Cilka překročila 100 gramů

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
3. June 2009 16:14
Volejte sláva a tři dni se radujte! Dneska je velký den. Právě dnes, 3. června 2009 nastal historický okamžik. Moje téměř dvouroční želva Cilka přesáhla hranici 100 gramů své váhy. Když jsem jí koupil, měla něco málo nad 40 gramů. Nyní, po jednom zimování a půl roce v teráriu se už tedy její váha více než zdvojnásobila. To je dobrá zpráva. Vypadá to, že želva je zdravá a snad jí nic nechybí. Zatím jí vše, co dostává, chutná, včetně piškotů, které naprosto zbožňuje a doslova za nimi utíká, jakmile jí je do terária položím.

Doufám, že bude nadále přibírat na váze a růst. Přes léto bude mít venku nový výběh, který už jí asi dva měsíce s přestávkami vyrábím. Tam bude mít zelené rostlinné potravy až až, snad se jí tam bude líbit. Nedávno jsem přemýšlel, jestli roste. Ale asi ano, jinak nevím, kam by těch 60 gramů dala... :-) Mě se to moc nezdá, asi jak jí vidím každý den. Uvidíme, co budou říkat doma, kde jí dlouho neviděli, jestli se jim bude zdát, že vyrostla. Určitě ano. Právě je zahrabaná pod kamenem a užívá si teplíčka pod žárovkou. Cilko, přeji Ti všechno nejlepší k dovršení základní váhy 100 gramů a doufám, že se Ti bude dařit nadále dobře a budeš u mne spokojená.
Comments

To jsme opravdu rádi, že tloustne. Tak jen ji vyživuj poctivě dál. Asi se má u tebe moc dobře když ji svědčí. Ta kdyby utekla po místnosti tak by asi nebyla tak agresivní jako Radky Amálka. Ahojky.

Tak to moc gratujulu :-), to víš, že roste, pokaždé když jí vidím tak jenom zírám, jak se zvětšila :-)...