Moje nové bydlení

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
19. September 2011 22:34
Stejně jako každý rok jsem si i letos vyzvedl na vrátnici kolejí klíče a šel s první várkou krabic do pokoje. Když jsem však odemkl a otevřel dveře, nevěřil jsem tomu, co vidím. Náš starý pokoj, který tam byl snad beze změny několik generací, byl opraven. Nejen že bylo vyměněno zařízení uvnitř, ale byl také změněno rozvržení pokojů v buňkách.

Abych byl tedy přesnější, změny se týkají hlavně místnosti mimo pokoj. Ve vlastním pokoji se příliš změn neudálo, ale přece jen také nějaké byly. Všude je nyní čerstvě vymalováno, i když nevím příliš proč, když se malovalo před dvěma lety. Dále v pokoji přibylo mnoho nových zásuvek, což mi však stále nestačí a musím se tedy spokojit se svou prodlužovačkou s dvanácti dalšími zásuvkami. Dostali jsme také úplně nové polštáře a deky.

To hlavní se však stalo v místnosti před pokojem. Dřívější koncepce dvou pokojů se společnou koupelnou, WC a kuchyňkou je už minulostí. Nyní mají oba dva pokoje všechno vlastní. Je to nádhera. V kuchyni byla instalována indukční varná deska a to i přes to, že na ostatních pokojích je přísný zákaz vařičů. Toto příliš nechápu, ale asi je to tím, že indukční způsob vaření nezanechá plotýnky tak horké a není zde tedy možnost vzniku požáru. Nad varnou deskou máme nyní digestoř. A dokonce funguje, ne jako dříve. Máme nyní i vlastní lednici, takže už nebude nouze o místo, můžu si nakoupit třeba 10 jogurtů a stále je bude kam dávat, to je nádhera :-).

V koupelně je nové umyvadlo, pravda, trochu menší než původně, ale stačí. Místo vany máme nyní sprchový kout s masážní sprchou. Koupelně bych však vytkl, že jsou zde pouze dva věšáky a jedna hodně malá polička tak na zubní kartáček. Kam si dám třeba při sprchování všechny věci, to teda nevím. Asi se budu muset poohlédnou po nějaké nalepovací polici. Vrtat do dlaždiček se mi opravdu nechce. Ano, je už to tak. Celá koupelna je nyní vyzděná a na stěnách jsou barevné dlaždice. Ne jako předtím, když byly stěny z jakýchsi desek.

Máme nový i záchod, nyní oddělený od koupelny vlastními dveřmi, takže jeden člověk nezabere zároveň WC i koupelnu. Celé je to všechno krásné, i když nějaké mouchy se tam také najdou. Například absence jakékoliv skříňky v koupelně. Příliš malý držák na toaletní papír, na který nejde papír nasadit, trochu méně místa v kuchyni než dříve. Zjistil jsem také, že máme prasklou žárovku v digestoři, tak jsem si šel na vrátnici pro novou. Ty ji však neměli (nevím proč, všechny ostatní žárovky mají) a dopadlo to nakonec tak, že musí přijít firma, která digestoř instalovala, aby žárovku vyměnila. Kolikpak to asi bude Koleje a menzy stát? Třeba to časem nějak vyřeší a náhradní žárovky nakoupí do zásoby.

Věřím, že se v novém pokoji dobře zabydlíme. Už jsem nakoupil nějaké nezbytnosti, jako třeba závěs ke sprchovému koutu, protože voda odsud stříká po celé koupelně. Celé vybavení je moc hezké, ale velmi dobré je také to, že nyní už vůbec nejsme spojeni s druhým pokojem jako dříve. V pokoji je tak větší klid, odpadá fronta v koupelně, bude místo v lednici. Od září platí nový ceník pokojů a náš druh pokoje dostal v ceníku novou kolonku jako "experimentální projekt". K mému úžasu je pokoj (zatím) stejně drahý jako ty, kde mají dva pokoje toto zařízení společné, a to 98 Kč za noc (stav k podzimu 2011). Přikládám několik fotek, jak to vypadalo dříve a jak nyní.
Comments

To je paráda. Hned mě napadlo v začátku čtení, že bude částka nájmu vyšší, ale jak vidět ZATÍM je to dobré, kéž to vydrží. Doufám, že si kvůli pěknémuu bydlení nebudete prodlužovat roky studia. Tak ať se vám v novém dobře daří. BD