Tři týdny v Anglii

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
26. May 2009 15:02
Tak jsme se rozhodli. Definitivně. Na konci června odjíždím s kamarádkou do Anglie, konkrétně do Londýna. Celou věc jsme projednali se zprostředkovávající agenturou, která většinu věcí zajistí. V Londýně budeme bydlet ve čtvrti Wimbledon právě v době konání nejznámějšího tenisového grandslamu. Ubytování je zajištěno v místní rodině, tak jsem zvědavý, jak se s nimi domluvíme. Během týdne budeme navštěvovat místní jazykovou školu Milner School of English.

Ve volném odpoledni a večer se pak podíváme na nejznámější místa Londýna. Dnes jsme si koupili jízdenky na autobus společnosti Student Agency, takže doufám, že o komfort bude cestou postaráno :-). Nyní už jen zpracovat nějaký ten program, co bychom chtěli věechno vidět, kam se podívat, ale hlavně jak. Londýnské metro je poměrně spletitá síť, tak jsem zvědav, jak se tam zorientujeme. Doufám ale, že vše dobře dopadne a budeme s třítýdenním výletem spokojeni.
Comments

Tak hlavně, aby se pobyt vydařil. Doporučovala bych ti vejít ve styk s Janou, má zkušenosti z pobytu v Anglii. V cizině každá rada drahá.

Ahoj,v říjnu jedu též vylepšit angličtinu na Milner School of English.Můžete mi napsat,jaká byla škola ? Jak jste cestovali do centra a kolik to stojí? přépadně nějaká doporučení (či nedoporučení). Děkuji,Eva

Zdravím, mohu doporučit si přečíst mé články z pobytu, které ale popisují zejména zajímavá místa v Londýně. Škola Milner School of English byla poměrně malá, ale zato příjemná. Nachází se tam asi 10 tříd po cca 10 studentech rozdělených podle jednotlivých obtížností. Od školy si zakoupíte učebnici, kterou pak zase na konci pobytu můžete prodat za poloviční cenu zpět. Výuka probíhá bez problémů. Jediná věc, kterou bych asi vytkl: záleží, kdy se do kurzu dostanete. Pokud v době, kdy se probírá začátek učebnice, bude výuka jednodušší, než když nastoupíte v době, kdy se probírá konec učebnice... Ale to se asi jinak zařídit nedá. Do centra Londýna jsme cestovali nejvíce metrem se zakoupenou Oyster kartou, což vycházelo nejlevněji. Ještě je možné jet z toho samého nádraží vlakem, cesta je pak o mnoho kratší, ale na vlak neplatí tato Oyster karta. Jízdné na metro se odvíjí od doby cesty a její délky, v průměru je to okolo 2,7 libry za jednu cestu. Jsem nyní v zahraničí, kdyby vás zajímalo něco více konkrétního, napiště, odpovím vám po mém příjezdu příští týden.

můžete se mi někdo ozvat kdo už studoval na této škole a pověděl mi pár otázek? láká mě tato škola, že bych šla studovat na 3-4 týdny, díky za každou odezvu

Můžeš své otázky napsat sem, alespoň je uvidí i ostatní případní zájemci. Pokud nechceš, napiš mi mail.