Nový mobil - HTC Touch Pro 2

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
18. May 2010 20:43
Jednoho dne jsem si řekl: "Až budu bakalář, koupím si nový mobil". Tak dlouho jsem však čekat nevydržel a začal se věnovat výběru nového mobilu už nyní. Měl jsem ale celkem jasno, toužil jsem po HTC Touch Pro 2. Nyní už ho mám na stole a přes malé nedostatky je naprosto dokonalý. Věřím, že mi vydrží déle než rok, jako Nokia E66, kterou jsem měl dříve.

Zásadní změna byl přechod od operačního systému Symbian k Windows Mobile. Od něho si slibuji podporu mnoha aplikací, které lze na internetu stáhnout, dále bezproblémovou synchronizaci s počítačem a celkově uživatelsky příjemné prostředí. Vše mohu potvrdit, že tak skutečně je. Díky systému HTC Sense je uživatelské prostředí přizpůsobené pro ovládání prsty. Stylus vyndám spíše výjimečně. Jak je zřejmé, mobil má dotykový displej. Velká a příjemná změna oproti Nokii. Jsem nadšen velikostí dispeleje, kam se vejde mnoho informací. Celková práce s telefonem je velmi intuitivní, rychlá a spolehlivá.

Telefon má výsuvnou hardwarovou klávesnici, se kterou napíšu SMS odhadem 3x rychleji než dříve. Brouzdání po internetu je díky ní také jednodušší. Nezbytná je vestavěná GPS, díky níž mohu telefon použít jako navigaci do auta nebo na kolo. Mezi další vychytávky patří všesměrový polohový senzor, senzor přiblížení k hlavě (zhasne displej), RSS čtečka, Microsoft Office a další. Díky tomu, že je v telefonu oproti dřívější Nokii velmi vyspělý operační systém, lze v podstatě vše nastavit podle přání a přizpůsobit tak telefon všem mým požadavkům. Poslední úpravou byl zvuk budíku na melodii králíků z klobouku: "Vstávat! Ale proč? Protože je ráno? Ale já mám ještě noc. Vstávat, jde se do práce!".

Dnes jsem si k telefonu koupil špičkové pouzdro. Obal na tento telefon jsem dlouho nemohl sehnat, nakonec jsem v jednom kameném obchodě našel, vyzkoušel, na internetu koupil, dnes vyzvedl. Sedí jako ulitý. Jedná se o jedno z nejkvalitnějších pouzder, které je možné koupit, telefon je v něm dobře chráněn. Umožňuje připnutí na pásek, s dodatečným klipem i do auta, na řidítka kola apod. Vynikající.

S telefonem nemám zatím žádné větší problémy. Byl poměrně špatně lokalizován do češtiny, tak jsem si nahrál nový operační systém a nechal ho celý anglicky. Člověk si na to rychle zvykne a dnes po několika dnech už mi to ani nepřijde divné. Synchronizace s počítačem funguje špičkově. Kontakty, e-maily, internetové záložky, poznámky, soubory... Vše mám nyní bez problémů stejné v počítači i v mobilu. Věřím, že budu s novým telefonem spokojený a využiji naplno jeho možnosti. Kvůli tomu jsem si ho přece kupoval.

Technické parametry:
displej: 3,6'', odporový, 800x480px
procesor: ARM1136 528 MHz
paměť: 512 MB, SD karta 8GB
konektivita: Bluetooth, WiFi, TV-out
operační sytém: Windows Mobile 6.5 ENG
fotoaparát: 3MPx
Comments

Skvělý stroj, sám jej vlastním už od minulého léta a nemohu si jej vynachválit, jak jsi s ním spokojen po několika dnech užívání?

Nemohu si jej vynachvalit, je to proste jednicka. Jenom baterka by pri zapnute GPS mohla vydrzet dele. 6 hodin je maximum. Celkove je to ale vyborne zarizeni.