Sedmičky spuštěny

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
4. October 2009 14:25
Konečně nastala ta velká chvíle, kdy jsem se rozhodl přejít od operačního systému Windows Vista k Windows 7. Instalace systému a všech problémů byla trochu problematická, což ale bylo moji vinou. Nyní si už užívám všech funkcí Windows 7 a jsem docela spokojen. Jenom doufám, že brzy seženu všechny ovladače na zařízení, která mi zatím nefungují.

Systém mám už déle stažený z internetu díky licenci, kterou nám poskytuje škola. Poslední dobou jsem ale byl docela vytížený a nebyl čas si nové Windows nainstalovat. Včera jsem se k tomu konečně dostal. Instalace proběhla v pořádku, poté jsem asi 4 hodiny instaloval všechny potřebné programy. Když bylo úplně vše hotovo, chtěl jsem si přerozdělit disk, na což jsem ze začátku zapomněl. Chtěl jsem mít na PC 5 oddílů, což je na Windows příliš, jak systém hlásil. Rozdělil jsem tedy disk v Linuxu, což byla ta největší chyba. Od té doby už jsem Win ani nespustil. Všelijaké možnosti opravy selhaly.

Přes příkazový řádek jsem si tedy zdlouhavě zkopíroval na flashku všechno důležité a spustil instalaci znovu. Po jejím dokončení už čas pokročil kamsi za půlnoc, a tak jsem zbytek nechal na další den. Dopoledne jsem opět 4 hodiny instaloval všechny programy a zadával různá nastavení. Nyní už všechno běhá tak, jak má. Tedy až na několik výjimek. Čtečka otisků prstů nechce pracovat, ale v IBM prý usilovně pracují na ovladačích pro Windows 7. Tak jsem zvědavý, kdy už to konečně bude hotové. Nyní dělám pro jistotu zálohu systému, nerad bych vše instaloval potřetí.

Rozdíly mezi Windows Vista a Windows 7 příliš nevidím. Změnilo se trochu grafické rozhraní a rychlost náběhu systému. To ale může být způsobeno novou instalací, kdy se rychle spouští každý systém.