Šalinění 2014

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
30. April 2014 15:39
Stejně jako tomu bylo loni, i letos jsem se zúčastnil Šalinění - závodu v městské hromadné dopravě v Brně. Vzhledem k mému velmi dobrému výsledku v roce 2013 jsem si i nyní dělal naděje a chystal strategii, která se však po závěrečném zhodnocení absolutně neosvědčila. Skončil jsem na 29. místě, což mě vůbec nepotěšilo. Pro příští ročník je potřeba pořádně zapracovat na systému závodu a zlepšit se.

Organizátoři nám letos připravili 2 změny. První změnou byl posun závodu do času, kdy už bude večer více vidět, toto hodnotím velmi kladně. Druhou změnou, pro mne negativní, byl systém startu závodu. Místo, abychom se všichni rozutekli na startu, odvezli nás speciální tramvají na zastávku Lesnická, kde jsme se teprve pustili do závodu. Nechápu, proč tomu tak bylo. Díky tomu jsme proseděli zbytečných 40 minut v tramvaji, já jsem tento smysl nepochopil.

Po vyznačení bonusových zastávek a odstartování závodu jsem se pustil do návrhu co nejefektivnější trasy. Zpočátku vypadaly moje plány slibně, dokud je nepokazilo několik skutečností, jako například, že vybraný autobus vůbec nepřijel a nepřijel ani další, takže jsem asi 25 minut čekal v naději, že mě někdo dostane z periferie Brna. Dále jsem také minul bonusovou zastávku, neboť byla v opačném směru, než jsem předpokládal. Když k tomu přidám neznalost některých částí Brna a jejich sítě MHD, nezbylo z mého plánu prakticky nic.

Účastníků závodu bylo podobně jako loni, já jsem skončil na 29. místě (loni 5. místo). Najezdil, nachodil a naběhal jsem mnohem více než loni, avšak bodový zisk za použité spoje a zastávky byl značně menší. Hlavní chyba byla v použité strategii, kdy jsem se příliš zatěžoval bonusovými zastávkami a pak nestíhal dojet všude tam, kam jsem původně chtěl. Na příští ročník se musím lépe připravit.

Byl jsem však na druhou stranu rád, že nemusím díky mému umístění na vyhlášení vítězů. Vstávat v 7 hodin ráno by se mi v sobotu po uběhaném závodu opravdu nechtělo. Navíc, když si uvědomím, že výhru z loňska v podobě prakticky nepoužitelné jízdenky stále nosím s sebou a nevím, co s ní.