Už mi zbývá jen 31 zubů

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
6. October 2009 16:02
Nedávný nález mé zubařky mě nemile překvapil. Tím hůře, že jsem si na svůj problém upozornil nevědomky sám. Ještě nedávno jsem si nedělal nic z toho, že jsem vlastníkem všech čtyř osmiček. Nyní už sedím doma v křesle, koukám na televizi a zotavuji se ze zubní operace, která mě o jeden z těchto zubů připravila. A všemu není ještě konec.

Když jsem byl o prázdninách v Litvě, občas mě bolel jeden zub. Řekl jsem o tom tedy své zubařce na následující pravidelné kontrole. To už bylo ale v době, kdy mě nic nebolelo a ani ona nic špatného nenašla. Pro jistotu mě však poslala na rentgen, což odstartovalo rychlý proces... Ověřila si, že na mnou označeném místě opravdu nic není, ale zato mám úplně nevhodně uložené obě dolní osmičky. Následoval další rentgen, a už jsem mířil na zubní chirurgii domluvit si termín operace.

Musím uznat, že MURd. Libor Zdařil je doktor na svém místě. Nenašel bych jedinou věc, kterou bych mu vytkl. V průběhu celého zákroku mě informoval o své práci tak, jak bych si to jako pacient představoval. Klidně, přesně, zkušeně. Překvapilo mě, že se o mě staraly 4 doktoři, tolik bych ani nečekal. Jak to sami označili, nebyl to úplně jednoduchý zákrok, ale vše proběhlo bez problémů. Až na jeden okamžik, kdy zklamaly lékařské přístroje. Doktor si vyžádal ultrazvuk, který sestry zapojili, ale nefungoval. Člověk se necítí zrovna dobře, když slyší, jak se to snaží "rozchodit", ale řeší problémy, jako "nejde do toho proud" nebo "musíme na to hned někoho zavolat". MUDr. Zdařil tak musel zvládnout vše i bez ultrazvuku.

Nyní už sedím doma a čekám, jak mi bude. Snad se nebudu zotavovat příliš dlouho, co nejdřívě bych chtěl odjet zpátky do Brna do školy. Za půl roku mě však čeká sejná operace na druhé straně zubů.