Mám nový kaktus - jmenuje se Echinocactus Grusonii

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
16. April 2010 11:42
Hurá, konečně jsem si koupil svůj první velký kaktus. Minulý týden jsem byl náhodou v zahradnictví, kde jsem si všiml pěkných kaktusů. Napadlo mě, že bych si mohl nějaký koupit. Přece jen, zvadlá fialka mi na koleji příliš ozdoby nenadělá. Bylo to však v Českých Budějovicích a vézt kaktus vlakem do Brna by asi nebylo to nejlepší.

Nyní v Brně jsem prošel několik obchodů, kde kaktusy sice mívají, ale nyní neměli. Uspěl jsem až v OBI, kde bylo kaktusů nepočítaně. Sice jsem původně chtěl trochu jiný než jsem si nakonec vybral, ale nechtělo se mi běhat po celém městě a shánět jeden konkrétní kaktus. Tento je také pěkný. Jediné problémy při nákupu byly, že lilo jako z konve a OBI je dost daleko. Cestou jsem docela promokl, ale kaktus byl uchráněn. Ale asi se mu cesta moc nelíbila, protože mi probodal dvě tašky, ve kterém jsem ho nesl.

Echinocactus Grusonii má nyní 12 cm v průměru a spokojeně si hoví v květináči, který je však na něj příliš malý. Asi budu muset koupit větší, tento obal byl původně pro menší kytku. Koupil jsem si i hnojivo, takže kaktus bude pravidelně dopovat, aby podával své nejlepší výkony v růstu.

Zatím jsem měl asi jen 2 malé kaktusíky před mnoha lety. Shnily. Doufám, že mému Echinocactusu se to nestane. Prý se nemá moc zalévat, tak bude na suchu. Ale jak ho pak mám hnojit? No, uvidíme...
Comments

Jak víš že se jmenuje zrovna takhle?, ja kdyz ten nazev zadam do google, tak mi to hodi o neco jinej, podobnej kaktus...

Bylo to na něm napsáno, když jsem ho kupoval. To je ten samý, jako najde Google, akorát je menší.

Asi mas pravdu, jinak ja mam ten samej xD A spravne se jmenuje Echinocactus grusonii var. albispina (viz. http://www.cactus-art.biz/schede/ECHINOCACTUS/Echinocactus_grusonii/Echinocactus_grusonii/Echinocactus_grusonii.htm zhruba vpulce jsou vsechny druhy Echinocactus grusonii )

Echinocactus grusonii var.Albispinus

POŠLU NA DOBÍRKU TENTO KAKTUS