Nový domov pro Cilku

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
14. June 2009 18:39
Konečně se mi po několika týdnech podařilo dokončit nový příbytek pro želvu Cilku. Dočetl jsem se, že přes léto mohou být želvy venku, a tak jsem se rozhodl pro její nový domov. Práce trvala docela dlouho, hlavně kvůli tomu, že jsem mohl pokračovat jen když jsem byl doma v Budějovicích.

Celý želví příbytek má rozměry přibližně 1,5 x 1 metr. Pro želvu, která měří asi 5cm je to možná dost velké, ale alespoň bude mít pocit velkého výběhu :-). Základ tvoří dvě sady kůlků pro ohraničování záhonů. V horní části je umístěno otevírací dělené víko. Jedna třetina je zakryta deskou, aby měla želva v případě potřeby stín. Zbytek je volný pro její oblíbené vyhřívání se na sluníčku. Celý příbytek je zpevněn, aby jej bylo možné přenášet.

Měl jsem obavy, aby želvu nenapadly kočky od sousedů, ale myslím, že nemají šanci. Pletivo, kterým je příbytek shora "zastřešen", bude chránit Cilku dobře. Alespoň v to tedy věřím. Do nového domečku dostala zatím dvě korkové větve dovezené z Korsiky, vodu a salát. Věřím, že se jí bude v jejím obydlí líbít více, než v uzavřeném teráriu.