme se vydali vyzkoušet koloběžky, kterých jsme si nedávno všimli na vrcholu Kletě. Netušili jsme, jak se vlastně na koloběžce pojede, a jestli to nebude pro našeho poněkud nesportovního kamaráda obtížné. Nakonec si všichni výlet užili, až na to, že Bastien bude vzpomínat na tento den jako na "můj první pád na koloběžce".

Vlakem jsme dojeli z Českých Budějovic do Holubova, odkud jsme se vydali po zelené turistické značce na parkoviště pod Kletí. Jelikož Bastien nechtěl jít až nahoru pěšky, využili jsme lanovku a za krátkou chvíli už jsme seděli na vrcholu Kleti. Ukázali jsme mu naše nejbližší okolí z rozhledny, naobědvali se a vydali se získat nějaké informace o naší cestě dolů. Měli jsme štěstí, protože byly k dispozici koloběžky jen pro nás.

Za 180 Kč jsme dostali helmy, rukavice, koloběžku a dvě hodiny času na sjezd dolů. Na výběr byly tři trasy, a to do Českého Krumlova, Zlaté Koruny a do Krásetína. My jsme zvolili Český Krumlov, abychom se pak nějak dostali zase domů. Sjezd jsme si docela užívali, stále se fotili a filmovali. Koloběžka byla na můj vkus docela nestabilní, nedokázal bych si představit jet rychleji než 40 km/h. O možnosti pádu v takové rychlosti raději ani nepřemýšlet. I přes nestabilitu se ale dalo bez problémů dojet dolů a ještě si cestu vychutnat. Cesta dolů je plná zatáček v lese a někdy jsou téměř do pravého úhlu. Na jednu z takových nebude asi Bastien vzpomínat v dobrém. Ve snaze ubrzdit svůj stroj ho na štěrku koloběžka zradila a on se sesunul k zemi. Odnesla to trochu jeho ruka a rameno. Všichni byli ale rádi, že nemusel navštívit jakýkoliv český zdravotnický ústav. Cestu jsme zvládli asi za hodinu i s mnoha zastávkami. Půjčovné mi připadá poměrně drahé, ale za zkoušku to stálo.