Heslo nemusíte krást, prostě si o něj řekněte

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
13. February 2013 22:42
Před malou chvílí jsem se stal svědkem plánovaného útoku na můj účet u T-mobile. Naštěstí jsem dostatečně prozřetelný, akorát jsem se tomu vysmál a oznámil to T-mobilu, kde (alespoň to tvrdili) byli za moji informaci velmi rádi. Člověk si stále mění nějaká hesla, aby mu je nikdo neuhodl. Jak vidím, omezenost podvodníků nezná mezí. Prostě si o to heslo normálně řeknou.

Všechno se to událo velmi rychle. Prozvonilo mě telefonní číslo 605320387, jen asi tak na 1 vteřinu. Zanedlouho přišla zpráva z čísla 605995707 s textem:

"Mamko rychle mi to preposli jak to prijde,Aby to nestrhly este tobe nahodou:-)"

Následně na to přišla zpráva z T-mobile s jednorázovým heslem pro přístup do internetové samoobsluhy a do mého účtu na T-mobile. Jak prosté. Jednoduše zašlete někomu z internetu požadavek na zaslání hesla, a když vám ho pošle, máte ve vteřině přístup ke všem jeho údajům u mobilního operátora, k vašim osobním údajům, k fakturám, k nastavení všech možných služeb atd.

Nejsem tak hloupý, abych někomu heslo posílal, jen mě tato metoda získávání přístupu zarazila. Kolikrát se to tomu člověku za den asi povede? Odhadoval bych, že alespoň jednou ano. Tak si na to dejte pozor.