Fakulta podnikatelská: zapsán

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
12. September 2010 18:01
Abych toho příští školní rok nebylo málo, rozhodl jsem se studovat navíc další vysokou školu. Důvod je ve skutečnosti trochu jiný, snažím se předejít možným studijním problémům. Nyní jsem zapsán na dvě školy, za dva týdny uvidím, jak to lze či nelze stíhat.

Na Podnikatelskou fakultu VUT jsem se udělal příjimací zkoušky a zapsal se z důvodu, že se trochu obávám dalšího vývoje na mé současné škole, na FITu. Podle informací mých spolužáků je magisterské studium složité, zejm. některé předměty v 1.ročníku. Úspěšnost u státních zkoušek je pokud se nemýlím ještě menší, než u státnic bakalářských. Proto jsem se rozhodl zapsat se na druhou školu. Podnikatelská fakulta patří podle mých informací k těm jednodušším. Pokud bych neměl na to ukončit magisterské studium na FITu, ukončím ho (snad) na FP.

Nevím ale, jak to budu všechno stíhat. Rozhodně budu stále preferovat FIT. Problémy mi nastaly při sestavování rozvrhu, protože jedna škola ho měla zveřejněný a druhá ne. Vybral jsem si tedy předmětny na FP v takových časech, kdy doufám nebudu mít výuku na FITu. Jsem rozhodnutný nechodit na FP na přednášky, na cvičení ano, ta jsou povinná. Ze cvičení lze prý však učivo snadno pochopit. Nyní bych tedy měl 20.9. začít studovat na obou školách zároveň. Dobré je, že Fakulta podnikatelská je hned vedle kolejí, takže ani výuka od 7 nebo 8 hodin nebude snad problém.

Jsem zvědavý, jak to všechno budu stíhat. Rozhodně se chci dále naplno věnovat FITu, to je pro mě důležitější škola. Kdyby to ale nějak zásadně nešlo, zůstanu na FP, jak už to udělalo hodně studentů přede mnou.
Comments

Ahoj, mohl bych se zeptat, jak vypada prijmaci zkouska na 1r. mgr studia na FP-videl jsem nejake vzorove na webu FP(je i jazyk?)a na jaky obor ses zapsal?Je slozeni prijmaci zkousky problem?Neni mozne mit zkousku prominutou(na zaklade prumeru?),nebo to plati jen pro BC studenty FP? Dikec.

Ahoj, zkouška byla složena ze dvou testů. První byl kombinace informatiky a ekonomiky, druhý test byl z angličtiny. Oba testy byly poměrně jednoduché, nepřipravoval jsem se na ně ani jednu minutu a udělal docela s přehledem. Zapsal jsem se na obor Informační management. Jestli ti můžou zkoušku prominout, nevím, to jsem nezkoumal. Ale myslím si, že ne.