Vánoční koleda 3D

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
12. December 2009 13:18
Před několika dny mě spolužák informoval o probíhající akci Filmánie v brněnském kině Palace Cinemas a možná i v dalších kinech u nás. Všechny filmy jsou tento týden jen za 50 Kč. Netrvalo ani hodinu a už jsme měli koupené lístky. Výběr padl na 3D film Vánoční koleda. I když jsem zjistil o co se jedná až po zakoupení vstupenek, bylo to docela hezké.

Všechno proběhlo v takové rychlosti, že jsem si ani nepřečetl obsah filmu. Myslel jsem si, že je to totiž jasné. Podle názvu "Vánoční koleda" jsem tušil, že se bude jednat o televizní film "A Christmas Carol". Hned jsem tedy koupil dva lístky, protože sál se velmi rychle zaplňoval. Ještě aby ne, když místo 180 Kč zaplatíte jenom 50. Až poté jsem začal domlouvat s Martinou, jestli by šla :-), naštěstí souhlasila. Večer jsem se dozvěděl, že nejde o tento film, ale o nějakou novinku z letošního roku. Docela jsem se zděsil, když jsem zjistil, že jde o animovaný film od Walta Disnaye, ale řekl jsem si, že uvidíme.

Večer jsme se s M. sešli na náměstí Svobody, dali si vánoční punč, ve Špalíčku vyzvedli lístky a zašli do bio restaurace. Nikdy jsem tam nebyl, ale vypadalo to příjemně. Systém výdeje jídel mi připadal jako v menze, kde si každý nabere to, co se mu líbí. Při platbě pak nezáleží na tom, co jste si dali, ale pouze na váze jídla. Po večeři jsme na druhý pokus zamířili na Zelný trh (má orientace v Brně zřejmě ještě nedosáhla vrcholu...), kde bylo spoustu stánků s vánočním zbožím. Shlédli jsme fakírské vystoupení a vrátili se zpátky do kina.

Film byl podle předpokladu na motivy povídky Charlese Dickense A Christmas Carol. Představení bylo promítáno jako 3D, takže jsme dostali brýle, abychom všechno viděli prostorově. Zde v Brně jsem byl na takovém filmu poprvé a alespoň si z toho odnáším zkušenosti, čeho se příště vyvarovat. V Praze v kině IMAX je asi tak 5x větší plátno než zde, a to je znát. Obraz byl sice hezky prostorový, ale kdyby byl větší, nebylo by to vůbec špatné. Poučení pro příště: maximální vzdálenost od plátna na takové filmy je do půlky sálu. My jsme seděli v horní polovině, což už bylo trochu daleko. Film byl nicméně hezký, podbarven příjemnou hudbou symfonického orchestru.

Určitě bych na 3D film ještě někdy do Palace Cinemas šel, jen kdyby to nebylo v normálních dnech tak drahé.