Začala mi tenisová sezóna

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
31. May 2010 19:17
Martina mě přemluvila - byli jsme poprvé na tenise. Docela jsem se tohoto sportu obával. Když člověk v televizi vidí, jak se u toho naběhají a jakou rychlostí tam létají míčky, byl jsem si jistý, že to nemůžu zvládat. Po našem prvním tenisovém dnu jsem však zjistil, že se nemusí tolik běhat, nedávat takové rány a jde to také. Tenis se zařadil mezi mé sporty a počítám, že nyní na něj budeme chodit často.

Martina vše zjistila a zařídila, v sobotu odpoledne jsme dojeli k tenisovým kurtům ve Šlapanicích. Tam k mému údivu nebyl ani na jednom ze sedmi kurtů vůbec nikdo, přestože bylo nádherné počasí. Dostali jsme rakety, košík plný míčků a instruktáž, jak se do toho alespoň trefit. Pravda, několik desítek míčků letělo absolutně mimo, občas na druhý kurt, několikrát přes plot. Přesto se nám několikrát podařilo správně odehrát několik "odpálení" za sebou. Pokaždé, když nám to začalo trochu jít, hned to člověka začne více bavit. Jsem ale rád, že jsme byli v celém areálu sami. Kdyby vedle nás hráli stejně "kvalitní" hráči jako my, asi by zvedali každou minutu několik našich míčků.

Počítali jsme, že budeme hrát jen hodinu, ale nakonec jsme se museli po hodině a půl skoro nutit, abychom šli domů (resp. do restarace na zmrzlinový pohár). Zapsali jsme se také jako členové šlapanického tenisového klubu, abychom měli příznivějí cenové podmínky. Musím říct, že mě první hra i přes mnoho chybně odpálených míčků velmi bavila. Na to, že jsem držel tenisovou raketu poprvé v životě v ruce si myslím, že nám to docela šlo. Doufám, že následující měsíc neproprší stejně jako tento a bude více slunečných dní, které využijeme ke zdokonalování našeho umění v tomto sportu. Dokonce jsem usoudil, že by mě tenis mohl bavit více než squash. Asi proto, že je takový více otevřený, venku, na čerstvém vzduchu.