Silvestr bez maminky

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
4. January 2010 15:16
V minulých letech jsme konec roku vždy slavili u známých na chalupě nebo doma v Budějovicích s přáteli. Je to sice podivné, ale přelom roku 2009 a 2010 jsem strávil poprvé mimo tuto společnost, a to v Brně. Docela si tady začínám zvykat. Silvestr bez rodiny jsem přežil bez úhony. Už jsem asi velký kluk...

Čas minulého roku a začátek letošního jsem strávil napůl ve Šlapanicích, napůl v Brně Líšni. Venku bylo celkem nevlídno, a tak jsme se spokojili s hrou jakési společenské hry, která byla vánočním dárkem - sice ne mým ani Martiny, ale hrálo se dobře, až na tu prohru. Druhý den jsme se odpoledne vydali do Líšně za známými. Připravili jsme občerstvení, jednohubky a další dobré věci a vybalili několik společenských her. Večer se nesl ve znamení právě těchto her a dobré zábavy. Vybrali jsme Osadníky z Katanu a Věž, každou jsme hráli několikrát.

Okolo sedmé hodiny jsme připravili kuřecí a vepřové maso, šunku, sýr atd. a vše opékali ho na grilu. Po večeři jsme se opět pustili do započaté hry. Minutu před půlnocí jsme zjistili, že za minutu bude půlnoc :-). Začali jsme tam lítat jak splašení a nalévat šampaňské na přípitek. Po tomto slavnostním :-) aktu jsme zpoza okna sledovali ohňostroj, který připravili obyvatelé sídliště na plácku mezi domy. Nejdelší představení se vyšplhalo až na půl hodiny, to je tedy co říct. Okolo krásných pěti hodin ráno jsme šli spát. Na Nový rok jsme se přesunuli zpátky k Martině, kde jsme už měli připravený oběd. Odpoledne už dobrá nálada začala upadat, bylo třeba jet domů a začít se učit na zkoušky v příštím týdnu.

Přelom roku jsme si všichni pěkně užili. Rodino, promiň, ale příští Silvestr bych v Brně strávil klidně znovu.