Boj je u konce - studium FITu předčasně ukončeno

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
31. January 2012 23:12
Jak se zpívá v jedné písničce: "Chtěli jsme na ně vlítnout, ale oni vlítli na nás." Tak nějak to vypadalo v mém případě se studiem na Fakultě informačních technologií. V těchto dnech definitivně opustím FIT a vydám se náhradní cestou, cestou Fakulty podnikatelské. Myslím, že je to správné rozhodnutí. Co si budeme nalhávat, na FIT asi nemám.

Celých 5 let jsem se snažil o co nejlepší výsledky. Nyní, v předposledním semestru svého studia, končím. Loni jsem neabsolvoval Teoretickou informatiku s tím, že to letos snad nějak půjde. Nešlo. Odnusul jsem ostatní předměty, abych se soustředil na tento jeden, který mi chyběl, ale nároky na studenty jsou na FITu rok od roku větší a já asi nejsem z těch, kteří mají na to tuto školu dokončit. Odcházím proto na pokraji získání inženýrského titulu na Fakultu podnikatelskou o rok níže. Zde, doufám, dokončím své tažení za druhým stupněm vysokoškolského vzdělání.

Během studia na FITu jsem zažil spoustu úspěchů i nezdarů, naučil se mnoha novým věcem, mnohé zapomněl a na mnohé si snad někdy vzpomenu, až je budu potřebovat. Loni jsem se obával této situace a preventivně nastoupil do 7. semestru na Fakultu podnikatelskou, kde nyní v 8. semestru budu pokračovat. Už mi bude zbývat jen jeden a půl roku ke státnicím, tak doufám, že nyní to už konečně vyjde. Jde o podobný obor s více ekonomickými předměty, což si myslím není rozhodně na škodu, i když to určitě bude chtít poctivé učení.

Na FIT nebudu vzpomínat ve zlém. Škola mi toho dala dost, zejména v bakalářském studiu. Na úspěšné absolventy FITu se však nyní budu dívat jako na borce, kteří na to fakt mají. Tuto situaci už jsem déle očekával, a tak mě ani nijak nezaskočila. Není mi líto toho, že odsud odcházím, že opouštím prostory asi nejhezčí informatické školy v České republice, že už nebudu studovat v krásných prostorách s nejmodernějšími technologiemi. Přesunuji se jinam, ani ne 5 minut od koleje, což je naprosto ideální. Jediné, čeho je mi opravdu líto, že ztrácím (doufám, že ne na pořád) spolužáky, s nimiž jsem strávil spoustu času a se kterými bych chtěl studovat dál. Jedná se hlavně o Standu, Jardu a Pavla, kteří mi budou opravdu chybět. Ale věřím, že se budeme alespoň občas potkávat.

Ty z vás, kteří čtou mé pravidelné hodnocení předmětů, musím zklamat, že už nebudu přidávat další hodnocení ani projekty. Třeba najdete někoho jiného a nebo - přejdete na Fakultu podnikatelskou :-).

Bojuji tedy dál s heslem "Prohráli jsme bitvu, vyhrajeme válku!". Věřím, že to tak bude.

Comments

Hodně štěstí dál v životě.

Drzim palce takisto, skoda - mohol si to este dobojovat :) 3. termin tinu este len bude :)

Tvoje stranky navstevuju uz od prvniho roku. Nejdrive jen kvuli skole, ale pozdeji jsem se rad zacetl i do ostatnich clanku. Byl jsem vzdy o rocnik niz, nikdy jsme se ani nepotkali a nezname se, ale ani nedokazu spocitat kolikrat mi Tvoje stranky pomohli. Je to skoda. Ale za sebe dekuju.

Musím se přiznat, že mě zpráva zaskočila. Patřím ke stejné skupině lidí jako SGS, proto taky moc děkuju za všechno co jsem se na Tvým stránkcáh dozvěděl. Hodně štěstí v dalším životě ;)

Připojujeme se k přáním, která jsou uvedena před námi. Život nekončí a bojuj dál, život je právě ten boj. Náš vztah k tobě se nemění, budeme tě podporovat morálně a snad i trochu jinak, jak jen to půjde. Důležité je nevzdávat se i když to bude trochu delší čas. BD

Clovece, tak to je mi fakt luto. Tvoje stranky su velmi prinosne pre studentov FITu. Ked sme sa s kamosmi rozhodovali ohladom volitelnych predmetov, vzdy sme pozreli sem, ako ich hodnotis, kedze to bolo vzdy objektivne a dalo sa z toho urcit ako sa jednotlive predmety "oplatia". Tento rok som sa rozhodol pre podobnu taktiku ako ty - 1. rocnik magisterskeho studia zacat FIT a FP zaroven. Takze vela stastia v dalsom studiu. A som zvedavy aspon na recenzie podnikatelskych predmetov.

Děkuji všem za přání úspěchů, snad se mi bude na Fakultě podnikatelské dařit. Však uvidíte, podle příspěvků na tomto webu v následujících měsících.