Je ze mě squashový hráč

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
21. October 2009 14:00
Na začátku října si Martina zaregistrovala squash jako sport pořádaný školou. Začal jsem přemýšlet o tom, jestli bych to také někdy nezkusil. Byla jenom otázka času, kdy se domluvíme na první společnou hru. Dohodli jsme se na večer od 21 hodin, kdy už nejsou kurty tak drahé. Domů jsem se po hodinové hře vrátil docela vyřízený. Všichni mě upozorňovali na to, že je to náročný sport, nevěřil jsem. Měli však pravdu.

Abych nebyl úplný looser, dva dny předem jsem se podíval na pravidla. Překvapila mě jejich jednoduchost a tak nemohl být ve hře větší problém. Teoreticky to všechno vypadalo snadně, praxe byla horší. Po několika marných pokusech jsem se už i trefil do míčku, což jsem považoval za úspěch. Usoudil jsem, že všechno je to o tréninku. Po chvíli už se mi hrálo lépe a každé třetí podání jsem zvládl správně. Je vidět, že když Martina chodí na squash častěji, jde jí to lépe. Vždy mi ale připadá, že je pro mě lepší, když hraje člověk s lepším hráčem, alespoň se to trochu naučí. Na hru jsme měli vyčleněnou jednu hodinu. Nečekal jsem, že po 20 minutách budu vyřízený jako po vytrvalostním běhu. Spolužáci mě upozorňovali na to, že je to náročné, já jsem doufal, že to nějak půjde. Nakonec to docela šlo, ale musím říct, že mnoho náročnějších sportů jsem nedělal :-). Ve squashovém centru Radost jsem si půjčil raketu i míček, jelikož nejsem na tento sport vůbec vybavený. Jediné, co jsem měl, byly sálové boty z bowlingu. Vybrali jsme si červený typ míčku, který je určen pro začátečníky a prý hodně odskakuje, což je dobře. No nevím, ze začátku se mi zdálo, že neodskakuje vůbec. Člověk musí někdy dát pořádnou ránu, aby se odrazil od stěny a doletěl tam, kam chcete.

Na jednom internetovém serveru je zmínka o tom, že pravý squashový hráč musí mít cit v ruce jako tenista, odhad kulečníkového hráče, fyzičku maratonského běžce, rychlost sprintera a srdce bojovníka. Mohu potvrdit, že to je pravda. Přes to, že snad žádnou z těchto vlastností nemám, mě tento pro mě nový sport velmi bavil. O víkendu se jdu porozhlédnout po vlastní raketě a míčku a už se těším na další návštěvu Squash centra Radost.