Promiň, nestíhám

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
9. December 2009 11:38
Tak je to zase tady. Blíží se konec semestru a s tím se blíží i spousta termínů, které se musí dodržet. Za poslední dva týdny jsem strávil na projektech do školy více času, než za celý semestr a myslím, že další dva týdny to bude ještě takto pokračovat. Naštěstí si alespoň občas najdu trochu času na nějaké to odreagování.

Přesto, že jsem se snažil dělat projekty v průběhu semestru, je stále hodně práce. Problém je hlavně v tom, že všichni dělají vše na poslední chvíli. Když se na něco potřebujete zeptat, každý vám odpoví, že neví, že je na to ještě hodně času. Před dvěma týdny jsme psali tři půlsemestrální zkoušky. Jedna dopadla dobře, jedna tak napůl, jedna moc dobře ne. Několik let zpátky byly písemky stejné. Letos ji změnily. Nevím sice proč, ale docela mě to naštvalo. Co se však dá dělat.

Minulý týden jsem dodělal dva projekty do předmětu Počítačové sítě a do předmětu Informační systémy. Doufám, že bude hodnocení brzy známé. Tím brzy myslím, aby to nebylo jako loni, že čekáte na opravení projektu nebo písemky měsíc i více. Nejsem sice úplně s kvalitou zpracování spokojen, ale nějak to dopadne a alespoň nějaké body snad dostanu. Nyní už pracuji na dalších proktech. Vytvářím program Stopky, které stopují čas jako normální hodinky. Nečekal bych, kolik bude s tak zdánlivě jednoduchým zadáním problémů. Dále musíme dodělat (nebo spíše udělat) společný program, který bude mít nějaké inovativní uživatelské rozhranní. Je ale těžké něco takového vymyslet. Dále je potřeba udělat ještě jeden projekt, do Modelování a simulací.

Tím budu mít všechny projekty za sebou. Během tohoto času jsem se ještě chtěl učit na jeden předtermín zkoušky, ale jak to tak vidím, asi půjdu na tuto zkoušku až v lednu. Není moc času se to naučit, navíc, když se dívám na zadání z minulých let, moc optimisticky to nevidím...

Do toho všecho je potřeba dělat spoustu dalších věcí, jako například shánet dárky na Vánoce, hrát squash, vyřizovat korespondenci, hrát squash, krmit želvu, hrát squash, navštěvovat bowling a hrát squash. Je toho dost. Ale člověk si musí občas dát od školy nějakou pauzu, jinak by se z toho všeho asi zbláznil.
Comments

Želva ještě nespí? :-P

Ještě ne, bude spát od Vánoc, aby jí to nebylo líto, že zaspala Ježíška.