Budí mě nový budík

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
15. February 2010 17:03
Před dvěma lety jsem si koupil pěkný radiobudík. Uměl přehrávat CD, měl pěkně podsvícený displej a až do teď mi vyhovoval. Nyní mi přišlo, že je čas na změnu a je potřeba budík vyměnit. Vadilo mi, že displej sice pěkně modře svítí, ale v noci je světlo tak intenzivní, že docela ruší. Dříve často poslouchaná CD jsem vyměnil za hudbu z počítače. Zakoupil jsem tedy nový budík, který více vyhovuje mým potřebám.

Výběr padl na budík značky Oregon, jejíž budíky se vyznačují pěkným designem a praktickými funkcemi. Dosavadní budík jsem bez problémů prodal na Aukru za nákupní cenu. Vybral jsem si model, který disponuje dvěma budícími časy, což se i mě samotnému občas hodí. Nemá sice možnost poslechu CD, to jsem však v poslední době stejně nevyužíval. Uchvátil mě pěkný červený displej zobrazující všechny potřebné informace. Digitální ladění a předvolby rádia také nejsou od věci. Budík má světelnou projekci času a dalších informací na zeď. Dříve se mi stávalo, že jsem omylem posunul kolečko hlasitosti, a ráno budík nezvonil, což se několikrát negativně projevilo na mém příchodu do školy. Dnes se to již nemůže stát.

Další součástí bylo bezdrátové teplotní čidlo. To jsem umístil za okno na parapet, kde jsem předtím musel vyrobit ochranu čidla proti holubům. Přece jen, pád z osmého patra by mu asi moc nesvědčil, kdyby ho nějaký holub (kterých projde po místě čisla desítky denně) shodil dolů. Nyní mě ráno probudí příjemně potichu nastavená stanice a když otevřu oči, na stropě nad sebou vidím čas a venkovní teplotu. Ještě před vstaním si tak mohu zanadávat, jaká je tam zase zima :-).

Na celém budíku mi vadila jen jedna věc. Při každém stisku jakéhokoliv tlačítka vydal zvuk oznamující jeho stisk. Proč??? Navíc byl zvuk tak hlasitý, že večerní nastavování času buzení by snad probudilo i sousedy z pokoje vedle nás. Problém odstranila "odborná" demontáž a přestřihnutí jednoho z kabelů vedoucích k tomuto šílenému "pípáku". Doufám, že budík bude nadále dobře sloužit. Nakonec, na stole mu to sluší mm více než tomu předešlému.
Comments

Tak Ti přejeme příjemné vstávání, možná budeš vstávat i dřív než bys potřeboval. Ještě se po opuštění postele jdi podívat do zrcadla, pozdrav se a usměj se na sebe. Psychiatři tvrdí, že to pomáhá k uvolnění lícních svalů a přináší dobrou náladu na celý den. A ještě dodatek - moc děkuji za blahopřání k svátku. BD