Záhadná karta Eurobeds

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
5. January 2013 22:53
V rámci předběžného plánování letní dovolené na horách na Slovensku jsem objevil zajímavou slevu, a to většinou ve výši 50% z ceny ubytování na horských chatách v Tatrách. Díky kartě Eurobeds je možné tuto slevu využít, a tak jsem začal pátrat po tom, jak tuto kartu získat. Systém mi přijde celkem nelogický, ale kartu už mám doma a doufám, že ji na horské chatě vůbec někdy viděli.

Slevový systém Eurobeds má cosi společného s Klubem českých turistů. Držitel této slevové karty může využívat výrazných slev na mnoha českých, slovenských, rakouských a německých horských chatách. Dále mohou držitelé uplatnit slevy v různých památkových objektech, při nákupech sportovního zboží nebo při nákupu map. Výše slev a množství chat mě nalákalo k tomu, že kartu prostě musím mít.

Na stránkách karty Eurobeds jsem zjistil, že stojí 450 Kč a je jí možné objednat bez problémů přes internet. To mě potěšilo, neboť už jen jedna návštěvy chaty se v tomto poplatku může vrátit. Byl jsem tedy rozhodnutý si kartu objednat. V tom mě zarazil dodatek, že platí pouze pro členy Klubu českých turistů. Po potvrzení této informace jsem byl zklamán, neboť členem KČT nejsem.

Pokračoval jsem tedy dále a zjistil podmínky členství v KČT. V podstatě žádné. Vyplnit přihlášku na internetu a zaplatit 190 Kč. Tak jsem vyplnil, zaplatil a už mám v ruce - pozor - kartu člena KČT a zdarma k tomu kartu Eurobeds. To, že mi přijdou obě karty, jsem tedy už věděl předem, ale stále jsem tomu nějak nechtěl uvěřit. Jak je možné, že když si slevovou kartu objednám zvlášť, stojí 450 Kč a když pomocí členství v KČT, tak zaplatím jen 190 Kč? A ještě k tomu mám další výhody člena KČT, což jsou další slevy atd.

Co však hlavně nechápu je fakt, že podle zjištěných informací karta Eurobeds platí jen pro členy KČT. Nevím tedy, proč a pro koho je určena ona možnost objednání jen karty za 450 Kč. Jestli s tímto slevovým systémem máte někdo zkušenosti, zajímalo by mě to. Doufám, že karta tedy platí a slibovaných slev se někdy dočkám.
Comments

Kartu jsem v roce 2013 použil dvakrát. Jednou mi slevu poskytli, jednou na ní koukali jako kdyby ji nikdy neviděli. Po mém ujištění, že mají na webu uvedeno, že na ni slevu na ubytování poskytují, mi slevu stejně odmítli přiznat. Vše vyřešila až následná reklamace o 2 měsíce později. Po zkušenostech tedy kartu příliš nedoporučuji. Pouze pokud by se vám to hodně vyplatilo.