Moje první T5 cache

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
1. November 2011 22:59
Konečně. Po pěti letech, které se zabývám geocachingem, jsem se konečně dostal na svoji první T5 cache, čili cache, která má určený terén hodnotou 5 z 5, tj. nejtěžší. Odlov cache proběhl bez problémů cestou ze školy za přítomnosti dalších dvou spolužáků, jednoho cachera a jednoho necachera - fotografa.

Cache byla umístěna v blízkosti mostu nedaleko školy, a to tak, že na něj nebylo třeba vylézt zespodu, ale stačilo slanit shora. Člověk by si řekl, nic složitého, ale když nikdy předtím nic takového nezkoušel, docela výzva... S pomocí lana, sedáku, několika karabin, jistící pomůcky Grigri a sešité smyčky se slanění ke cache podařil a nález byl úspěšný. Dostal jsem se tam já i můj spolužák geocacher, pro něho to již byla několikátá cache tohoto typu.

Slanění jsme si předem vyzkoušeli na lezecké stěně v Brně, aby nedošlo k nějakému neočekávanému problémů. Slanili jsme na dvojitém laně, ale jak jsme posléze zjistili, šlo by to i na jednoduchém, takže bychom se mohli dostat o dvojnásobek vzdálenosti hlouběji, třeba u nějaké jiné cache. Zatím žádnou takovou vyhlédnutou nemám, ale co není, může být.

Standa v pozici fotografa na protějším stromě (téměř ve stejné výšce jako byla výška mostu - nechápu, jak se tam dostal) pořídil mnoho fotografií a zpracoval stop-motion video z naší akce.

Comments

Gratuluji, Romane, ale stejne si 5/5 predstavuju spise nekde na vrcholu horskeho stitu nebo na okraji sopky..