Moderní zábava zvaná NeoCube

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
24. May 2009 20:51
Může to být krychle, může to být koule. Může být plná, může být dutá. Mohou to být nejrůznější zvířátka, korále, náramky. Může to být cokoliv, co vás napadne. V neposlední řadě vám to může zničit veškerou domácí elektroniku :-). Ale co je to určitě - je to Neocube.

Neocube je 216 malých, silně magnetických kuliček. A to je vše, co vám postačí k tomu, abyste se zabavili na několik hodin při čekání na vlak, když nemáte co dělat ve škole, v čekárně nebo chcete ze sebe setřást stres před písemkou. Ručím vám za to, že jakmile se vám tyto kuličky dostanou do rukou, pokud jste student, tak zapomeňte, že v nejbližší době budete mít čas učit se na nějaké zkoušky :-). Stejně tak tomu bylo i u mě. Když jsem balíček z Neocube rozbalil, říkal jsem si pěkný... Ale když už jsem se asi 3 hodiny snažil skládat veškeré možné obrazce, které mě napadly, začal jsem přemýšlet, jestli byl nákup tohoto výrobku ve zkouškovém období to pravé. Pokud vás to chytne, opravdu se s touto malou věcí zabavíte na velmi dlouho.

Já jsem zatím pokročil jen to té úrovně, že jsem schopný vyrobit z těchto kuliček krychli nebo dutou kouli. Velké množství nápadů je ale na serveru Youtube, který je v tomto směru názorný a spolehlivý zdroj návodů. Když například vytváříte z kuliček, které jsou v neforemném chuchvalci řetízek, ten, kdo by se na vás díval, řekl by, že jsou kuličky něčím spojené. Podobně jako je tomu například u špuntů do vany. Ale opak je pravdou, kuličky pohromadě drží jen jejich magnetická síla, která je však natolik velká, že bez problémů chytnete za několik kuliček a z koule vytahujete spojitý řetízek. Prostě nádhera. Kdo nezkusil, nepochopí.

Neocube lze zakoupit běžně na internetu, ovšem cena se pohybuje poměrně vysoko. Podle mého názoru je lepší zdroj aukční portál Aukro, kde je možné kuličky koupit méně než za polovinu ceny, cože je přibližně 400 Kč. Pravda, může se to zdát i tak hodně, ale takový moderní zdroj zábavy, jakým Neocube je, za to stojí. Přinejmenším jako dárek.

Při práci s Neocube ovšem pozor - vzhledem k magnetizmu kuliček je velmi nebezpečné se s nimi pochybovat v blízkém okolí veškeré elektrotechniky. Už několikrát jsem se přistihl, jak mám položenou ruku s hodinkami na kapse, kde Neocube byl. To by se mohlo rychle stát hodinkám osudným, o notebooku nemluvě.
Comments

Diky za tip na zaujímavú hračku. Podľa tých videjok to musí byť peckové. Už sa teším, keď bude po skúškovom a zoženiem si to :-)

Dneska sem si to obědnal z http://www.my-neocube.cz a moc se těšim až to dojde domu....ale všichni doma řikaj že je to blbost tak sem zvědav jestli maj pravdu (18 let mi je)

Mě se to docela líbí. Je pravda, že nyní, co už to mám déle si s tím denně nehraju jako na začátku, ale pořád to občas vezmu do ruky a když je dlouhá chvíle, tak mě to příjemně zabaví. Zvlášť, když na youtube sleduji návody, jak z toho všechno možné vyrobit.

jo je to nej hračka a objednal jsem si ji z aukra a darky co jsem dostal na vanoce no už se na ně práší