Den blbec

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
12. November 2009 0:11
Dneska se příliš nedařilo. Téměř všechno, na co jsem sáhl, se nepovedlo a akce, do kterých jsem se pustil měly vždy nějaký háček. Snad se zítra bude dařit lépe, i když pohled do kalendáře na seznam studijních povinností a písemek nehovoří příliš optimisticky. Však posuďte sami...

Dneska jsme psali písemku z předmětu Mikroprocesorové a vestavěné systémy. Nejen název tohoto předmětu je děsivý, ale děsivá je i jeho náplň. Bylo dovoleno mít vytisknutá skripta. Začal jsem tedy tisknout. Po vytištění 20 stránek oboustranně jsem zjistil, že jsou navzájem špatně posunuté a tím pádem nepoužitelné. Letěly to koše. Další pokus dopadl stejně. Dalších 20 listů ve sběru papíru. Poté došla barva do tiskárny. Došel jsem na kolej za člověkem, co má tiskárnu. Hodinu a čtvrt jsme tiskli 20 listů, aby to bylo tak, jak jsem si přál. Při pokusech o zmenšení na polovinu apod. jsme zničili dalších asi 30 papírů. Celkem za 70 Kč jsem si nakonec odnesl to, co jsem potřeboval. Nakonec mi to bylo u písemky k ničemu. Veškeré otázky, které byly problematické, ve skriptech nebyly.

Měl jsem k dispozici šest písemek z minulých let. Všechny byly až na několik detailů úplně stejné, jen jiná čísla. Naučil jsem se tedy uvedené typy příkladů a byl celkem spokojen. Dobrá nálada skončila, když jsem před sebou viděl zadání písemky letošní. Příklady jiné, teoretické otázky jiné, všechno jiné... Jen málo ani ne jednobodových otázek bylo shodných s minulým rokem. Tipovat se nedalo, strhávaly se body za špatnou odpověď. Snad budu mít alespoň 30% bodů, více ani mít nemůžu, zbytek otázek nemám zodpovězený. Netušil jsem jak.

Chtěl jsem si odpoledne koupit novou barvu do tiskárny. Zjistil jsem však, že černá i barevná náplň stojí dohromady stejně jako nová tiskárna. To mě příliš nepotěšilo. Zvolil jsem tedy cestu renovace inkoustové kazety, což vyšlo o trochu levněji.

Už je to více než týden, co jsem si objednal nový router na kolej, abych si mohl připojit tiskárnu bezdrátově a netahal všude kabely. Internetový obchod stále na moji objednávku neodpovídal. Dneska mi už došla trpělivost a začal zjišťovat, kde je chyba. Z e-shopu to vypadalo, jako že mám stále čekat. Jak dlouho asi??? Volal jsem tedy do tohoto slavného obchodu, kde jsem chtěl zjistit co a jak. Paní se mě nejdříve snažila přesvědčit, že už mi volala, že je s objednávkou nějaký problém. No... snad poznám nepřijatý hovor, ne... Nikdo nevolal. Slíbila, že zítra už router bude k vyzvednutí, jsem na to zvědav. Chtěl jsem ušetřit, a tak jsem si router o 400 Kč levněji objednal právě zde. Asi to nebyla dobrá volba. Možná, že se ale zítra dočkám.

Večer jsme šli s Martinou na squash. Začali jsme docela dobře, poměrně nám to šlo. Asi po půl hodině nám skončil míček (asi vlivem malé zemské přitažlivosti :-)) kdesi ve druhém patře mezi koly na spinning. Po chvíli pátrání jsme ho našli. Po dalších 10 minutách letěl to těchto výšek znovu. Nyní už však po míčku nebylo ani vidu ani slechu (no, spíše vidu). Vzhledem k poměrně drahému vstupu nebyl čas na hledání, tak jsme si vypůjčili míček jiný. Bláhově jsem si myslel, že když ta paní viděla naši situaci, půjčí nám ho zdarma... Nyní jsme tedy bez míčku. Je pravděpodobně asi ve 4 metrech na železné traverze ve squashovém centru Radost, Brno. Tak až budete potřebovat míček, víte, kam pro něj zajít. Možná to bylo znamení, že máme přestat hrát s modrým míčkem pro začátečníky. Jsme domluveni, že tedy koupíme míček červený, pro více pokročilé hráče. Snad neskončí zase někde pod stropem.

Díky rozčarování ze ztráty míčku jsem zapomněl udělat poslední devátou fotku v rámci projektu Week od Life. Tu jsem měl naplánovanou právě na hru squashe. Musel jsem tedy trochu improvizovat v brněnském podzemí - podchodu.

Je půlnoc a já mám před sebou ještě procházení asi 4 písemek z minulých let. Zítra mě čeká další půlsemestrální zkouška, snad dopadne lépe, než ta dnešní. Navíc musím zase na nějaké počítačové cvičení, kde se probírá něco, o čem můj spolužák prohlásil, že vůbec nevěděl, co tam ty dvě hodiny dělali. Snad jediné dva dnešní momenty, které mi zlepšily náladu, bylo dopolední setkání s mamkou v Brně a hra squashe s Martinou, i když zčásti s vypůjčeným míčkem, který se vůbec neodrážel od země, takže to bylo co odpal to nové podání...

Jo, a došla mi zubní pasta. Těším se na zítřek. Dobrou noc.
Comments

S napětím jsem četla článek a čekala,jak má návštěva Brna ovlivnila Den blbec... nakonec to vyšlo docela dobře (byla jsem v "sekci" zlepšení nálady). Díky

Mám pocit, že kdybych psal do svého blogu zápisky o svých dnech blbec, tak tam mám skoro každých 24 hodin nový článek. Podobná situace s minuloročními písemkami se mi podařila letos v Návrhu počítačových systémů :)