Myš VX Nano součástí mé výbavy

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
18. March 2009 10:16
Nedávno jsem celý den ve škole řešil jeden projekt. Celou tu dobu jsem na notebooku místo myši používal trackpoint. Když jezdíte s kurzorem sem a tam po obrazovce tak hodinu dvě, nechá se to vydržet. Když ale pracujete na počítači celé odpoledne, už toho máte dost. Tak jsem se rozhodl, že si pořídím myš, kterou budu nosit s sebou v batohu spolu s notebookem. Vyhrála myš Logitech VX Nano Cordless.

Na koleji samozřejmě myš mám, ale tak je poměrně velká, aby se s ní dobře dlouhodobě pracovalo. Nyní jsem potřeboval nějakou menší, která nezabírá mnoho místa v batohu, ale hlavně aby nevyžadovala velkou údržbu a připojení k PC bylo bezproblémové. Zvolil jsem proto osvědčenou značku Logitech a z její nabídky začal vybírat. Bylo jasné, že myš musí být bezdrátová, dnes už bych jinou nekupoval. Kam pak zase s případnými kabely... Navíc, když u bezdrátová, tak ne tím způsobem, že mi povede kabel o notebooku kamsi k vysílači. To si můžu koupit rovnou myš s kabelem. Hledal jsem tedy v poslední době pomalu se zoršiřující "nano reciever", což je mini vysílač, který se zapojí do USB bez jakýchkoliv kabelů a už tam může navždy zůstat.

Po celovečerním hledání a porovnávání jsem vybral a na internetu objednal myš pro notebooky s označením VX Nano. Druhý den dopoledne už jsem ji měl doma. Myš má 6 tlačítek, což byl můj požadavek, čtyřsměrné kolečko a laserový snímač, což mile zlepšuje její použití. Baterie prý vydrží až půl roku, tak jsem na to zvědavý...

Všude nás učí, že když dostaneme k zakoupenému výrobku ovladač, je dobré ho nejdříve nainstalovat a až poté připojit zařízení k počítači. Spustil jsem tedy instalaci, která začínala klasickým anglicky psaným průvodcem. Vývojáři v Logitechu ale asi zapomněli na to, že jsem se zatím nestihl naučit čínsky, a instalace dále pokračovala v čínštině (nebo co to je za jazyk...). Poté, co jsem si stáhl z internetu nový ovladač a situace se opakovala, spokojil jsem se s ovladačem systému Windows. Myš pracuje spolehlivě i bez speciálního software, a to včetně včech funkčních tlačítek. USB nano reciever jsem zapojil do notebooku a myslím, že už tam zůstane navždy. Nijak nepřekáží.
Comments

Ahoj. Dobrá volba. Mám tu samou a zatím spokojenost. Teda vlastně až na počáteční reklamaci kvůli nefungujícímu rolleru.. Jinak ovladače je doopravdy dobré nainstalovat. Můžeš tam přiřadit odlyšné funkce jednotlivým tlačítkům zvlášť pro každou aplikaci. Dále potěší ukazatel stavu baterie. Stačí na úvodní obrazovce instalace(na té kterou máš vloženou i sem) vybrat dole vlevo jiný jazyk a potom se už snadno trefíš do angličtiny, které rozumíš..

Aha, to mě nenapadlo, že ten rozsypaný čas značí mimo jiné také výběr jazyka :-)