Národní srovnávací zkoušky

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
28. April 2007 20:39
Jako jeden z mnoha jsem dneska absolvoval druhé kolo národních srovnávacích zkoušek. Vybral jsem si matematiku, protože v případě dobrého výsledku bych byl přijat na některé vysoké školy, kam bych chtěl příští školní rok nastoupit k dalšímu studiu. Na internetu jsem si poctivě udělal všechny cvičné testy, které tam byly, abych nic nezanedbal. Bohužel samotná zkouška mě zklamala. Nevím sice ještě oficiální výsledky, ale tuším, že to bude katastrofa. S tak těžkou verzí, jaká byla u zkoušek, jsem nepočítal. Už vzhledem k tomu, že jsem udělal většinu testů na internetu nad 80%. Nyní mám vyřešených asi 14 úloh z 36 a to ještě nevím, jestli správně. Bohužel, dnes se na mě štěstí neusmálo, ale na druhou stranu, jestli hodlá společnost Scio vydělávat tím, že naláká lidi na lehké cvičební testy a u zkoušky pak dá o dost těžší, tak nevím, nevím... Naštěstí to bylo těžké pro všechny a podle reakcí ostatních nebudu asi sám, komu tento typ testu nesedl. Nakonec mám před sebou ještě prý lehé přijímačky, že?
Comments

Chlapče a jak to je či bylo dál?

Naštěsí jsem se vešel do kritérií, která požadovala mnou zvolená vysoká škola a zítra jedu na zápis bez přijímací zkoušky. Takže šťastný konec, teď už jenom doufám, že se na Vysokém učení technickém v Brně udržím.

Taková poznámka - nezapomeň, že výsledek Národních srovnávacích zkoušek se měří tzv. percentilem. A tak když je náhodou nějaká varianta testu těžší, může Ti to být jedno. V každé vaiantě testu totiž ěnkdo dosáhne výsledku 100 a někdo azse 0.

Samoržejmě. Jako absolvent zkoušek pravidla znám. Nicméně pokud jsou úlohy jednodušší, tak se rozhodně lépe řeší, než když člověk spočítá sotva polovinu. Uznávám, že mají být úlohy obtížné, aby vynikli ti nejlepší, ale toto mi přišlo až příliš.

chtěl bych se zeptat, kde jsi sehnal ty cvičné testy na internetu? děkuji za odpověď

Cvičné testy mi byly zpřístupněny po zaplacení poplatku za národní srovnávací zkoušku na www.scio.cz