Můj mobil nyní pracuje na sluneční energii

This page is only available in Czech language. You can try to translate it with Google Translator.
31. March 2010 18:23
Nedávno jsem si na internetu všiml článku, kde se psalo o snižujících se cenách solární panelů. Napadla mě souvislost, že jsem kdysi viděl v obchodě solární nabíječku na mobilní telefony. Po chvilce hledání už jsem měl jasno, že z internetového obchodu neodejdu s prázdnou. Nyní ji mám na stole - a stojí to za to.

Solární nabíječku Fun Beat VS750 jsem zakoupil v Brněnském internetovém obchodě, kde byla cena nejpříznivější. Líbil se mi její design i funkce, které nabízí. Jedná se vlastně o baterii s kapacitou srovnatelnou s baterií v mobilním telefonu. Tato baterie může být nabita dvěma způsoby. Přímo z elektrické sítě, kde nabíjení trvá asi 5 hodin nebo díky rozkládacím solárním panelům ze slunce, kde je nabíjení asi o polovinu delší. Po nabití baterie je nabíječka připravena svou energii předat do mobilního telefonu nebo jiného přístroje. Je také možné nabíjet telefon přímo a nečekat, než bude vnitřní baterie v nabíječce nabitá. V příslušenství bylo množstí redukcí na všechny možné telefony i standardní miniUSB, což mě potěšilo.

Nabíječku mám zatím jen krátce a provádím několikrát nabití a vybití vnitřní baterie, aby byla využita celá její kapacita. Ta se však již nyní zdá být dobrá. Po jednom nabití nabíječka dobila 2x telefon Nokia 6230i a z poloviny telefon Nokia E66, poté její kapacita došla. To se mi zdá více než dostačující. Doufám tedy, že již nebudu muset tak akutně řešit problém, že si mi telefon po jednom dni se zapnutou GPS vybije a nebude možnost ho nikde nabít. Jednuduše ho dám na pár hodin na slunce (resp. zapojím do nabíječky, která přes den na slunci byla) a bude po problému.