Nové terárium pro Cilku

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
17. April 2013 0:05
Želva Cilka, kterou vlastním od roku 2008, až do této doby bydlela ve svém prvním teráriu. V době, kdy jsem si ji koupil, byla malinká a vážila 77g. Dnes už je o mnoho větší a váží okolo 350g. Už v létě minulý rok jsem začal zjišťovat, že stávající terárium je pro Cilku malé. Nezbylo nic jiného, než jí pořídit nový domov.

Výběr terária byl celkem složitou záležitostí. Neustále jsem nacházel terária tak drahá, že by člověk začal uvažovat o tom, že je začne prodávat. Na obživu by to podle jejich cen muselo bez problémů stačit. Nakonec jsem si ho nechal vyrobit na zakázku a cena byla asi třetinová oproti stejnému, již vyrobenému. Kdo by to byl řekl.

Do terária jsem nakoupil většinu vybavení zcela nového. Stávající žárovky by asi tak velké terárium už nedokázaly dostatečně osvětlit a vytopit, a tak dostala Cilka nové, výkonnější. Domeček ve tvaru kůry dřeva už dlouho Cilce nestačil, protože se pod něj nevešla. Nyní už má domeček větší a ještě s rezervou do dalších let.

Celková stavba terária byla záležitost na celý den. Instalace korkového podkladu, 3D pozadí, světel, elektriky, teploměru atd. vydalo na celkem slušný výkon. Naštěstí je už všechno hotové a Cilka si na nové ubytovací prostory rychle zvykla. Poprvé celou noc chodila okolo skel a asi se divila, jak to, že se jí teritorium zvětšilo na dvojnásobek. Nyní už spokojeně každý den pochoduje z jednoho místa na druhé a vyhřívá se pod lampou.

Větší terárium přineslo i více možností do jeho vybavení. Přidal jsem kamínky, které poskytují Cilce alternativní podklad a jsou zároveň umístěny v chladnější části terária. Doufám, že se jí bude v novém teráriu líbit a bude se spokojeně cpát salátem a mrkví, jako to dělala dosud.
Comments

já rozměry má nové terarium ? :-) jinak moc pěkné

Ahoj,<br /> nové terárium má rozměry 80 x 45 x 35 (D x Š x V).