Tak nám to zase začalo

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
28. September 2009 22:34
Ani jsem se nestačil vzpamatovat z návratu z rakouských Alp, a už začala škola. Pravda, ne sice nijak rychle, ale už mi náš informační systém stačil připravit nemálo stresových situací. Dnes se mi navíc rozbil router, který mi zajišťuje internet na pokoji. Takže klasický nástup do nového akademického roku. Doufám, že podobných nemilých situací bude čím dál méně. Ale kdo ví...

Od 21.9., kdy se na VUT začalo vyučovat, jsme měli tři akce s přihlašováním různých cvičení. Ani jedna se neobešla bez problémů. Ale popořadě. První internetové přihlašování bylo v půlnoci, kdy jsme se vraceli z výletu z Alp. Celou cestu jsem doufal, že v tuto hodinu už budu dávno na koleji. Náš autobus ale přijel na nádraží asi o 2 minuty později, než mi odjížděl poslední autobus. Začal jsem tedy obvolávat známé a dožadovat se toho, aby mě přihlásili. Tři minuty před půlnocí jsem konečně sehnal kamaráda, který mě na můj požadovaný termín zaregistroval. Docela jsem si oddechl, bylo to jen tak tak.

Po několika dnech následovalo další přihlašování. Jako kdybych nevěděl, že čas přihlášení je tentokrát ve 20 hodin... Ještě po půl osmé jsem se procházel po náměstí, když jsem si na to vzpomněl. Následoval sprint na zastávku Česká, odchyt nejbližší šaliny a cesta na kolej. Ze zastávky na pokoj jsem si vytvořil osobní rekord v běhu, celou trasu jsem absolvoval asi za 3 minuty :-). Vletěl jsem na pokoj, spolubydlící si musel myslet, že jsem se zbláznil, co se to děje. Zapnul jsem počítač, nastavil přihlášení termínu, a ve 20:00 se systém zhroutil. Po chvíli jsem zjistil, že naštěstí všem. To byla poměrně špatná situace. Nevěděl jsem, kdy se vše opět spustí, jenom jsem tušil, že jakmile bude funkčnost obnovena, rychle se termíny naplní. Čekal jsem tedy u PC asi hodinu a když se ani po této době nic nestalo, vzdal jsem tento boj. Za další hodinu mi volá kamarád: "Romane, už to jede. Tů-tů-tů". Hodil jsem mobil na stůl a začal se přihlašovat. Plno. Než jsem našel v batohu seznam s dalšími vhodnými termíny, uplynulo dalších několik vzácných sekund. Nakonec se mi podařilo se přihlásit na poměrně dobrý termín, ale byl to boj...

Dnes vše pokračovalo. Další přihlašování, ve 20 hodin. Chyba byla tentokrát u mě, když jsem si myslel, že je začátek až ve 20:10. Chvíli po osmé hodině jsem si cvičně otevřel informační systém a nestačil se divit. Přihlašování samozřejmě už začalo. Začal jsem rychle hledat papír s termíny, několik nejlepších už bylo beznadějně rozebraných. Zvolil jsem si tedy ne příliš vhodný, ale alespoň částečně uspokojující.

Jestli to takto půjde s přihlašováním dál, tak nevím, nevím. Zatím se mi však žádné předměty časově nekryjí, alespoň to. Aby nebylo té smůly málo, tak se mi dneska rozbil router, který mi zajišťuje připojení na internet. Router je dva týdny starý, nevím, co s ním je. Z domova mi tedy doufám pošlou všechny krabice a fakturu, abych si mohl užít reklamačního řízení.