Další z Microsoft certifikátů, další áčko

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
8. May 2009 12:06
Třikrát hurá! Právě jsem úspěšně absolvoval další, v pořadí již druhou zkoušku Microsoftu, a získal za ni certifikát. Tentokrát to bylo všechno trochu narychlo, takže jsem se obával výsledku. Nakonec se ale podařilo, a počet získaných bodů mile překvapil. Navíc mi to zajistilo známu "A" do předmětu Serverové systémy Microsoft Windows.

Na konci zimního semestru se mi podařil certifikát na konfiguraci systému Windows Vista. Nyní v letním semestru jsem si zapsal předmět o serverech, kde jsem se dozvěděl užitečné věci ohledně systému Windows Server 2008, zejména z oblasti Active Directory. Nedávno jsme se dozvěděli, kdy je z tohoto předmětu zkouška. A já si říkal, že když před ní udělám certifikát, už na ni nebudu muset jít. Tak jsem se dva dny před zkouškou začal učit na certifikát. No, učit... Prošel jsem si dvakrát otázky, které jsem našel někde na internetu a to bylo vše. Pak jsem doufal, že to všechno vyjde.

Za běžných podmínek bych šel dělat certifikát až někdy na konci zkouškového období, kdy bych měl více času. Ale nyní mě přinutila touha nejít na naší zkoušku, a navíc, certifikát byl kvůli nějaké akci zdarma. Zkouška Microsoftu se skládala asi z 50 anglických otázek, na které ale k mému překvapení nebyl problém odpovědět. Nakonec jsem získal z celkového počtu 1000 bodů 925. K absolvování stačilo 700, čili naprostá spokojenost. Dokonce jsem nyní získal více bodů, než při minulém certifikátu na systém Windows Vista.

Tímto jsem se připojil k dalším 34600 lidem na světě, kteří tento certifikát mají. Uvidím, zda mi v budoucnu k něčemu bude, ale kdyby ne, alespoň jsem se vyhnul naší zkoušce a získal automaticky známku "A".
Comments

Ahoj mužu se jenom zeptat kde jsi našel ty otázky popřípadě které to byli ? Diky :-)

Ahoj, hledal jsem hodně, hodně dlouho na internetu, než jsem je našel. Nyní už nevím kde, už je to rok :-). Hledej klíčové slovo "Test King" a název zkoušky, snad něco najdeš.