Obrazovek není nikdy dost

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
22. March 2010 18:36
Nedávno jsem vymyslel, že bych mohl zkusit si na kolej zapojit k notebooku další monitor. Ne, že by mi jeden nestačil, ale tušil jsem, že práce se dvěmi bude pohodlnější. Skutečně je. Nechtěl jsem nic drahého, monitor mi stačil mi obyčejný a plochý. Na Aukru jsem ho velmi levně koupil, dnes dorazil. Všechno jsem zapojil, nastavil, a docela se mi to líbí.

Monitor jsem si připojil jako rozšířenou plochu, takže mohu mít nyní otevřeno více oken, a všechno se mi to na obrazovku pěkně vejde. Druhý monitor jsem pojal jako "komunikační", takže na něm mám stále otevřenu poštu, ICQ a Skype. Tato kombinace je docela dobrá, protože nemusím stále mezi programy přepínat, když potřebuji někomu napsat. Navíc, teď jsem i jeho funko ocenil, když jsem přepisoval z jednoho dokumentu různé texty do dokumentu druhého. Nemusím si nic tisknout, nemusím nikam přepínat, všechno vidím pěkně vedle sebe.

Když monitor zrovna nepoužívám, je zhasnutý, což je dobré, že pořád nesvítí, když není potřeba. Kabel jsem připojil do konektoru v dokovací stanici, takže ani na stole nezabírá místo. Jen budu muset koupit další rozdvojku do zásuvky. Dnes jsem napočítal, že tady mám 11 zařízení, která potřebuji připojit k elektrické síti, a už se mi to pod stůl nějak nechce vejít.
Comments

http://www.maestri.info/foto/monitory.jpg

Alespoň tam nemám takový nepořádek :-)

:D :D :D :D :D :D kaviarovy toasty!!!

Kdyby jsi pouzival UNIX-like OS, mel by jsi ploch kolik chtel. Rekl bych, ze mit dve plochy, ktere muzes klavesovou zkratkou prepinat je mozna pohodlnejsi nez dva monitory, protoze nemusis kroutit hlavou, zabihat mysi daleko apod.. Vice ploch pouzivam bezne, akorat na jednom displayi :). Jedna plocha ciste pracovni, druha treba internet + komunikace na ICQ atd...

To jsem na Win používal jednu dobu taky, ale měl jsem v tom pěkný zmatek. Nikdy jsem nevěděl, co na které ploše mám. Takhle mi to přijde přehlednější. Ale každému vyhovuje něco jiného.