Nasadil jsem brusle - v dešti

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
31. March 2010 21:50
Před několika dny jsme se s Martinou rozhodli, že se vydáme na in-line brusle. Termín padl na středu ráno, kdy na cyklistické stezce kolem Svratky nebudou žádní lidé. Pravda, nebyli, za celou cestu jsme potkali dva bruslaře. Možná, že to bylo tím, že pršelo jako z konve. Tak jsem si zahájení bruslařské sezóny nepředstavoval.

Rozhodli jsme se pro cestu od nákupního centra Olympia do centra. Já jsem odhadoval, že to bude tak na hodinu až hodinu a půl. Sešli jsme se v devět hodin ráno u Olympie a vyrazili. Nechápal jsem, jak je možné, že jsme dorazili za půl hodiny do cíle. Poté jsme zjistili, že místo očekávaných 15km to bylo jen 5. Už od začátku trasy trochu poprchávalo. Nyní už pršelo docela slušně, měli jsme však ještě hodně času, a tak jsme zvolili návrat k Olympii. Když jsme dorazili do místa našeho dnešního startu, byli už jsme pěkně mokří. Na stezce vůbec nikdo nebyl, jaký blázen by také v takovém počasí jel ven. Usoudil jsem, že bych v takovém dešti nešel ven ani pěšky, natož na bruslích.

Zpáteční cestu (už třetí po této stezce) směrem do centra jsme měli zpestřenou mokrou asfaltkou, na které stálo trochu vody lesknoucí se jako zrcadlo. Krásně to na bruslích klouzalo, zvláště na mokrém dřevěném mostě... Několikrát jsem měl namále, abych se udržel na nohou, resp. na bruslích. Šťastni, spokojeni a částečně promočeni jsme dorazli k Mendlovu náměstí, kde jsme ze sebe sundali značně špinavé brusle a odjeli já na kolej, Martina do školy.

Takto bych si první bruslení v tomto roce nepředstavovatl, ale shodli jsme se na tom, že kdybychom chtěli vyjet o hodinu později, už bychom nevyjeli, protože pršelo. Tak jsme se nyní alespoň přinutili jet, když už jsme se jednou rozhodli. Věřím, že se další středu ráno opět sejdeme u Olympie, snad už za hezčího počasí. Mimo to už se také těším, až si konečně projedu Masarykův závodní okruh, na který loni nebyl čas.