Vánoční koncert Čechomor

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
14. December 2009 15:28
Hej, hej hej, hejááá, hej. Vý - bor - výborně křičeli lidé poté, co hudební skupina Čechomor dohrála krátký blok jejich největších hitů. Včera jsem tento koncert navštívil a bylo se opravdu na co dívat. Brněnské kulturní centrum Semilasso není příliš velké, proto skupina odehrála dva koncerty po sobě. Já jsem navštívil ten druhý a stálo to za to.

Po tlačenici u šaten jsme se probojovali do hlavního sálu. Po pár obchůzkách jsme si ověřili, že se na lepší než průmerná místa stejně nedostaneme, a tak jsme skončili kdesi v davu. Sice mě napadaly takové myšlenky, že bychom mohli jít do VIP zóny s tím, že jsme měli (opravdu) lístky s pořadovými čísly 1 a 2, ale to by asi neprošlo. Počkali jsme si tedy na začátek koncertu. První tři písničky Zálinský, Až já půjdu povandruju a Súsedovi koně patří mezi několik nejlepších, které Čechomor nazpíval. Tím si skupina získala nejen své nejvěrnější fanoušky a většina sálu je při dalších písničkách doprovázela tleskotem a jásotem.

Celý koncert byl označen jako "vánoční", proto asi polovina písní byla z alba Sváteční Čechomor. To obsahuje vánoční skladby v příjemném rytmickém duchu, tak jak je to u Čechomoru zvykem. V druhé třetině koncertu se zmínili o projektu Pomocné tlapky, který je zaměřen na podporu a výcvik asistenčních psů postiženým lidem. K tomuto projektu byl promítán krátky klip podbarvený hudbou Čechomoru, speciálně složenou pro tento projekt.

Po projekci klipu bylo zařazeno to nejlepší, co Čechomor vydal, zejména z alba Čechomor. Akustická a světelná show nenechala nikoho klidným a všichni po každé písničce tleskali, jásali a křičeli. I když už to byl druhý koncert této skupiny za jeden večer, nebyla na nich znát žádná únava či vyčerpání. Jsem rád, že jsem na tento koncert šel, poslech jejich písniček z CD na takový zážitek rozhodně nestačí.
Comments

Nezbývá než závidět....a vyhlížet v kalendáři, zda nepřicestují z jihu Moravy na jih Čech.

I my máme rádi Čechomor. A dovedeme si představit zážitky z živého koncertu. Ne tak dávno jsme prožívali steujné pocity při koncertu Nezmarů v třeboňském zámeckém parku. To jde člověku až mráz po zádech. Živá hudba je úplně něco jiného než CD apod. Zdravíme do Brna.