Odložil jsem do krabice GPS, GC, TB i CWG

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
18. September 2013 21:40
Na dobu neurčitou jsem se rozhodl opustit hru, která patří celosvětově k nejznámějším v oblasti orientace v přírodě a má v Čechách mnoho příznivců. Geocachingu jsem se začal věnovat v roce 2005. Nyní, po osmi letech hry, během které jsem našel přes 1000 keší, mě tato záliba pomalu přestává bavit. Může za to hlavně velmi rychle se množící počet keší, které jsou pochybné kvality a jejich nalezení mi nepřináší radost.

1000 keší, které jsem za 8 let nalezl, není z pohledu doby hledání velký počet. Mnoho lidí by mělo za tuto dobu 5x více nalezených schránek. Já jsem však bral hru nikoliv jako nutnost najít nejvíce keší ze všech svých známých, ale jako prostředek pro hledání zajímavých cyklistických cílů v okolí. V době, kdy jsem začínal geocaching hrát, bylo keší tak málo, že jsem si pro svoji první musel jet 15km daleko ke kostelu v obci Hosín. Nyní, pokud se pohybuji v okolí Brna, je v okruhu 5 kilometrů tolik keší, že bych je sbíral celý týden nebo i déle. Tento fakt jsem již popsal v jednom z posledních článků o nových metodách při zakládání keší. Prostě a jednoduše - přestalo mě to bavit.

Za dobu svého hledání jsem založil 4 cache. Jednu z nich jsem přenechal jinému majiteli poté, co byla cache odcizena a byla příliš daleko mého domova. O zbylé 3 jsem se staral podle mého soudu nadmíru dobře a mnoho lidí si je chválilo, což mě velmi těší. Nyní jsem je přenechal mým kamarádům a kolegům z geocachingu, kteří se o ně jistě dobře postarají. Doma mi na památku mého hledacího období zbylo několik geocoinů, které jsem nevypustil na svoji pouť a tudíž je neměl kdo ukrást. Dále jsem si zakoupil pamětní odznaky na počest nalezení své 100., 250., 500. a 1000. cache. Nedávno jsem si zakoupil novou sadu CWG, osobních dřevěných koleček, které jsem vkládal do keší. Nyní mi jich asi 30 zbylo. Netvrdím však, že již nikdy žádnou cache nenajdu, a tak je určitě někde udám nebo vyměním.

Výletů, které jsem si s geocachingem užil, bylo opravdu hodně a jsem velmi rád, že se ke mně tato hra dostala ještě v době, kdy nebyla tolik zpopularizovaná. Pro cache jsem se vydával do jeskyní, na stromy, do kanálů i do vody. Nalezení mnoha z nich nebylo vůbec jednoduché a často vyžadovalo několikadenní přípravu.

Věřím, že se ke geocachingu za několik let zase vrátím a že si udělám radost nalezením nějaké pěkné cache. Jak je vidět z fotek, které přidali lidé, kteří našli moje cache, udělal jsem mnoha z nich určitě radost, za což jsem velmi rád.