Překonán osobní rekord: 200 km na kole

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
22. April 2012 11:37
Včera jsme si spolu s Martinou a Standou všichni překonali své osobní rekordy v jízdě na kole na 200 kilometrů dlouhém výletu. Naplánovali jsme si tuto trasu, abychom zjistili, co jsme schopni ujet na plánovaném 24 hodinovém cyklistickém maratonu, kterého se zúčastníme za měsíc.

Cestu jsme měli vymyšlenou po rovinatých oblastech jižní Moravy. Jak jsme však zjistili, na našich rovinatých úsecích šlo často o rovinu prudce nakloněnou. Vyráželi jsme s Martinou ze Šlapanic v 8 hodin ráno, abychom naši trasu stihli ujet do tmy. Na cestě jsme se potkali se Standou a pokračovali směrem na jih po cyklostezce Praha-Vídeň. První zastávka přišla na 30. kilometru, další na 70. Cesta ubíhala pěkně rychle a ani jsme neměli časový skluz.

V okolí Dolních Věstonic a následném přejezdu do Rakouska jsme však zastavovali stále častěji na odpočinek (doplňování vody, sledování krav, focení atd.), až jsme přijeli do Břeclavi někdy okolo 4. hodiny odpoledne. To už nám bylo jasné, že asi zbylých 90 km za 3 hodiny ujet do tmy ujet nestihneme. Vyrazili jsme a opět jsme měli zdržení v podobě zavřené cyklostezky v oboře, kterou uzavřeli nedlouho před naším příjezdem. Když se setmělo, nasadili jsme na kola světla, oblekli se a pokračovali již pomalejším tempem dále. Za prvé nebylo moc vidět, za druhé už jsme toho také měli docela dost.

Se světly jsme jeli asi 30 km, v závěru na některých úsecích mimo obce v úplné tmě. Do Šlapanic jsme vítězoslavně dorazili po desáté hodině večer, na tachometru 190 km. To už by byla škoda si to nedojet do té magické hranice 200 km. Po půlhodině ježdění po Šlapanicích už jsme se mohli vrátit konečně domů.

Myslím, že nohy mě budou bolet ještě tak den a půl, nicméně výlet za to určitě stál, počasí bylo nádherné. Kdyby byly takové podmínky na cyklomaratonu K24, na který se se Standou chystáme v půlce června, bylo by to ideální. To pak budeme mít 24 hodin na to ujet jakoukoliv vzdálenost na okruhu 30 km, tak jsem zvědav, jak rozložíme své síly.
Comments

To jste borci, moc vám blahopřejeme k osobnímu rekordu. Ani nepotřebujete auto, máte to v nohách. Obdivuje zejména i Martinu - je takové křehké stvoření - že to zvládla. Ještě jednou naše blahopřání. BD

Dobrý výkon! Zvláště na slečnu. Tobě i Standovi budu držet na 24 palce. Já se do takových bláznovství hnát nebudu:) Nepřemýšleli jste i o Kopřivnickém Drtiči?:)

a to tam ještě Roman nepřipsal, že čím víc jsme se blížili Brnu, tím víc nám Martina ujížděla během různých stoupání... Pavle, opravdu nechceš na K24? Myslím, že jsi dostatečně velký blázen na to, abys to zkusil :)

Kdyby to byla 24ka MTB, tak bych o tom s Vámi uvažoval. Silnice mě ale vůbec neláká:-/

200km? Not bad :-) můj rekord je necelých 100 a to jsem měl co dělat :-) Jinak můžu doporučit http://www.bike-adventure.cz/2012/

zitra jedu z bystřice n.p dí luhačovic a den pote zpět něco oklo 360km taky se těšim :)