Prázdninová optimalizace webu

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
3. June 2009 14:15
Už je skoro tradicí, že když mi v létě skončí škola, věnuji přibližně týden optimalizaci tohoto webu. Přes rok se práce nashromáždí, ale na realizaci není čas. Letos jsem se to úprav pustil také. Byla o náročná a zdlouhavá práce, ale jak tak koukám na své výsledky, stála za to. Na rozdíl od loňska, kdy se změnila struktura webu, nyní návštěvníci nic nepoznají. Letošní změny se týkaly pouze úprav zdrojového kódu jednotlivých stránek.

Zásadní změny se týkaly layoutu webu. Až do teď bylo vše řešeno pomocí tabulek, což je klasický styl používaný v začátcích tvoby webu. Tabulkový layout však není to nejlepší, zejméne z hlediska SEO - optimalizace pro vyhledávače. Proto jsem se zaměřil na výraznou úpravu kódu kaskádových stylů, které se na tomto webu používají. Součástí toho bylo nahradit co nejvíce tabulek moderními metodami s pomocí CSS. To se až na několik výjimek podařilo. Na webu zůstává stále mnoho tabulek, ale úprava většiny z nich by znamenala celkové znepřehlednění kódu.

Druhá část optimalizace bylo formátování HTML kódu stránek. Editor, který používám pro tvorbu webu sice nějaké formátování používá, ale ne takové, aby mi úplně vyhovovalo. Nyní jsem přepsal všechny soubory webu tak, aby při zobrazení zdrojového kódu bylo jasně vidět, která část co znamená. Tato část byla velmi časově náročná. Úprava znamenala nově zformátovat celkem 16984 řádků kódu. Od této změny si slibuji lepší optimalizaci pro vyhledávací roboty, ale cílem byla i snaha, aby se odborný návštěvník v HTML kódu stránek vyznal.
Comments

Pro SEO optimalizaci doporucuji navstivit seo-servis.cz. Taky doporucuji pridavat nazev clanku (Prázdninová optimalizace webu) mezi <title></title>

&lt;title&gt;&lt;/title&gt; :) a nezapomen osetrit vkladani komentaru pomoci funkce htmlspecialchars()!

Dobrá, vidím, že by se to možná hodilo :-). Píšu si to, do budoucna zařídím, díky za inspiraci.